1. Jutro – II dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie 700, 1000 i 1800.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte połączone z nabożeństwem majowym będą odprawione codziennie o godzinie 1800.
  3. We czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godzinie 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja w ciszy, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia, ofiarowaną w intencji kapłanów i o nowe powołania.
  4. W sobotę od godziny 1715 - różaniec prowadzony przez dzieci z Przedszkola, SKC oraz wolontariat Gimnazjum w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta.
  5. We wtorek w Zespole Szkół o godzinie 1600egzamin uczniów klasy II Gimnazjum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Obecność wszystkich rodziców obowiązkowa.
  6. We środę o godzinie 1800 – spotkanie z młodzieżą klasy II Gimnazjum, a w sobotę o godzinie 1715 z młodzieżą klasy I Gimnazjum przygotowującymi się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  8. Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony dodatek; „Zamach, który miał zmienić historię” – o ataku na życie papieża Jana Pawła II. Ponadto możemy przeczytać m.in. artykuły: „Tylko dla orłów” – o zbliżającym się XXX Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych w Lednicy, pierwszym po śmierci założyciela o. Jana Góry; „Ważny nie tylko dla Gdańska” – o zmarłym na początku maja arcybiskupie Tadeuszu Gocłowskim.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Marszałek Arkadiusz, Marszałek Krzysztof, Kwapniewski Marek, Gojko Irina, Łakoma Anna, Szlachta Dagmara.

INTENCJE MSZALNE - 16.V. – 22.V. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK: - Święto NMP, Matki Kościoła.

1. O zdrowie i bł. Boże dla Antoniego.

2. + Barbara Wajda od Jerzego Armatys z rodziną.

- + Edward Nowak w 12 rocznicę śmierci.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej w życiu i przy śmierci dla członkiń róży Jadwigi Armatys i ich rodzin.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla sióstr z róży Heleny Szczurek.

2. + Waldemar Niemiec od cioci Teresy z rodziną.

1. O szczęśliwe rozwiązanie, zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Anny.

2. + Jan Czarnik w 20 rocznicę śmierci od córki Zofii z rodziną.

CZWARTEK: - Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla sióstr z róży Alojzy Witek.

2. + Stanisław Szczurek, + Marian Bochenek od syna i córki z rodziną.

PIĄTEK:

1. + O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla  sióstr z róży Teresy Kocoł.

2. + Franciszek i Ludwika Nytko w 32 rocznicę śmierci.

1. W intencji dzieci przedszkolnych, SKC i wolontariat Gimnazjum z okazji 4 rocznicy nabożeństw Fatimskich w naszej parafii.

2. + Maria i Zygmunt Łakoma w rocznicę śmierci.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY:

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla sióstr z róży Teresy Łakoma.

2. + Ludwika Wardzała od sąsiadów Marków.

1. + Janina Łakoma w 5 rocznicę śmierci.

2. + Julia i Stanisław Jeż z okazji imienin.

3. + Czesława Wojnarowska w 16 rocznicę śmierci.

1. + Helena i Kazimierz Łakoma w 40 rocznicę śmierci Kazimierza.

2. W intencji Aleksandry, która przyjmie chrzest św. i jej rodziny.

3. + Maria Gąsienica.

- + Kazimierz Wardzała w 5 rocznicę śmierci.