III Niedziela Wielkiego Postu – 20.III.2022 r.

1. W piątek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania NMP. Msza Święta rano o godzinie 630. Po popołudniu o 1700 w łączności z całym kościołem odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, potem będzie Droga Krzyżowa i Eucharystia. Zachęcamy do licznego udziału, szczególnie matki, także i te w stanie błogosławionym oraz także do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
    1. codziennie – rano o godzinie 630,
    2. ponadto we środę – o godzinie 1700, a przed nią Nowenna do MBNP.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  4. Rekolekcje parafialne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą środę (30.III) i trwać będą do V niedzieli Wielkiego Postu – 3 kwietnia. Spowiedź święta jest przewidziana w sobotę 2 kwietnia w godzinach popołudniowych. Dokładny program tych rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę.
  5. Według kolejności w tym roku kościół na Święta Wielkanocne ubierają rodziny: strona pólnocna: od kościoła do rodziny Chrzanowskich, i strona południowa: od drogi na cmentarz do rodziny Potempów..
  6. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać artykuły w dużej części poświęcone inwazji Rosji na Ukrainę, opisujących sytuację mieszkańców atakowanych miast ukraińskich, m.in. „ Z pomocą Ukrainie” – o kapłanach diecezji tarnowskiej, którzy pracują i pomagają wiernym z terenów objętych wojną.
  7. W dalszym ciągu są rozprowadzane ostatnie już baranki wielkanocne i paschaliki w cenie 7 zł. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła, z którego dochód będzie naszą jałmużną wielkopostną na pomoc najbiedniejszym dzieciom nie tylko w Polsce, ale także na Ukrainie.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby z następujących numerów domów: 245, 246, 361, 239, 239 A, 239 B.

INTENCJE MSZALNE – 21.III. – 27.III.2022 r.

1. + Antoni  Mruk w 7 dzień po śmierci od córki Elżbiety z rodziną.
  2. + Genowefa Olech w 30 dzień po śmierci.
  3. + Stanisław Kocoł  od Renaty Nosek z rodziną.
  4. + Teresa Zaraza od Renaty i Tadeusza Witek (poza parafią).

1. + Antoni Starzec od kuzynki Barbary Ciochoń.
  2. + Stanisław Chochorowski od syna Dawida z rodziną.
  3. + Mieczysław Nytko od Doroty i Ryszarda Kuta.
  4. + Zofia Flis od rodziny Romana Nytko (poza parafią).

1. + Stanisław Kocoł od Krzysztofa Szatko z rodziną.
  2. + Mieczysław Nytko od Agnieszki i Rafała Iwan.
  3. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
  4. + Teresa Zaraza od Katarzyny Maciąg z rodziną (poza parafią).

1. + Andrzej Żmuda w 25 rocznicę śmierci.
  2. + Józef  Kajpust z okazji imienin.

1. + Marian i Maria Jojczyk w 10 rocznicę śmierci Marii.
  2. + Krystyna i Stanisław Cichoń w 4 rocznicę śmierci Krystyny.
  3. + Antoni Starzec od Barbary i Marcina Cygan z rodziną.
  4. + Zofia Flis od Bronisławy Nowak (poza parafią).

PIĄTEK: – Uroczystość Zwiastowania NMP.

1. + Stanisław Kocoł od pracowników Warsztatu Mechaniczno – Energetycznego Firmy „Leyer” Polska S.A.
  2. + Józefa Stelmach od córki Marii i wnuka Michała.
  3. + Stanisław Chochorowski od syna Norberta z żoną.
  4. + Teresa Zaraza od Anny Stolzman z rodziną (poza parafią).

1. W intencji pokoju w Ukrainie oraz o nawrócenie Rosji.
  2. + Wiesława i Kazimierz Łakoma w 5 rocznicę śmierci Kazimierza.

1. + Agnieszka Małochleb od rodziny Sitko.
  2. + Antoni  Starzec od sąsiadów Książek .
  3. + Mieczysław Nytko od Roberta Łakoma z rodziną.
  4. + Zofia Flis od Rafała Nowaka z rodziną (poza parafią).

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:

1. + Antonina i Franciszek Kocoł w rocznicę śmierci Antoniny.
  2. + Janina i Tadeusz Łuszcz w 12 rocznicę śmierci Tadeusza, + Lucjan Wawrzon.
  3. + Bogdan Kocoł  w 10 rocznicę śmierci.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Ireneusza z okazji 60 urodzin.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Nikoli z okazji 18 urodzin od rodziców, brata oraz dziadków.
  3. + Ryszard Kobierski w 1 rocznicę śmierci od rodziny.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Haliny z okazji 60 urodzin od chrześnika Piotra z rodziną.
  2. + Stanisław Chochorowski od córki Katarzyny z rodziną.

• + Matylda i Ludwik Stelmach w 3 rocznicę śmierci Matyldy i w 29 rocznicę śmierci Ludwika od dzieci.