1. Dzisiaj przeżywamy już VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W sposób szczególny modlimy się za chrześcijan w Syrii, gdzie w wyniku działań wojennych liczba uchodźców wynosi 12 mln, 5,6 mln dzieci zostało dotkniętych przez wojnę, 3 mln nie ma możliwości uczęszczania do szkoły, 6,2 mln ma problemy ze znalezieniem jedzenia, a 91 kościołów zostało zburzonych. Polecajmy wszystkich prześladowanych za wiarę na całym świecie.
  2. We środę przypada 97 rocznica Odzyskania Niepodległościprzez Polskę. Msza Święta dziękczynna w intencji naszej Ojczyzny połączona z apelem będzie o godzinie 900. Gorąco zachęcamy do licznego udziału.
  3. W pozostałe dni tygodnia Msze Świętebędą odprawione: w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę rano o godzinie 630, natomiast w piątek o godzinie 1700, potem Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  4. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na organizację przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  5. Również w przyszłą niedzielę z racji 15 – dnia miesiąca od godziny 815 – odmówimy Koronkę do 7 Boleści NMP.
  6. Także w przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Rafała Kalinowskiego w kaplicy w Śmignie, suma o godzinie 1100.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Z Karoliną w codzienność” – kto powinien się modlić za wstawiennictwem bł. Karoliny; „Zdążyć przed wizytą papieża” – o powrocie do pracy misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej porwanego rok temu przez rebeliantów misjonarza naszej diecezji ks. Mateusza Dziedzica; „Jak wychować prezydenta? – o wiemy o rodzicach polskiego prezydenta.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Starzyk Agnieszka, Masło Józefa, Węc Bogumiła, Rogoza Maria i Bałła Dorota.

 

INTENCJE MSZALNE – 9.XI. - 15.XI. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK: - Święto Rocznicy PoświęceniaBazyliki Laterańskiej.

6.30

1. + Maria i Marian Jojczyk.

2. + Władysław i Antonina Kuca.

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Leona Wielkiego.

6.30

1. + Ryszard Nytko w 30 dzień po śmierci od żony i dzieci.

2. + Krzysztof Książek od rodziny Pęcaków.

 

ŚRODA: - Wspomnienie św. Marcina z Tours. 97 rocznica Odzyskania Niepodległości.

9.00

1. + Danuta i Tadeusz Duź, + Franciszek Jarowski.

2. + Maria Pyzdek, + Jan Bandyk od syna Wawrzyńca z rodziną.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Jozafata.  

6.30

1. + Stefan Łakoma, + Antoni i Urszula Jarosz.

2. + Jan i Józefa Banaś w rocznicę śmierci Jana.

 

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Benedykta, Izaaka, Jana, Mateuszai Krystyna.

17.00

- Za zmarłe siostry z róży Janiny Chrzanowskiej.

 

SOBOTA:

6.30

1. + Tekla i Józef Łakoma w 49 rocznicę śmierci Józefa.

2.  + Franciszek i Agata Pytel.

 
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA: 

7.00

1. Za zmarłe siostry z róży Stanisławy Kapustka.

2. + Maria Pyzdek, + Jan Bandyk od syna Jana Bandyka.

 

9.00

- + Tadeusz Duź w 10 rocznicę śmierci od chrześnicy Doroty z rodziną.

 

11.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Genowefy w 89 rocznicę urodzin.

 

16.00

- + Stanisław Gasiciel z okazji imienin.



Joomla templates by a4joomla