1. Dzisiaj po południu o godzinie 1500 – Gorzkie Żale, a po nich . Kazania na Gorzkich Żalach w tym roku wygłosi ks. Stanisław Kita – proboszcz w Starych Żukowicach.
  2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione;
    1. w poniedziałek – o godzinie 1700, wcześniej z racji 15 dnia miesiąca od godziny 1630 – koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji całej naszej parafii,
    2. we wtorek i czwartek o godzinie 630,
    3. we środę o godzinie 1700, potem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, trwających w niezgodzie i w nałogach,
    4. w piątek – od godziny 1640 – koronka do Miłosierdzia Bożego, o 1700 – Droga Krzyżowa,  a po niej Msza Święta.
    5. w sobotę od godziny 1615  - różaniecprowadzony przez dzieci z Przedszkola, Szkolnego Koła Caritas oraz wolontariat Gimnazjum w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta.
  3. We środę o godzinie 1700nabożeństwo obowiązkowe dla młodzieży klasy III Gimnazjum, a w  piątek także o godzinie 1700 dla młodzieży klas I i II Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone w kopertach, a przeznaczone na potrzeby parafialne.
  5. Od dzisiaj panie z parafialnego oddziału Caritas rozprowadzają w cenie 5 zł baranki wielkanocne i paschaliki, które przyniesiemy na uroczystości Wielkiej Soboty. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła, z którego dochód będzie naszą jałmużną wielkopostną na pomoc najuboższym.
  6. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajduje się specjalny dodatek z rachunkiem sumienia, bardzo praktyczny w przygotowaniu się do spowiedzi świętej. Możemy także przeczytać m.in. artykuły: „ Spotkanie na rozdrożu świata” – o spotkaniu o po raz pierwszy w historii papieża Franciszka z patriarchą Moskwy Cyrylem; „Mały wielki spowiednik”  - o liczącym zaledwie 135 cm wzrostu, chorwackim kapucynie św. Leopoldzie Mandziciu,  heroicznym słudze sakramentu pokuty, który obok Ojca Pio jest patronem Roku Miłosierdzia;
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Łakoma Marcela, Kapustka Stanisława, Armatys Genowefa, Kawalec Bogumiła i Humienny Iwona.

INTENCJE MSZALNE - 15.II. – 21.II. 2016 r.

1. + Paulina Janina Lis w 1 rocznicę śmierci od koleżanki Alfredy.

2. + Janusz Małochleb od rodziny Sitko.

1. + Janina Nytko od wnuczki Anny z rodziną.

2. + Teresa Pinas od Krzysztofa z siostrą Beatą.

1. + Maria Maślanka.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej i dary Ducha Świętego dla Justyny Świątek w 18 rocznicę urodzin od rodziców.

3. W intencji Tymona, który przyjął chrzest święty i jego rodziny.

1. + Janina Nytko od wnuczek Anny i Magdaleny.

2. + Józefa Wapiennik od chrześnicy Zofii Stelmach z rodziną.

PIĄTEK:

1. + Anna Stelmach w 11 rocznicę śmierci.

2. + Teresa Pinas od rodziny Marszałków i Wenców.

1. + Irena Armatys w 3 rocznicę śmierci od synów z rodzinami.

2.  O błogosławieństwo Boże, zdrowie, opiekę MB. Bolesnej w dalszym życiu dla Renaty i Mieczysława Świątek w rocz. ślubu oraz o łaski  potrzebne dla dzieci Justyny i Kamila.

3. + Ryszard Nytko od syna Grzegorza z rodziną.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:

1. + Anna i Stefan Nytko w 25 rocznicę śmierci Anny.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Krzysia z okazji 1 rocznicy urodzin od dziadków.

- + Stanisław Jeż w 34 rocznicę śmierci.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla pewnego małżeństwa w 45 rocznicę ślubu.

2. + Władysława Leszczyńska w 2 rocznicę śmierci od syna Roberta z rodziną.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Barbary w 50 rocznicę urodzin od mamy.