1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione:  w poniedziałek  - rano o godzinie 630,  we wtorek - wieczorem o godzinie 1800 ( jedną godzinę później niż do tej pory), wcześniej z racji 15 dnia miesiąca od godziny 1730 – koronka ku czci 7 boleści NMP  w intencji całej naszej parafii.
    2. Także we wtorek od godziny 1700 do 1800spowiedź święta dla kandydatów do przyjęcia Sakramnetu Bierzmowania oraz ich świadków, rodziców i rodzeństwo.
    3. Od środy rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Będzie im przewodniczył ks. Maciej Jakubowski, kapłan diecezji radomskiej, doktorant ekonomii i teologii pastoralnej. Program tych rekolekcji będzie następujący:

ŚRODA – 16.III.

830 – NABOŻEŃSTWO DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJUM

1000 – NABOŻEŃSTWO DLA DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1800 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ DLA WSZYSTKICH

CZWARTEK – 17.III.

830 – NABOŻEŃSTWO DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJUM

1000 – NABOŻEŃSTWO DLA DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1800 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ DLA WSZYSTKICH, a potem nauka stanowa dla wszystkich niewiast (matki, wdowy, osoby samotne)

PIĄTEK – 18.III.

700 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

830 – NABOŻEŃSTWO DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJUM ( potem spowiedź święta młodzieży)

1000 – NABOŻEŃSTWO DLA DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ ( potem spowiedź święta dzieci)

1730 – DROGA KRZYŻOWA

1800 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ DLA WSZYSTKICH, a potem nauka stanowa dla wszystkich mężczyzn (ojcowie, wdowcy, kawalerowie)

SOBOTA – 19.III.

900 – MSZA ŚWIĘTA DLA CHORYCH, CIERPIĄCYCH I SAMOTNYCH

1030 – OBJAZD CHORYCH PO DOMACH (prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii).

1800 – MSZA ŚWIĘTA I NAUKA DLA MŁODZIEŻY (młodzież Gimnazjum, szkół średnich, młodzież studiująca oraz pracująca)

NIEDZIELA PALMOWA – 20.III.

900 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

1100 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

1500 – GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM I MSZA ŚWIĘTA

Spowiedź święta wielkopostna będzie w przyszły poniedziałek (21.III.) od godziny 1430 – 1800.

1. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1100 poświęcenie i procesja z palmami wokół kościoła. Po Mszy Świętej – rozstrzygnięcie przez komisję organizowanego wspólnie ze Szkołą Podstawową konkursu na najpiękniejszą palmę rodzinną. Regulamin tego konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na WSD w Tarnowie.
  2. Także w przyszłą niedzielę w kościele o godzinie 1900 w naszym kościele będzie można obejrzeć Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez nasz Zespół Teatralny „Bohema”. Będzie to piękne wprowadzenie i przygotowanie duchowe w Wielki Tydzień. Organizatorzy serdeczne wszystkich zapraszają.
  3. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów: m.in. „Bóg wyciągnął mnie z in vitro” – o nawróceniu jednego z lekarzy, pracującego w największej klinice in vitro w Polsce; „Znam znaczenie krzyża” – o rozpoczynającym się procesie beatyfikacyjnym zamordowanego za wiarę pierwszego w historii Pakistanu katolickiego ministra;
  4. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Łakoma Elżbieta, Zbaraza Celina, Sysło Zenon, Niepsuj Iwona i Marek Krzysztof.

INTENCJE MSZALNE – 14.III. – 20.VIII. 2016 r.

1. + Ryszard Nytko od szwagra Władysława z Nowej Jastrząbki.

2. + Rozalia Łuszcz od wnuczki Magdaleny z mężem.

- + Barbara Wajda w 30 dzień po śmierci od męża.

ŚRODA: - I dzień rekolekcji parafialnych.

1. + Ludwika Wardzała od członkiń róży Stanisławy Kapustka.

2. + Ryszard Nytko od Stanisława Ablewicza.

CZWARTEK: - II dzień rekolekcji parafialnych.

1. + Janina Nytko od Stanisława Małochleb.

2. + Ryszard Nytko od rodziny Kołodziejów i Stachów.

1. + Zbigniew Nytko w rocznicę śmierci.

2. + Barbara Wajda od syna Łukasza z rodziną.

PIĄTEK: - III dzień rekolekcji parafialnych.

1. + Genowefa i Stanisław Kuta.

2. + Janina Nytko od wnuka Bernarda z rodziną.

1. + Edward i Józef w dniu imienin.

2. + Teresa Wasilewska od chrześnika Adama z rodziną.

SOBOTA: - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i opiekę Bożą dla męża Józefa w dniu imienin od żony oraz o zdrowie dla Filipa w 8 rocznicę urodzin oraz dobre przygotowanie się do I Komunii Świętej od dziadków.

2. + Józef Wapiennik w dniu imienin.

1. + Ludwik i Józefa Gondek w dniu imienin Józefy.

2. + Józefa i Józef Wiatr, + Józef Duź.

NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ:

1. + Franciszek Stelmach w 22 rocznicę śmierci.

2. + Franciszek Stelmach w 22 rocznicę śmierci.

3. + Stanisława i Tadeusz Wójcik w 18 rocznicę śmierci Stanisławy.

1. + Elżbieta Marszałek w 4 rocznicę śmierci od męża z synem.

2. + Józefa i Józef Jeż, + Franciszek Mucha.

3. + Piotr Nytko w 5 rocznicę śmierci od całej rodziny.

1. + Józefa i Józef Szatko z okazji imienin.

2. + Józef Zaraza z okazji imienin od syna Adama z rodziną.

3. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Józefa w 50 rocznicę urodzin.

- + Józefa i Józef Taraszka z okazji imienin od rodziny Ziobrów.