1. Jutro i we środę Msze Święte Roratnie będą odprawione o godzinie 1700, natomiast we wtorek rano o godzinie 700.
  2. We czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza Święta Roratnia rano o godzinie 700. Po tej Mszy Świętej będzie można zabrać do swoich domów światełko z Betlejem ( przynosimy świece).W czasie Wieczerzy Wigilijnej przeżywanej w gronie rodzinnym pamiętajmy o zachowaniu tak pięknych zwyczajów jak: wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu z Ewangelii Świętej o Narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu się opłatkiem wraz  z składaniem sobie życzeń, śpiewie pięknych kolęd.
  3. W piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia. O północy – Msza Święta Pasterska. Podczas tej Mszy Świętej – składka na tacę będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W sam dzień Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godzinie 700, 900, 1100 i 1600.
  4. W sobotę przypada II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę tj.  . Na Mszach dopołudniowych – poświęcenie owsa. Ponadto na Mszy Świętej o godzinie 900 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych. Składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W sposób szczególny będziemy modlić się za nasze rodziny, za małżonków przeżywających swoje jubileusze.
  6. Jutro od godziny 800 – przedświąteczny objazd chorych po domach, natomiast po Mszy Świętej wieczornej – spotkanie wszystkich dzieci, które będą uczestniczyć w tegorocznej akcji „Kolędników Misyjnych”.
  7. W świątecznym podwójnym numerze „Gościa Niedzielnego” znajduje się  dodatek z tekstem modlitw na Wigilię Bożego Narodzenia. Można także przeczytać wiele  ciekawych artykułów m. in. : „Nowonarodzeni” – trzy poruszające historie o Bogu, który wyprowadza nowe życie z beznadziejnych sytuacji; „ Panie Robercie, jak pan to robi?” – o wielkiej roli wiary w życiu najlepszego polskiego piłkarza;  Cena – 7 zł. Zachęcamy do zakupu i lektury.
  8. Do sprzątania kościoła we środę o godzinie do ustalenia z panem kościelnym są proszone następujące osoby: Rokocz Bożena, Smutek Renata, Zaucha Zofia, Kapustka Krystyna, Klich Renata i Gumola Marzena.

„Radość Bożego Narodzenia

z jaką witamy przyjście Zbawiciela,

niech napełni wszystkich ufnością w moc prawdy

i cierpliwością w czynieniu dobra”.

Jan Paweł II

             Urbi et orbi, Rzym 1998 r.

 

 

            Z okazji Świat Bożego Narodzenia składam wszystkim Parafianom  i Gościom najserdeczniejsze życzenia: bliskiego i serdecznego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem, radości serc przepełnionych Bożym pokojem, miłością i ufnością.

Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, przywraca wiarę i nadzieję, a atmosfera radości  i pokoju Świat Bożego Narodzenia niech towarzyszy Wam wszystkim przez cały Nowy Rok 2016.

                                   

                             Z Bożonarodzeniowym pozdrowieniem

                              Ks. Proboszcz

                                Robert Filipowicz

 

INTENCJE MSZALNE    21.12 - 27.12.2015

 

PONIEDZIAŁEK:
17.00
- + Janina Nytko od syna Władysława z rodziną.

WTOREK:
7.00
1. + Wiktoria Knybel z okazji imienin.
2. + Marek Sęk w 3 rocznicę śmierci.

ŚRODA:
17.00
1. + Andrzej i Agata Sasak.
2. + Stefan Sęk, zmarła żona i wszystkie zmarłe córki.

CZWARTEK: - Wigilia Bożego Narodzenia.
7.00
1. + Maria Kuta w 2 rocznicę śmierci.
2. + Katarzyna Starzec, + Jan Szatko w rocznicę śmierci od Aleksandra z rodziną.

PIĄTEK: - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA.
24.00
1. + Tadeusz Okarma, + Maria i Tomasz Kiełbasa.
2. + Wiesława i Janina Łakoma.

7.00
- + Ludwika Chmura w 27 rocznicę śmierci, + Włodzimierz Sznajder w 15 rocznicę śmierci.

9.00
1. + Irena Okarma.
2. + Adam Gąsior, + Józefa i Wawrzyniec Nosal.

11.00
1. O zdrowie i bł. Boże dla Weroniki w 4 rocznicę urodzin od rodziców.
2. + Edward Starzec od brata Ryszarda.

16.00
- + Anna i Zygmunt Ziobroń.

SOBOTA: - Święto świętego Szczepana.
7.00
1. + Justynka, Weronika i Edward Kuta, + Marian Łakoma.
2. + Józefa Wapiennik od Cecylii i Tadeusza Flis.

9.00
- + Wojciech i Tekla Małochleb w 45 rocznicę śmierci Wojciecha.

11.00
1. + Stefania Marszałek od prawnuczek Barbary, Moniki i Natalii.
2. + Władysława Marszałek od męża Tadeusza.

16.00
- + Stanisław Gasiciel w 7 rocznicę śmierci.

NIEDZIELA: - Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
7.00
1. + Stefania Marszałek od Stanisławy i Edwarda Marszałek z rodz.
2. + Janina Nytko od Marii Sitko.

9.00
1. + Julia, Stanisław i Władysław Szostak w 30 dzień po śmierci Władysława.
2. + Teresa Pinas od sąsiada Eugeniusza Szostak.

11.00
1. + Marta Maślanka od kolegów i koleżanek z Grupy Teatralnej.
2. + Józefa Wapiennik od Ryszarda Starzec z rodziną.

16.00
- W intencji Oliwii, która przyjmie chrzest święty i jej rodziny.

 Joomla templates by a4joomla