Bal Wszystkich Świętych w naszym szkole – 27.X.2022 r.

Dnia 1 listopada Kościół przeżywa radosną Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a nam pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazują drogę, która ma zaprowadzić nas do świętości. Uroczystość ta przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką i wypraszają wstawiennictwo u samego Boga.

Niestety coraz częściej i wyraźniej także do polskiej kultury przebija się „święto” Halloween – zwyczaj  obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych. Głównym symbolem tego „święta” jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Te zwyczaje halloweenowe pozostają w jawnej sprzeczności z naukami Pisma Świętego. Słowo Boże mówi wyraźnie: „Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by (…) uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych” ( Księga Powtórzonego Prawa 18:10, 11, Księga Kapłańską 19:31; list do Galatów 5:19-21).

Przeciw tym coraz bardziej szerzącym się zwyczajom pogańskim, wspaniałą inicjatywą był Bal Wszystkich Świętych przeżywany w naszej szkole. Bo czego uczą nas święci i błogosławieni ? Uczą nas, jak dobrze i sprawiedliwie przejść przez ziemię, uczą nas modlitwy i osobistej relacji z Panem Bogiem. Nade wszystko zaś są dla nas wzorem postępowania, jak żyć, by zasłużyć na Niebo, jak żyć, by po śmierci móc oglądać Pana Boga twarzą w twarz.

W balu pojawiły się piękne postaci świętych i błogosławionych.  W prowadzonym przez panią katechetkę mgr Elżbietę Kuta programie dzieci swoim śpiewem, tańcem i dziecięcym entuzjazmem mogły wyśpiewać znaną piosenkę zespołu „Arka Noego” „Taki mały, taki duży może świętym być”  oraz inne piosenki religijne.

Wszystkim zaangażowanym w ten program mający na celu uczczenie Wszystkich Świętych, którzy zawsze pozostaną dla nas wzorem  i drogowskazem do nieba, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.