Błogosławieństwo nowych lektorów w parafii św. Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie – 26.III.2022 r.

Dnia 26 marca 2022 roku, w parafii św. Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie  miała miejsce piękna uroczystość – błogosławieństwo nowych lektorów całego dekanatu Tarnów – Północ. Obrzędu tego dokonał ks. bp Leszek Leszkiewicz, który pobłogosławił lektorów dla parafii naszego dekanatu. W tym gronie było także 3 nowych lektorów z naszej parafii (wszyscy z klas VII): Piotr Sobol, Jakub Chłopek i Eryk Giża.

W wygłoszonej homilii ks. bp powiedział: „Jesteście znakiem Bożej obecności w tym świecie. Jesteście ubrani w białe alby, inaczej niż pozostali wierni w kościele. To nie jest przypadek” Przestrzegał ich przy tym przed naśladowaniem postawy faryzeusza z dzisiejszej Ewangelii, by biała alba nie była dla nich powodem myślenia, że są lepsi od innych, ale raczej w swoim życiu brali przykład z celnika, który ma świadomość swoich grzechów i przewinień. Zachęcał nowych lektorów do rachunku sumienia przed każdą posługą, obecnością przy ołtarzu, przed każdym założeniem alby. Przestrzegał przed lekceważeniem swoich grzechów, które sprawia, że oddalamy się od Boga. – Bójcie się grzechu. Umiejcie płakać nad swoimi grzechami – mówił, przekonując lektorów do regularnej spowiedzi, życia w łasce uświęcającej, radości z tego, że w nas obecny jest Pan. Prosił, by nie stawiali granic czasowych swojej posłudze czytania słowa Bożego, że to tylko na rok czy dwa, a ono będzie ich w życiu prowadzić i umacniać.

Nowym lektorom i ich rodzicom dziękował i gratulował postawy biskup, ale także dziekan dekanatu Tarnów-Północ ks. Paweł Górski.

Gratulując naszym nowym lektorom i ciesząc się ich błogosławieństwem, także i my życzymy im, aby sami czytając słowo Boże, w życiu się nim kierowali i pociągali swoim rówieśników do głębszej przyjaźni z Panem Bogiem.