Dzień Matki w naszej parafii – 27.V.2024 r.

Dnia 26 maja obchodzimy Dzień Matki. W sposób szczególny modliliśmy się za wszystkie mamy, dzień później podczas nabożeństwa majowego  oraz Mszy Świętej o godzinie 1800.  Tej Najświętszej Ofierze Chrystusa przewodził ks. proboszcz Robert w asyście ks. Janusza.

Na zakończenie wspólnej modlitwy dzieci klas młodszych przygotowane przez panie wychowawczynie recytacją pięknych wierszy  i śpiewem pieśni wyraziły ogromną wdzięczność wszystkim mamom oraz życzyły im dalszego błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej w realizacji macierzyńskiego powołania.

Wszystkie mamy zostały obdarowane przez dzieci z klas młodszych małymi, wykonanymi przez siebie „podarunkami”.

Dziękuję Ci Boże Ojcze za moją mamę
Za jej pomoc i dobroć,
za to kochające mnie serce, dziękuję Ci Boże.
Błogosław ją nieustannie;
obdarzaj zdrowiem i licznymi powodami do radości.
Pomagaj jej wykonywać obowiązki,
dodawaj sił w pokonywaniu trudności.
Niech w każdej chwili ma w Tobie oparcie,
niechaj doświadcza Twojej miłości.
Błogosław Boże mojej Matce.
Najświętsza Matko Chrystusowa,
moją kochaną Mamę miej w swojej opiece.  Amen.