1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:
a) w poniedziałek, wtorek i czwartek rano o godzinie 6.30,
b) we środę o godzinie 17.00, potem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą w intencji rodzin nawiedzonych w czasie kolędy,
c) w piątek z racji 15 – dnia miesiąca od godziny 16.30 – koronka ku czci siedmiu boleści NMP, o godzinie 1700 – Msza Święta, a po niej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,
d) W sobotę przeżywamy zorganizowany wspólnie ze Szkołą Podstawową - Dzień Seniora. Porządek tego dnia będzie następujący:
8.15 – różaniec w intencji wszystkich Seniorów prowadzony przez dzieci ze SKC i wolontariat Gimnazjum,
9.00 – Msza Święta,
10.00 – spotkanie na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej.
Gorąco zachęcamy wszystkie babcie i dziadków do modlitwy w świątyni, a potem na spotkanie przy wspólnym stole.
2. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej około godziny 12.00 będą przedstawione Jasełka przygotowane przez naszych przedszkolaków.
3. We środę o godzinie 17.00 – nabożeństwo obowiązkowe dla uczniów klasy III Gimnazjum, natomiast w sobotę o godzinie 8.15 – dla klasy I i II Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
4. Z racji zakończonej wczoraj wizytacji kolędowej składamy Wam podziękowanie za otwarcie drzwi Waszych domów na dar Chrystusowego błogosławieństwa, a także za przyjęcie nas kapłanów do Waszych rodzin. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za każde gościnne przyjęcie, za dobroć Waszych serc okazywaną wobec Waszych duszpasterzy, jak również wobec Pana Organisty, oraz za wszelką życzliwość i wyrozumiałość. Niech każdy dar waszych serc oraz nieustanna otwartość na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej będą hojnie przez Boga wynagradzane w każdy dzień rozpoczętego, Nowego Roku. Jeszcze raz składamy Wam wszystkim wraz z Panem Organistą z serca płynące „Bóg zapłać”.
5. Do numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołączona płyta z pięknym filmem pt. „Faustyna”. Można także przeczytać ciekawe artykuły: „Kłopot z Miłosierdziem” – jak papież Jan Paweł II przekonywał kościół do kultu Miłosierdzia Bożego; „Więcej niż rzeka” – w jaki sposób rzeka Jordan łączy wiarę żydów i chrześcijan. Zachęcamy do zakupu i lektury.
6. Do sprzątania kościoła w sobotę są proszone następujące osoby: Armatys Stefania, Skoczeń Agnieszka, Staroń Kazimiera, Sasak Henryka i Wajda Barbara.

INTENCJE MSZALNE – 11.I. – 17.I. 2016 r.

1. + Zygmunt i Zofia Wardzała w rocznicę śmierci Zygmunta.

2.+ Arkadiusz Kotalma z okazji imienin.

1. + Stanisława i Józef Jamróg w rocznicę śmierci Józefa.

2. + Władysław Starzec w 21 rocznicę śmierci.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla matki chrzestnej Marii z okazji 50 urodzin od chrześnicy Magdaleny

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej w trudnych chwilach oraz szczęśliwe zdanie egzaminów.

3. + Anna i Kazimierz Małochleb.

1. + Józef i Katarzyna Partyka od syna Stanisława.

2. + Teresa Pinas od rodziny Stadnickich.

PIĄTEK:

1. + Genowefa i Tadeusz Kiełbasa w rocznicę śmierci Genowefy.

2. + Helena Ciochoń w rocznicę śmierci.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże w rocznicę ślubu.

2. + Zygmunt i Bronisława Kiełbasa w 5 rocznicę śmierci Bronisławy.

II NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Zofia Starzec w rocznicę śmierci.

2. + Maria i Franciszek Kozioł w rocznicę śmierci Marii.

1. + Ludwik Stelmach w 23 rocznicę śmierci.

2. O zdrowie i bł. Boże dla Liliany i Emmy z okazji 6 – tych i 2 – ich urodzin.

3. + Maria Gasiciel w 19 rocznicę śmierci.

1. + Stanisława i Eugeniusz Zielińscy w 26 rocznicę śmierci Stanisławy.

2. + Tadeusz Czarnik w 6 rocznicę śmierci.

- + Bogdan Kaziród w 4 rocznicę śmierci od rodziny Cyganów i Kordzikowskich.