III NIEDZIELA ADWENTU – 17.XII.2023 r.

 1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte Roratnie do piątku włącznie będą odprawione o godzinie 1700, natomiast w sobotę rano o godzinie 630. We środę od godziny 1630koronka do 7 boleśni NMP w intencji naszej parafii (poprowadzi ją róża zelatora Mariana Madeja).
 2. Ponadto Msze Święte będą także codziennie rano o godzinie 630.
 3. We czwartek – spowiedź Święta przed Świętami Bożego Narodzenia.

Porządek tej spowiedzi będzie następujący:
1400 – 1530 – część I
1600 – 1700 – część II
1700 – Msza Święta Roratnia

 1. We środę od godziny 800 – przedświąteczny objazd chorych po domach (można zgłaszać w zakrystii).
 2. W przyszłą IV Niedzielę Adwentu przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msza Święta do południa jak w każdą niedzielę o godzinie 700, 900 i 1100. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 1500. W czasie Wieczerzy Wigilijnej przeżywanej w gronie rodzinnym pamiętajmy o zachowaniu tak pięknych zwyczajów jak: wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu z Ewangelii Świętej o Narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu się opłatkiem wraz z składaniem sobie życzeń, śpiewie pięknych kolęd.
 3. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony bezpłatny bardzo przydatny dodatek „Czekając na Nowonarodzonego” – rozważania na ostatnie dni Adwentu oraz Wigilię Bożego Narodzenia. Można także przeczytać m.in. artykuł: „Nomad z Basztanki” – o pochodzącym z naszej diecezji ks. Grzegorzowi Jeleniowi – obecnie pracującym w Ukrainie, o zniszczonym całkowicie przez rosyjskie bomby kościele na terenie jego parafii i innych dramatycznym wydarzeniach toczącej się wojny (w niedzielę 18. VII. 2021 roku gościł także w naszej parafii).

 

INTENCJE MSZALNE – 18.XII. – 24.XII.2023 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

 • + Maria Jarosz od siostry Heleny.

17.00

 • + Tadeusz i Genowefa Madej.

 

WTOREK:

6.30

 • + Paweł Kilian od Barbary i Jana Nytko.

17.00

 • + Stefania i Stanisław Sitko w rocznicę śmierci Stefanii.

 

ŚRODA:

6.30

 • + Włodzimierz Sznajder, + Ludwika Chmura w rocznicę śmierci Włodzimierza.

17.00

 • + Tadeusz Szostak w 2 rocznicę śmierci od syna Stanisława z rodziną.

 

CZWARTEK: – dzień spowiedzi adwentowej.

6.30

 • + Maria Jarosz od Zofii i Jacka Madejów.

17.00

 1. + Szczepan Piotrowski w 24 rocznicę śmierci.
 2. + Leszek Rychel od sąsiadów Płaczek.

 

PIĄTEK:

6.30

 • + Paweł Kilian od rodziny Oślizło.

17.00

 • + Katarzyna Budzik od rodziny Pinasów.

 

SOBOTA:

6.30

 1. + Leszek Rychel od rodziny Gaczoł.
 2. + Paweł Kilian od Dawida Sysło z rodziną.

 

IV NIEDZIELA ADWENTU: – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA.

7.00

 • + Maria Kuta w rocznicę śmierci.

 

9.00

 • + Jan, Katarzyna, Czesława w rocznicę śmierci Katarzyny od Aleksandra z rodziną.

 

11.00

 1. + Janina i Bolesław Pytel w 32 rocznicę śmierci Janiny i w 33 rocznicę śmierci Bolesława.
 2. + Maria Jarosz od rodziny Maziarczyk.

 

Przez cały tydzień w diecezji Elbląskiej będzie odprawiana  Msze Święta Gregoriańska za śp. Pawła Kiliana, a w parafii bł. Karoliny w Tarnowie za śp. Rozalię Starzec.