1. Przez cały tydzień Msze Święte połączone z nabożeństwem majowym oraz Nowenną do Ducha Świętego będą odprawione , tylko w sobotę o godzinie 800.
  2. Jutro, we wtorek i w środę będziemy przeżywać  Dni modlitw o urodzaje. Msze Święte o godzinie 1800, a po nich procesje:
    1. jutro – do krzyża koło rodziny Pinasów.
    2. we wtorek – do krzyża koło rodziny Chrzanowskich.
    3. we środę – do krzyża na cmentarzu.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którakończy okres wielkanocny. Z racji 15 – dnia miesiąca będzie odmawiana koronka ku czci 7 boleści NMP. W tym dniu składka na tacę będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży  w Krakowie.
  4. We czwartek w parafii MB Fatimskiej w Tarnowie będziemy gościć symbole ŚDM: krzyż i ikonę Matki Bożej. Przywitanie tych symboli nastąpi o godzinie 2000, potem wspólna modlitwa, apel Jasnogórski i około godziny 2200 zakończenie czuwania. Gdyby ktoś pragnął uczestniczyć w tym wydarzeniu jest proszony o zgłoszenie się w zakrystii.
  5. Dnia 26 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku według kolejności do wykonania 4 ołtarzy są proszeni mieszkańcy: od Brzozówki po stronie południowej: I ołtarz ( koło szkoły) – od rodziny Skoczniów do rodziny Piotra Nytko; II ołtarz ( koło krzyża u rodziny Pinas) – od rodziny Haliny Sysło do rodziny Agnieszki Pinas; III ołtarz ( koło OSP) – od rodziny Barbary Banach do rodziny Krzysztofa Starzec; IV ołtarz ( na placu przykościelnym) – od rodziny Józefa Jeża do rodziny Marii Pytel.
  6. W przyszłą niedzielę - odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Józefa  w Tarnowie, suma o godzinie 1100.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. „Chrystus ma twarz uchodźcy” – o uciekinierach z Syrii, którzy w Polsce znaleźli drugą Ojczyznę; „Nie ma cudów? -  o życiu wspaniałego kapłana o. Piotra Rostworowskiego, byłego spowiednika kardynała Wojtyły.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Gieracka Agnieszka, Kozik Teresa, Szostak Danuta, Starzyk Józefa, Kocoł Małgorzata i Sobczyk Ewa.

INTENCJE MSZALNE – 9.V. – 15.V. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK: - Uroczystość św. Stanisława.

1. + Kazimierz Marszałek w 26 rocznicę śmierci.

2. + Stanisław Chłopek w 32 rocznicę śmierci.

1. + Stanisław, Maria i Zofia Łakoma z okazji imienin.

2. + Zygmunt i Zofia Wardzała z okazji imienin.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla sióstr z róży Czesławy Kutrzuba.

2. + Ryszard Nytko od Zenona i Mariusza Papuga z rodzinami.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla sióstr z róży Janiny Chrzanowskiej.

2. + Józef  Wiatr w 22 rocznicę śmierci.

PIĄTEK:

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla sióstr z róży Anny Chłopek.

2. + Roman Jeż w 10 rocznicę śmierci.

SOBOTA: - Święto św. Macieja.

1. + Stefan Ciochoń w 17 rocznicę śmierci.

2. + Krzysztof Okulski w 16 rocznicę śmierci.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO:

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla braci z róży Mariana Madeja.

2. + Zofia Nosal w dniu imienin i w 15 rocznicę śmierci.

1. + Stefania i Tadeusz Stach w 4 rocznicę śmierci Stefanii od rodziny.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże w 88 rocznicę urodzin od dzieci i wnuków.

1. + Józefa  Wapiennik w 1 rocznicę śmierci od męża i dzieci.

2. + Roman i Paulina Biskup w 6 rocznicę śmierci Romana od córek Janiny i Marii.

- + Zofia Nawrocka w dniu imienin i w 6 rocznicę śmierci.