1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione: w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę o godzinie 630, we środę o godzinie 1700, potem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Natomiast w piątek, od godziny 1640 – koronka do Miłosierdzia Bożego, 1700– Droga Krzyżowa (prowadzona przez dzieci ze SKC), potem  Msza Święta, a po niej  spotkanie z młodzieżą klasy III Gimnazjum, przygotowującej się do przyjęcia Sakramnetu Bierzmowania.
  3. Od czwartku rozpocznie się nowenna przed Uroczystością św. Józefa, do udziału w której zapraszamy wszystkich parafian, a w sposób szczególny ojców oraz noszących imię Oblubieńca NMP.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą  środę (16.III)  i będą trwać do Niedzieli Palmowej (20.III), a spowiedź święta będzie w Wielki Poniedziałek (21.III. ). Bliższe informacje zostaną podane  w przyszłą niedzielę.
  5. W trwającym obecnie roku 1050 – lecia chrztu Polski w naszym parafialnym kościele została całkowicie odnowiona chrzcielnica parafialna. Prace renowacyjne przebiegały w następujących etapach:
    1. wykonanie nowej podstawy marmurowej.
    2. wyżłobienie miejsca na wodę święconą.
    3. wykonanie nowej marmurowej pokrywy.
    4. wykonanie mosiężnego odlewu chrztu Chrystusa przez św. Jana Chrzciciela.
    5. umieszczenie go na pokrywie chrzcielnicy.
    6. Zmontowanie poszczególnych elementów chrzcielnicy i umieszczenie jej  w kościele parafialnym pomiędzy prezbiterium a ołtarzem Bożego Miłosierdzia pod witrażem chrztu Pańskiego.
  6. Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożona płytka CD „PIT 2015 – szybkie i sprawne wypełnienie zeznania podatkowego”. Ponadto możemy przeczytać m.in. artykuły: „Pan Bóg za kratkami” - o tym czym jest szczera spowiedź; „Poradnik 500 plus” – szczegóły tego programu w pytaniach i odpowiedziach na różne wątpliwości; „Śmiertelna idea”  – o walce z ustawą o aborcji we Francji.
  7. Na stoliku koło figury św. Antoniego jest do nabycia czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł oraz ostatnie już baranki oraz paschaliki „Caritas”, które przyniesiemy na procesję światła w Wigilię Paschalną.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę wyjątkowo o godzinie 1200 są proszone następujące osoby: Nytko Władysław. Tokarz Małgorzata, Szeliga Katarzyna, Kawalec Alicja i Gubernat Marta.

INTENCJE MSZALNE – 7.III. – 13.III. 2016 r.

1. + Stanisław Starzec w 8 rocznicę śmierci.

2. + Janina Nytko od rodziny Pałach.

1. + Ryszard Nytko od swatowej Alicji.

2. + Rozalia Łuszcz od wnuczki Marty z rodziną.

1. + Kazimierz i Jan Małochleb.

2. + Weronika Kuta w rocznicę śmierci.

1. + Zbigniew Nytko w 1 rocznicę śmierci od żony i dzieci.

2. + Janina Nytko od rodziny Zaucha.

PIĄTEK:

1. + Rozalia Łuszcz od sąsiadów Gądków.

2. + Alojzy Nytko od koleżanek i kolegów z pracy Romana Nytki z firmy „Leier”.

1. + Feliks Witczak od sąsiadów Łuszczów.

2. + Rozalia Łuszcz od sąsiadów Witczaków.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:

1. + Ryszard Nytko od sołtysa i Rady Sołeckiej.

2. + Ryszard Nytko od Wacława Sobczyka z żoną.

1. + Janina Nytko od rodziny Szczerba.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i dalsze bł. Boże dla Bożeny i Józefa Wojnarowskich z okazji imienin.

– + Mieczysław Marszałek od szwagra Tadeusza z rodziną.

– + Feliks Witczak od siostry.