Dzień Matki w naszej parafii – 26.V.2023 r.

Dnia 26 maja 2021 roku obchodziliśmy Dzień Matki. W sposób szczególny modliliśmy się za wszystkie mamy podczas nabożeństwa majowego oraz Mszy Świętej o godzinie 1800.  Tej Najświętszej Ofierze Chrystusa przewodził ks. proboszcz Robert.

Na zakończenie wspólnej modlitwy dzieci z klasy II ( Emilia Papuga, Lena Kędzior, Łucja Cygan, Franciszek Skicki, Laurencja Kordzikowska i Filip Padło) przygotowane przez wychowawczynię panią mgr Barbarę Ziaja, recytacją pięknych wierszy  i śpiewem pieśni wyraziły ogromną wdzięczność wszystkim mamom oraz życzyły im dalszego błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej w realizacji macierzyńskiego powołania.

Wszystkie mamy zostały obdarowane specjalną „różyczką”. Także dzieci z klas młodszych przygotowały dla swoich mam piękne, ozdobne serduszka.

Dziękuję Ci Boże Ojcze za moją mamę
Za jej pomoc i dobroć,
za to kochające mnie serce, dziękuję Ci Boże.
Błogosław ją nieustannie;
obdarzaj zdrowiem i licznymi powodami do radości.
Pomagaj jej wykonywać obowiązki,
dodawaj sił w pokonywaniu trudności.
Niech w każdej chwili ma w Tobie oparcie,
niechaj doświadcza Twojej miłości.
Błogosław Boże mojej Matce.
Najświętsza Matko Chrystusowa,
moją kochaną Mamę miej w swojej opiece.  Amen.