1. We środę popielcową rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte połączone z obrzędem posypania głowy popiołem będą o godzinie 700, 1000 i 1700. Pól godziny przed każdą Mszą Świętą będzie możliwość spowiedzi świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne Diecezji Tarnowskiej.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Świętebędą odprawione: w poniedziałek, wtoreki w sobotę  rano o godzinie 630.
  3. W czwartek przypada wspomnienie NMP z Lourdes -  Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Msza Święta połączona z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych będzie o godzinie 900. Bardzo prosimy rodziny o przywóz ludzi starszych i chorych do kościoła, aby im umożliwić udział w tym nabożeństwie. Natomiast o godzinie 1600Msza Święta w intencji Dyrekcji, Nauczycieli i Wychowawców oraz młodzieży Gimnazjum  z okazji rocznicy zsyłek i Dnia Patrona.
  4. W piątek – od godziny 1640 – koronka do Miłosierdzia Bożego, o 1700 – Droga Krzyżowa,  a po niej Msza Święta.
  5. W przyszłą I Niedzielę Wielkiego Postu Msze Święte do południa będą o zwykłej porze tj. o godzinie 700, 900 i 1100 ( po tej Mszy Świętej – Droga Krzyżowa), natomiast po południu o godzinie 1500 – Gorzkie Żale, a po nich .
  6. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele parafialne. Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem,  zwracam się z  prośbą o ofiary w kopertach w wysokości 50 zł      ( kto chce, może ofiarować więcej). Zebrane ofiary będą przeznaczone na opłatę ogrzewania kościoła  w okresie zimowym oraz wkrótce rozpoczynające się inwestycje w naszym kościele. Za ich złożone  z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. Od dzisiaj w całym kościele będzie trwał Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Nie dajcie się zniewolić”. Przez cały tydzień będziemy się modlić w tej intencji.
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać: „Ratuj duszę swoją” – poradnik dla grzesznika, jak uratować nieśmiertelną duszę od zguby wiecznej; „Misja specjalna” – w jaki sposób anioł przygotowywał dzieci do objawień Matki Bożej w Fatimie; „Listy spod szubienicy” – o powstaniu styczniowym, najbardziej katolickim zrywie niepodległościowym w historii Polski.
  9. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajduje się także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra”  w cenie 5 zł; w środku wiele ciekawych artykułów, a także specjalne kolorowe klocki.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Ziobro Beata, Pinas Agnieszka, Banach Barbara, Habel Józef i Kawalec Irena.
  11. W Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie jest organizowany Kurs Przedmałżeński. Rozpocznie się on dzisiaj tj. niedziela (7 lutego) o godz. 19.15. Katechezy będą głoszone w środy o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 19.15. Wszystkich chętnych - od 17 lat, którzy już poważnie myślą o życiu zapraszamy na I spotkanie. 

 

 

INTENCJE MSZALNE - 8.II. – 14.II. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

1. + Janina Nytko od rodziny Szawiców.

2. + Teresa Pinas od Ani z mężem i prawnukami.

 

WTOREK:

6.30

1. + Rozalia Łuszcz od wnuczki Agnieszki z mężem.

2. + Józefa Wapiennik od rodziny Łuszczów nr 21.

 

ŚRODA POPIELCOWA:

7.00

1. + Ludwik i Katarzyna w rocznicę śmierci.

2. + Ryszard Nytko od syna Łukasza z żoną i dziećmi.

10.00

1. + Teresa Pinas od Edwarda Zaucha.

2. + Stanisław Lis w 16 rocznicę śmierci.

17.00

- + Janina i Kazimierz Tarnowscy w 23 rocznicę śmierci Janiny.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie NMP z Lourdes.

9.00

1. + Feliks Witczak w 30 dzień po śmierci od syna Zbigniewa z rodziną.

2. + Teresa Pinas od wnuczki Barbary Boduszek z mężem i Hubertem.

16.00

- O bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Dyrekcji, Nauczycieli i Wychowawców oraz młodzieży Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru z okazji rocznicy zsyłek i Dnia Patrona.

 

PIĄTEK:

17.00

1. + Stanisław i Katarzyna Stachura, + Józef Małochleb w 41 rocznicę śmierci.

2. + Józef i Maria Płaczek w 25 rocznicę śmierci Marii.

 

SOBOTA:

6.30

1. + Janina Nytko od wnuczki Renaty z rodziną.

2. + Józefa Wapiennik od sąsiadki Marii Szostak i syna.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:

7.00

1. + Teresa Pinas od członków OSP Zaczarnie.

2. + Benedykt Zaucha, + Jan i Zofia Potempa.

9.00

1. + Stanisław Marszałek w 4 rocznicę śmierci od żony z dziećmi.

2. + Mieczysław Kutrzuba.

11.00

- O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Angeliki i Mateusza od rodziców.

16.00

- + Krystyna i Marian Małochleb w 10 rocznicę śmierci Mariana od rodziny Kużdzałów. Joomla templates by a4joomla