1. Jutro – II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie 700, 900, 1100 i 1600. Składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
  2. Trwa Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, w czasie której zachęcamy do udziału we Mszach Świętych, które będą od wtorku do piątku o godzinie 1800 oraz do nawiedzania cmentarza parafialnego i modlitwy za zmarłych. Będzie ona wyrazem naszej wiary w zmartwychwstanie tych, którzy odeszli oraz miłości   i wdzięczności wobec nich. Ponadto w I piątek Msza Święta także rano o godzinie 630. Spowiedź święta – codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.
  3. Natomiast w sobotę Msza Święta rano o godzinie 800. W tym dniu przypada 11 rocznica śmierci świętego Jana Pawła II, dlatego za zakończenie Eucharystii ucałujemy Jego relikwie.
  4. Kontynuujemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, która będzie codziennie po Mszy Świętej.
  5. W piątek od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom prowadzącym nabożeństwa Drogi Krzyżowej w czasie zakończonego Wielkiego Postu, jak również, tym którzy włączyli się w godne przeżycie Triduum Paschalnego i dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego: paniom z Akcji Katolickiej za przygotowanie pięknej Ciemnicy i Grobu Pańskiego, sprzątającym kościół, strażakom za służbę przy Grobie  i pomoc w czasie procesji rezurekcyjnej, niosącym obrazy i feretrony, różom różańcowym   za prowadzenie adoracji, panu kościelnemu i organiście, paniom dbającym  o czystość obrusów i bielizny kościelnej,  Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz składającym ofiary podczas kiermaszu na dokończenie budowy kaplicy w Kodymie (zebrano 1346 zł), na WSD i przy adoracji krzyża na odnowienie zabytków w Ziemi Świętej. Dziękujemy także Zespołowi Teatralnemu „Bohema” za piękne przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w zeszłą niedzielę, które nas duchowo wprowadziło obchody Wielkiego Tygodnia.
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów: m.in. „Pan mój i Bóg mój” - gdzie  podobnie jak Tomasz szukamy dowodów na zmartwychwstanie Jezusa.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę na godzinę 1000 są proszone następujące osoby: Szczurek Małgorzata, Stano Maria, Maziarczyk Stanisława, Nosal Władysław, Taraszka Maria i Pinas Teresa.
  10. Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim parafianom oraz gościom życzę niech Chrystus Pan Zmartwychwstały udzieli wam wszelkich łask w życiu, odwagi  w działaniu, pogody ducha w przeciwnościach, silnej woli i żywej nadziei w trudnościach. Niech blask Chrystusa Zmartwychwstałego opromienia waszą codzienność promieniami Bożych łask, a Maryja – bolejąca, ale również radująca się Królowa Niebios wyprasza każdemu i każdej z was u Swojego syna pełnię darów płynących z Jego śmierci i zmartwychwstania. Szczęść Boże.

 

INTENCJE MSZALNE – 28.III. – 3.IV. 2016 r.

 

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY:

7.00

1. + Antonina i Franciszek Kocoł w rocznicę śmierci Antoniny.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Joanny w dniu urodzin.

 

9.00

1. + Augustyn Nytko w 1 rocznicę śmierci od żony, dzieci i wnuków.

2. + Augustyn Nytko w 1 rocznicę śmierci od wnuczki.

3. Z prośbą o dobre przygotowanie do I Komunii Św. dla Oliwii, szczęśliwe zdanie matury dla Klaudii, o potrzebne łaski dla Roberta i Patryka z okazji urodzin oraz bł. Boże w szczęśliwym podróżowaniu dla całej rodziny (ks. Jan – poza parafią).

 

11.00

– W intencji Izabeli i Franciszka które przyjmą chrzest święty i ich rodzin.

 

16.00

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Dominika w 18 rocznicę urodzin.

 

WTOREK W OKTAWIE WIELKANOCY:

18.00

1. + Jan Dziekan w rocznicę śmierci od żony z rodziną.

2. + Ryszard Nytko od Renaty Wawrzon z mężem.

 

ŚRODA W OKTAWIE WIELKANOCY:

18.00

– + Augustyn Nytko, + Julia i Jan Nytko w 1 rocznicę śmierci Augustyna.

 

CZWARTEK W OKTAWIE WIELKANOCY:

18.00

1. + Ludwika Wardzała od córki Genowefy i wnuków.

2. + Barbara Wajda od córki Patrycji.

 

PIĄTEK W OKTAWIE WIELKANOCY:

6.30

1. + Ryszard Nytko od kuzyna Romana z rodziną.

2. + Feliks Witczak od szwagra Aleksandra z rodziną.

 

18.00

– + Rozalia Łuszcz od społeczności Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  w Zaczarniu.

 

SOBOTA W OKTAWIE WIELKANOCY:

8.00

1. + Barbara Wajda od córki Magdaleny.

2. + Ryszard Nytko od rodzin Marek i Szczurek.

 

II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO:

7.00

1. + Tadeusz i Maria Filipowscy z okazji 46 rocznicy śmierci Tadeusza od zięcia.

2. + Rozalia Łuszcz od rodzin Witków i Czosnyków.

 

9.00

1. W intencji bierzmowanych: Z podziękowaniem za otrzymany Sakrament Bierzmowania z prośbą o szczęśliwe zdanie egzaminów  i bł. Boże w dalszym życiu.

2. + Ryszard Nytko w dniu imienin.

 

11.00

– O bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Kevina w 6 rocznicę urodzin.

 

16.00

– + Feliks Witczak od sąsiadów Nytków.Joomla templates by a4joomla