III NIEDZIELA ADWENTU – 11.XII.2022 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte Roratnie będą odprawione o godzinie 1700, tylko w sobotę wyjątkowo o godzinie 900. We czwartek z racji 15 dnia miesiąca od godziny 1630koronka do 7 boleśni NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatorki Anny Chłopek).
  2. Ponadto codziennie będą także Msze Święte rano o godzinie 630.
  3. W dalszym ciągu są do nabycia świece adwentowe w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 9 zł. Zebrane ofiary będą przeznaczone na najbiedniejsze dzieci naszej Ojczyzny. Zachęcamy do zakupu i wsparcia tego dzieła.
  4. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
  5. Spowiedź święta z udziałem kapłanów z sąsiednich parafii jest przewidziana w przyszłą środę 21 grudnia. Dokładny jej program zostanie przedstawiony w przyszłą niedzielę.
  6. Jutro po Mszy Świętej popołudniowej (około 1745) w kościele – spotkanie rodzin przygotowujących kościół na Boże Narodzenie.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Kardynał Wojtyła wyprzedzał epokę” – o zdecydowanej roli kardynała w walce z przestępstwem pedofili wśród duchowieństwa; „Siła kłamstwa” – decyzję wprowadzenia stanu wojennego w Polsce 41 lat temu 33% Polaków uważa za słuszną; „Górniczy bilans” – ten rok dla górnictwa jest wyjątkowo tragiczny. W całym polskim przemyśle wydobywczym zgięło 37 górników, a 12 odniosło ciężkie obrażenia.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone rodziny z następujących numerów domów: 66I, 66 G, 66 D, 66 C, 66 B, 66 A, 66.

INTENCJE MSZALNE – 12.XII. – 18.VII.2022 r.

1. + Stanisław  Nytko  od Elżbiety i Łukasza Studzińskich.
  2. + Janina Taraszka od Krzysztofa – szafarza Komunii Św.

1. + Maria i Marian Jojczyk w rocznicę śmierci Mariana.
  2. + Agnieszka Maj.

WTOREK: – Wspomnienie św. Łucji.

1. + Eugeniusz Sojka, zmarli rodzice: Maria i Władysław od córki Lucyny i wnuków.
  2. + Bolesław Nytko od wnuka Sebastiana z żoną.

1. + Katarzyna i Józef Łuszcz.
  2. + Janina Taraszka od kuzynki Małgorzaty.

ŚRODA:  – Wspomnienie św. Jana od Krzyża.

1. + Wiesław Kawalec od syna Mateusza z rodziną.
  2. + Stanisław Nytko od sąsiadów Król – Gądek.

1. + Rozalia Starzec od Bronisławy Nowak.
  2. + Andrzej Gut od szwagra Sławomira Czosnyki.

1. + Janina Taraszka od rodziny Potępa.
  2. + Bolesław Nytko od żony.

• + Maria i Zygmunt Łakoma, syn Roman od wnuczki Anny.

PIĄTEK:

• + Andrzej Gut od teściowej Haliny Czosnyka.

• + Józefa i Ludwik Gondek w rocznicę śmierci Ludwika.

• + Stanisław Kaczmarski w 12 rocznicę śmierci od syna.

IV NIEDZIELA ADWENTU:

• + Maria Pytel w 1 rocznicę śmierci od rodzeństwa.

• + Stanisław Wardzała w 27 rocznicę śmierci.

• + Stanisław i Rozalia Zaucha w rocznicę śmierci Rozalii.

• + Tadeusz Zając w rocznicę śmierci od żony i dzieci.

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana Msza Święta Gregoriańska za śp.  Mieczysława Borzęckiego.