II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24.IV.2022 r.

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  2. Dzisiaj także o godzinie 1600 w Trzetrzewinie k. Nowego Sącza – pogrzeb śp. Władysławy Lorek, mamy ks. prof. Jana, który pracował w naszej parafii.
  3. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawiane:
    1. codziennie – rano o godzinie 630,
    2. we środę i w piątek także po południu o godzinie 1800, a przed nimi: we środę – Nowenna do MBNP, a w piątek – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1100 – I Komunia Święta dzieci klas III. I spowiedź święta dla nich, a także rodziców, chrzestnych, rodzeństwa w sobotę o godzinie 900.
  5. Jutro w kościele o godzinie 1700 – spotkanie z dziećmi klas III wraz z rodzicami.
  6. Jutro także w Lisiej Górze odpust ku czci św. Wojciecha. Msza Święta o godzinie 1800.
  7. We czwartek o godzinie 1600 w kościele – egzamin uczniów klasy VII przed przyjęciem Sakramnetu Bierzmowania. Obecność rodziców obowiązkowa.
  8. W piątek o godzinie 1000 w kościele Msza Święta w intencji Ojczyzny z okazji Święta Flagi i Rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 maja. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do udziału i wspólnej modlitwy.
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Ostatnia deska ratunku” – świat potrzebuje miłosierdzia. Bóg o tym wie i działa; „ Bóg cierpi na wojnie” – biskup Paweł Gonczaruk z Charkowa mówi o narodzie ukraińskim, który będzie walczył do końca i o przebaczeniu na froncie.
  10. Do sprzątania kościoła są proszeni rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

INTENCJE MSZALNE – 25.IV. – 1.V.2022 r.

PONIEDZIAŁEK: – Święto św. Marka, Ewangelisty.

1. + Antoni Starzec od siostrzenicy Jolanty z rodziną.
  2. + Maria Pytel od bratanka Marcina z rodziną.

WTOREK: – Uroczystość św. Wojciecha.

1. + Tekla, Janina i Wojciech Marszałek.
  2. + Józefa Stelmach od Janusza Maca z rodziną.
  3. + Tadeusz Szostak od rodziny Stelmachów.

1. + Stanisław Madej w 30 dzień po śmierci od rodziny.
  2. + Antoni Starzec od rodziny Sławieniak.
  3. + Maria Pytel od bratanka Romana z rodziną.

1. + Adolf Piekielniak w 7 dzień po pogrzebie od żony i dzieci.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Emilii w 18 rocznicę urodzin od rodziców i brata.

1. + Maria Szostak w 7 dzień po pogrzebie.
  2. + Stanisław Małochleb od siostry Marii.
  3. + Tadeusz  Szostak od siostry Elżbiety z rodziną.

PIĄTEK: – Święto św. Katarzyny ze Sieny.

1. + Jadwiga Wojtaczka w 7 dzień po pogrzebie od córki Danuty z mężem.
  2. + Antoni Starzec od Stanisława Ciochonia z rodziną.
  3. + Maria Pytel od siostrzenicy Elżbiety Kocoł.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Katarzyny i Julii z okazji urodzin i imienin.
  2. + Stanisław Mucha w 8 rocznicę śmierci, + Krzysztof Mucha w 2 rocznicę śmierci od rodziny.

1. + Mieczysław Nytko od pracowników Przedszkola w Zaczarniu.
  2. + Janina Kaziród od Ewy Partyka oraz Beaty i Andrzeja Schab.
  3. + Zygmunt Struciński w 7 dzień po pogrzebie.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA:

1. + Kazimierz Witek w 5 rocznicę śmierci od sióstr Doroty i Barbary z rodzinami.
  2. + Janina i Kazimierz Szywała w 20 rocznicę śmierci Kazimierza.
  3. + Maria Pytel od chrześnika Grzegorza Jeża.

1. + Józefa, Wojciech i Władysława Taraszka.
  2. + Stanisław Nytko w 10 rocznicę śmierci, zmarły syn Piotr.

• W intencji dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych.

• + Maria Zaucha od Agnieszki i Józefa Pinas z rodziną.

Od dziś przez cały tydzień w Diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska za zmarłą Józefę Niemiec.