I NIEDZIELA ADWENTU – 27.XI.2022 r.

1. Przez cały tydzień Msze Święte Roratnie w naszym kościele będą odprawione o godzinie 1700. Temat tegorocznych spotkań adwentowych: „Z narodzeniem Jezusa było tak…”. Dla dzieci przychodzących z lampionami są przygotowane specjalne plansze z naklejkami. Zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. W zakrystii są do zakupu lampiony w cenie 9 zł.
  2. Ponadto codziennie Msze Święte będą także rano o godzinie 630.
  3. We środę od godziny 1630 – koronka do 7 boleści NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatora Ryszarda Kuty), w I piątek miesiąca od godziny 1600 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, o 1640 – koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza Święta, natomiast w I sobotę miesiąca od godziny 1630 – różaniec prowadzony przez dzieci w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta Roratnia.
  4. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca dla dzieci we środę od godziny 1600 – 1700, również I piątek także od godziny 1600 – 1700 oraz w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  5. W przyszłą niedzielę – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  6. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przez zakup różnych produktów żywnościowych wsparli najbardziej potrzebujących. Od dzisiaj można to uczynić także przez zakup chlebków miłosierdzia w cenie 9 zł. Zachęcamy do wsparcia tych dzieł charytatywnych.
  7. W I piątek od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  8. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony kalendarz ścienny na rok 2023. Możemy także przeczytać m.in. artykuły: „Do konfesjonału od lat 16 ?” – kto chce zakazać spowiedzi dzieci ?; „Skrzydła rozwiązane do lotu” – o rozpoczynającym się procesie beatyfikacyjnym o. Józefa Andrasza – spowiednika św. Faustyny.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 69, 68, 67, 67 A, 67 B, 67 C, 67 E.

INTENCJE MSZALNE – 28.XI. – 4.XII.2022 r.

1. + Jerzy Nytko od syna Janusza z rodziną.
  2. + Andrzej Gut od Angeliki i Artura.
  3. + Marcin Popczyk od Gabrieli i Filipa Lizak (poza parafią).

1. + Marian i Mateusz Kuta w 20 rocznicę śmierci Mariana.
  2. + Janina Taraszka od Jerzego Łakoma z rodziną.
  3. + Mieczysław Borzęcki od siostry Krystyny z mężem z Łukowicy (poza parafią).

1. + Katarzyna i Ludwik Małochleb.
  2. + Rozalia Starzec od Marii Sitko z rodziną.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i nieustanną opiekę Matki Bożej dla Stanisławy Matacz w 89 rocznicę urodzin.
  2. + Franciszek, Maria i Elżbieta Zaucha.
  3. + Mieczysław Borzęcki od siostry Elżbiety i Henryka Gródek z Łukowicy (poza parafią).

ŚRODA: – Święto św. Andrzeja.

1. + Andrzej Gut w dniu imienin od żony.
  2. + Stanisław Czosnyka od córki.
  3. + Marcin Popczyk od cioci Ewy z córkami (poza parafią).

1. + Stanisław Okulski w 2 rocznicę śmierci.
  2. + Roman Gałuszka w 30 dzień po śmierci od żony.
  3. + Mieczysław Borzęcki od Barbary i Pawła Król z Łukowicy (poza parafią)

1. + Jerzy Nytko od Józefy Nytko z rodziną.
  2. + Janina Taraszka od kolegów z pracy syna Pawła.

1. + Maria i Tadeusz Armatys z okazji rocznicy śmierci Tadeusza.
  2. + Jan i Krystyna Łuszcz w rocznicę śmierci Jana.
  3. + Mieczysław Borzęcki od Lucyny i Jacka Perełka z Łukowicy (poza parafią).

I PIĄTEK miesiąca:

1. + Genowefa i Alojzy Nytko w rocznicę śmierci Alojzego.
  2. + Maria i Tadeusz Armatys w 22 rocznicę śmierci Tadeusza.

1. + Bronisława i Wojciech Pęcak w rocznicę śmierci Wojciecha.
  2. + Anna i Jan Łuszcz w rocznicę śmierci.
  3. + Mieczysław Borzęcki od Marcina i Sylwii Szulborskich z Łukowicy (poza parafią).

I SOBOTA miesiąca – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego:

1. + Stanisław Madej w 19 rocznicę śmierci.
  2. + Irena i Stanisław Kozioł w 2 rocznicę ich śmierci od córki Moniki z rodziną.

1. + Franciszek i Józefa Stelmach w 1 rocznicę śmierci Józefy.
  2. + Julia i Julian Szczurek w 1 rocznicę śmierci Julii.
  3. + Mieczysław Borzęcki od Zbigniewa i Katarzyny Gródek (poza parafią).

II NIEDZIELA ADWENTU:

1. + Alfreda i Marian Partyka od rodziny Kapustków.
  2. + Alfreda i Marian w 4 rocznicę śmierci Alfredy.

1. + Genowefa, Bronisław, Edward i Tadeusz Potempa w 25 rocznicę śmierci Bronisława.
  2. + Mieczysław Borzęcki od Konstantego Gojko z dziećmi (poza parafią).

1. W intencji Aleksandra, Jakuba  i Aleksandra, którzy przyjmą chrzest święty i ich rodzin.
  2. + Maria Zaucha w 1 rocznicę śmierci od córki z rodziną.

• + Paulina Kaczmarska w 5 rocznicę śmierci od syna Janusza.

Do środy włącznie w diecezji Elbląskiej będą odprawione Msze Święte za dusze w czyśćcu cierpiące, szczególnie za te za które nikt się nie modli i o których nikt nie pamięta, natomiast od jutra w tej diecezji rozpocznie się Msza Święta Gregoriańska za śp. Mieczysława Borzęckiego.