1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte Roratnie w naszym kościele będą odprawione codziennie o godzinie 1700, tylko w sobotę rano o godzinie 800. W zakrystii są do zakupu lampiony w cenie 5 zł. Ogromnie zachęcamy wszystkich: dzieci  przedszkolne i szkolne z lampionami, młodzież i dorosłych do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.
  2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza Święta rano o 630, natomiast wieczorem porządek będzie następujący: o godz. 1600 –  wystawienie Najświętszego Sakramentu i  adoracja Pana Jezusa, 1640 – Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana przez wiernych, 1700 – nabożeństwo pierwszopiątkowe: Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi, po nim Msza Święta.
  3. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca: dla dzieci szkolnych: we środę od godziny 1600 – 1700, dla dorosłych: w piątek w czasie adoracji również od godziny 1600 – 1700 oraz codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  4. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  5. Przyszła niedziela jest obchodzona jako dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie.
  6. Od dzisiaj można nabywać tradycyjne świece adwentowe rozprowadzane przez Caritas (małe – 5 zł, duże – 12 zł)w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zebrane ofiary będą przeznaczone na najbiedniejsze dzieci naszej Ojczyzny. Zachęcamy do zakupu i wsparcia tego dzieła.
  7. Od środy od Brzozówki po całej parafii nasz pan organista będzie rozwoził opłatki po domach. Złożone przy tej okazji ofiary są wynagrodzeniem dla niego za całoroczną pracę w naszym kościele. Dziękując mu za to poświęcenie starajmy się o właściwe i godziwe wynagrodzenie.
  8. W okresie Adwentu i Wielkiego Postu ołtarze nie są ubierane kwiatami, w związku z tym rodziny sprzątające w tym czasie kościół są proszone o zostawiane kwoty 50 zł od rodziny, która zostanie wykorzystana na dekoracje w kościele w ciągu całego roku liturgicznego.
  9. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Bramy Miłosierdzia” – o rozpoczynającym się jubileuszowym Roku Miłosierdzia i duchowej pielgrzymce po Rzymie; „Francja – najmłodsza córa islamu” – w jaki sposób państwo Islamskie zdobywa terrorystów spośród rodowitych Francuzów.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Szwalec Maria, Kużdżał Barbara, Janiszewska Wioletta, Żuławińska Renata i Marcinek Anna.

INTENCJE MSZALNE – 30.XI. – 6.XII. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK: - Święto św. Andrzeja Apostoła.

1. + Mieczysław Nytko w 3 rocznicę śmierci.

2. O zdrowie, potrzebne łaski Boże, opiekę Matki Bożej  w trudnych chwilach dla Basi.

1. + Zofia, Stanisław i Maria Łakoma w 20 rocznicę  śmierci Marii, siostra zakonna Anna Masło.

2. + Antoni i Tekla Zielińscy, córka Emilia.

ŚRODA :

1. + Jan i Anna Łuszcz w rocznicę śmierci.

2. + Alojzy Nytko w 18 rocznicę śmierci.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

1. + Stanisław Madej w 12 rocznicę śmierci.

2. + Władysław, Katarzyna i Tadeusz Podolscy.

I PIĄTEK miesiąca:

1. + Wojciech Pęcak w rocznicę śmierci.

2. + Krzysztof Książek od rodziny Nytków.

- + Irena Okarma w 3 rocznicę śmierci od męża.

I SOBOTA miesiąca:

1. + Ludwika i Wincenty Marszałek od Agnieszki z rodziną.

2. Z podziękowaniem za bł. Boże w pracach z prośbą o zdrowie duszy i ciała dla pewnej osoby.

II NIEDZIELA ADWENTU:

1. + Maria i Tadeusz Armatys w 15 rocznicę śmierci Tadeusza.

2. + Edward Krzysztofek w 16 rocznicę śmierci od całej rodziny.

1. + Fryderyk Ziobro w 9 rocznicę śmierci, + Maria Bania w 36 rocznicę śmierci.

2. + Julian Kuta, + Tadeusz Sidor.

1. + Adam Giża w 9 rocznicę śmierci od żony.

2. + Grażyna Górowska – Starzec od męża z rodziną.

- + Kazimierz Tarnowski w 6 rocznicę śmierci, syn Ryszard w 5 rocznicę śmierci.