II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.I.2023 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione codziennie rano o godzinie 630, ponadto we środę i w piątek także o godzinie 1700, a przed nimi – we środę – od 1630 – koronka do 7 boleści NMP (poprowadzi ją róża zelatora Józefa Kapustki), a w piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Ponadto we czwartek wspólnie ze Szkołą Podstawową w kościele odbędzie się Dzień Babci i Dziadka. Porządek będzie następujący:
  • 840 – Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich Seniorów,
  • 900 – Msza Święta, a po niej występy dzieci ze szkoły.

Gorąco zachęcamy wszystkie babcie i dziadków naszej parafii do wspólnej modlitwy w świątyni (nie będzie tradycyjnego spotkania w szkole).

1. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godzinie 900 i 1100 będziemy gościć zespół „Klikowianie”, a po Mszy Św. da krótki koncert kolęd.
  2. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać wiele ciekawych artykułów m. in. „ Jak umierają papieże” – to wielka łaska móc zamknąć swoje życie słowami: :Jezu kocham Cię” tak jak zrobił to Benedykt XVI; „Przełom w leczeniu alzheimera ?” – zatwierdzono lek, który ma uderzyć w przyczyny choroby, a nie tylko jej objawy.
  3. Przez panie z Caritasu są rozprowadzane gromnice w cenie 20 zł, 15 zł i 8 zł na Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).
  4. Do sprzątania kościoła sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 45, 45A, 43, 42, 41, 41 A, 41 B, 41 C.

INTENCJE MSZALNE – 16.I. – 22.I.2023 r.

1. + Paulina, Weronika i Paweł Łakoma w 1 rocznicę śmierci Pauliny.
  2. + Stanisław Nytko od Leona Marszałek z rodziną.

WTOREK: – Wspomnienie św. Antoniego.

1. + Irena Giża w dniu urodzin od córki Doroty.
  2. + Marcin Popczyk od Grzegorza i Marty z rodziną.

1. + Wiesław Kawalec od teściowej.
  2. + Rozalia Bandyk od synowej Haliny.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Magdaleny i Julii w dniu urodzin.
  2. + Mariusz Wardzała z okazji imienin i urodzin.
  3. + Stanisław Ciochoń od kuzyna Jerzego i Zofii Ciochoń (poza parafią).

CZWARTEK: – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.

1. + Jan i Helena Ciochoń w rocznicę śmierci Heleny.
  2. + Stanisław Nytko od Zbigniewa Witczak z rodziną.

• W intencji wszystkich seniorów: o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej na każdy dzień.

PIĄTEK:

1. + Wiesław Kawalec od rodziny Czarnik.
  2. + Rozalia Bandyk od córki Katarzyny z rodziną.

1. + Maria i Stanisław Pawłowscy w 13 rocznicę śmierci Marii.
  2. + Stanisław Ciochoń od rodziny Zaucha (poza parafią).

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Klaudii i Bartłomieja w Nowym Roku od babci Marii ( Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz).

SOBOTA: – Wspomnienie św. Agnieszki.

1. + Alojza i Roman Witek w Dniu Dziadków od wnuków Rafała, Patrycji, Agnieszki i Mariusza.
  2. + Marcin Popczyk od Dominiki i Marcela.

III NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Julii w 18 rocznicę urodzin od rodziców.
  2. + Mieczysław Nytko z okazji Dnia Dziadka od wnuków.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki  Bożej w Nowym Roku dla rodzin z rejonu:  strona północna: od rodziny  Józefa Pinasa do rodziny Jarosława Leszczyńskiego i strona południowa: od  rodziny Stadnickich  do rodziny Wiesława Stelmacha.  Za zmarłych w minionym roku z tych rejonów: ks. Tadeusza Lubelskiego, Adama Łuszcza, Wiesława Dochnala, Marię Szwalec, Stanisławę Paprocką, Józefę Niemiec, Antoniego Mruka, Paulinę Łakoma, Adolfa Piekielniaka, Marię Szostak, Jadwigę Wojtaczka, Tadeusza Banię, Mieczysława Borzęckiego.
  2. + Zofia i Stanisław Flis w rocznicę śmierci Zofii od synów z rodzinami.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla rodzin z rejonu: strona południowa: od rodziny Banasiów  i  strona północna: od rodziny Madejów po obydwu stronach do końca wsi. Za zmarłych w minionym roku z tego rejonu: Cecylię Wapiennik, Ignacego Wapiennika, Marka Stelmach, Józefa Madeja, Bolesława Nytko, Wiesława Kawalca.
  2. + Stanisława i Józef  Kawa, + Augustyn Nytko z okazji Dnia Babci  i Dziadka od wnuków.

• + Genowefa i  Zygmunt Toczek, + Maria i Stanisław Zaucha z okazji Dnia Babci i Dziadka od wnuków i prawnuków.

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za zmarłych Stanisława Ciochonia,  Andrzeja oraz Romana Gałuszkę.