1. W wtorek będziemy przeżywać Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę tj. o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 połączona z nabożeństwem majowym.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą codziennie o godzinie 18.00, tylko w sobotę rano o godzinie 8.00, a po nich nabożeństwa majowe. Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały tzw. „Biały Tydzień”, dlatego przychodzą w strojach komunijnych. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji, aby z radością przeżywały każde spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym, którego od dziś przyjmować będą do swoich serc. Ponadto w I piątek miesiąca – Msza Święta także rano o godzinie 6.30.
  3. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca dla dzieci szkolnych we środę o godziny 17.00 – 18.00, dla wszystkich w piątek również od godziny 17.00 – 18.00 oraz codziennie pół godziny przez Mszą Świętą wieczorną.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Na Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci klasy III obchodzić będą rocznicę I Komunii Świętej.
  5. Spotkanie z dziećmi klasy III wraz z rodzicami – we czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  6. W I piątek miesiąca od godziny 8.00 – objazd chorych po domach.
  7. Wszystkim maturzystom rozpoczynającym egzaminy życzymy pokoju serca i darów Ducha Świętego. W ich intencji będziemy w sposób szczególny modlić się na nabożeństwach majowych.
  8. Dnia 26 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku według kolejności do wykonania 4 ołtarzy są proszeni mieszkańcy: od Brzozówki po stronie południowej. Dokładniejsze informacje zostaną podane wkrótce.
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać artykuły: „Krew męczennika” – wywiad z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem opowiadającym o męczeństwie św. Jana Pawła II; „Gdybym choć raz założył rękawice..” – wspomnienia o polskim misjonarzu o. Marianie Żelazo pracującym ponad 50 lat wśród najbiedniejszych mieszkańców Indii.
  10. Do zakupu czasopismo dla dzieci: „Promyczek dobra” w cenie 5 zł; w środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci i specjalny w wersji 3 D obrazek MB Fatimskiej.
  11. Do sprzątania kościoła  w tym tygodniu są proszeni rodzice dzieci klasy III.
  12. Prosimy o zabranie palm, które znajdują się w dolnym kościele.

INTENCJE MSZALNE – 2.V. – 8.V. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Atanazego.

1. + Zygmunt Starzec w dniu imienin.

2. + Teresa Pinas w 1 rocznicę śmierci od córki Marii z mężem.

WTOREK: - Uroczystość Maryi Panny, Królowej Polski.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla braci z róży Benedykta Żmudy i ich rodzin.

2. + Maria Kuta w dniu imienin.

1. + Zygmunt Toczek z okazji imienin od syna z rodziną.

2.  O szczęśliwe zdanie matury i dalsze bł. Boże dla pewnej osoby z okazji urodzin.

1 + Adolf i Teresa Pinas w 1 rocznicę śmierci Teresy,

2 + Eleonora Kuta w 29 rocznicę śmierci od Józefa  Pinas z rodziną.

- + Leszek Trędota w 3 rocznicę śmierci, + Stanisława Prowadzisz w 6 rocznicę śmierci od rodziny.

ŚRODA: - Wspomnienie św. Floriana.

1. + Józef, Agnieszka i Ryszard Kapustka.

2. + Genowefa Starzec w 2 rocznicę śmierci.

CZWARTEK: - Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię.

1. + Czesława Filipowicz w 5 rocznicę śmierci.

2. + Helena Sobolewska od rodziny Gasicielów.

PIĄTEK: - Święto świętych Filipa i Jakuba.

1. + Barbara Wajda od sąsiadów Teresy, Grażyny i Marka Stelmach.

2. + Ludwika Wardzała od Danuty Szczepańskiej z rodziną.

- O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Marii Madej i ich rodzin.

I SOBOTA miesiąca:

1. + Julia i Stanisław Małochleb.

2. + Maria i Franciszek Ogorzelec w rocznicę śmierci.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

1. + Irena Okarma z okazji imienin od męża.

2.  + Zofia i Florian Gawron w 12 rocznicę śmierci Floriana.

1. + Stanisław Wardzała w dniu imienin.

2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej  każdego dnia w 30 rocznicę urodzin od rodziców i siostry.

- W intencji dzieci klasy III w I rocznicę Komunii Świętej i ich rodziców.

- + Stanisława Grycz w dniu imienin.