1. We środę przypada 101 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, córki naszej tarnowskiej ziemi, patronki Ruchu Czystych Serc. Msza Święta będzie o godzinie 1700. Jest to nabożeństwo obowiązkowe dla młodzieży wszystkich klas Gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Gorąco zachęcamy także wszystkich parafian do licznego udziału w tym nabożeństwie.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:  w poniedziałek, wtorek i w czwartek rano o godzinie 630, w piątek o godzinie 1700, potem Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, natomiast w sobotę od godzinie 1615 będzie różaniec prowadzony przez dzieci z Przedszkola, Szkolnego Koła Caritas oraz wolontariat Gimnazjum w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  4. Dzisiaj - odpust ku czci św. Rafała Kalinowskiego w kaplicy w Śmignie, suma o godzinie 1100.
  5. W przyszłym roku pod koniec lipca w Krakowie z udziałem Ojca Świętego Franciszka odbędą się ŚDM. Spotkanie młodzieży z papieżem poprzedzać będzie Tydzień w diecezji. Do naszej tarnowskiej diecezji przyjedzie około 16 tysięcy młodzieży, która zostanie rozdzielona do każdej parafii.  W naszej parafii będzie około 50 młodych ludzi (jeszcze nie wiadomo z jakiego kraju). Młodzież ta przyjedzie do nas wieczorem 20 lipca (tj. środa) i będzie przebywać do poniedziałku 25 lipca, kiedy wyjedzie do Krakowa. W tym czasie oprócz zamieszkania w domach naszej  parafii (najmniej po 2 osoby w jednym domu) będzie uczestniczyć w nabożeństwach w kościele parafialnym, odwiedzać naszą miejscowość, Sanktuaria diecezjalne i realizować pozostałe punkty duchowego przygotowania do spotkania z papieżem. To przyjęcie młodzieży wymaga z naszej strony przygotowania, dlatego wszystkich chętnych (od dzieci, młodzieży po dorosłych) chcących pomóc, chcących się w jakikolwiek sposób zaangażować zapraszamy na spotkanie organizacyjne  w najbliższy piątek  o godzinie 1830 do kościoła dolnego.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Zrobiliśmy, co mogliśmy” – o 50 rocznicy orędzie Episkopatu Polski do biskupów niemieckich; „Dwieście dni i nocy” – o nieustannej modlitwie chrześcijan gromadzących się w specjalnym namiocie postawionym na placu centralnym w Mariampolu, na Ukrainie, proszących o uratowanie ich miasta przed zniszczeniem wojną z Rosją; „Polki chcą mieć dzieci” – jakiej polityki rodzinnej potrzebuje Polska, aby rodziło się więcej dzieci.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000  są proszone następujące osoby: Szostak Kinga, Chrzanowska Sylwia, Cichoń Stanisława, Bartosz Sebastian, Marszałek Grzegorz.

 

INTENCJE MSZALNE – 16.XI. – 22.XI. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

1. + Teresa Pinas od synowej Krystyny.

2. + Maria i Wojciech Stelmach od prawnuczki Anny.

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

6.30

1. + Franciszek i Maria Zaucha.

2. + Józefa Wapiennik od sąsiadki Józefy Łakoma.

ŚRODA: - Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

17.00

1. + Jan i Helena Zaucha w rocznicę śmierci Jana.

2. + Weronika i Paweł Łakoma, syn Stefan.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie bł. Samolei.

6.30

1. + Janina Nytko od syna Stanisława.

2. + Teresa Pinas od Marii i Stanisława Zaucha.

 

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

17.00

1. Z podziękowaniem Jezusowi Miłosiernemu za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże.

2. + Mateusz i Marian Kuta w 13 rocznicę śmierci Mariana.  

 

SOBOTA: - Wspomnienie Ofiarowania NMP.

17.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże w dalszym życiu dla Filipa z okazji 18 urodzin od rodziców.

2. + Julia i Franciszek Kapustka.

 

NIEDZIELA: - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

7.00

1. Za zmarłe siostry z róży Anny Chłopek.

2. + Andrzej Banaś w 8 rocznicę śmierci od żony i dzieci z rodzinami.

 

9.00

1. Za zmarłych braci z róży Jerzego Lisa.

2. + Stanisław Szczurek w rocznicę śmierci.

 

11.00

1. + Józef i Genowefa Kołodziej w 3 rocznicę śmierci Genowefy.

2. + Maria Sojka.

 

16.00

- + Helena i Stanisław Gumola od córki Stanisławy.Joomla templates by a4joomla