1. W nachodzącym tygodniu poniedziałek, wtorek i we środę Msze Święte będą odprawione o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa majowe.
  2. We czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu Msze Święte o godzinie 700, 1000 i 1600. Po Mszy Świętej o godzinie 1000 procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie obrazów, feretronów, sztandarów, o udział dzieci klasy II „b” w strojach komunijnych, dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących. Prosimy również strażaków o dopilnowanie porządku na drodze. Na całej trasie samochody będzie można zaparkować tylko na nowym parkingu. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na hospicja naszej diecezji.
  3. W oktawie Bożego Ciała, w tym tygodniu w piątek i w sobotę Msza Święta o godzinie 1800, a po niej procesja wokół kościoła, natomiast w przyszłą niedzielę procesja - po Mszy Świętej  o godzinie 1100.
  4. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Strachy na lachy” – o szeroko opisywanych  w polskiej prasie rzekomych zagrożeniach, łącznie z atakami terrorystycznymi, podczas ŚDM;  „Co czwarte poczęte dziecko nie rodzi się” – o niszczycielskiej pladze aborcji na całym świecie dotykającej zabijania aż 56 mln nienarodzonych dzieci; „Nie z tego świata” – o życiu codziennym sióstr Benedyktynek z klasztoru w  Staniątkach.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Flis Celina, Brożek Marta, Habel Danuta, Cygan Krystyna i Prusak Barbara.

INTENCJE MSZALNE – 23.V. – 29.V. 2016 r.

- + Zygmunt i Bronisława Kiełbasa w 23 rocznicę  śmierci Zygmunta.

WTOREK: - Wspomnienie NMP Wspomożycielki  Wiernych.

1. + Maria Starzec w 24 rocznicę śmierci.

2. + Stanisław Nowak.

ŚRODA :

1. + Bronisława Filipowska z okazji Dnia Matki.

2. + Marian, Franciszek i Maria Partyka z okazji 13 rocznicę śmierci Mariana.

CZWARTEK: - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).

1. + Ludwika Wardzała od Teresy i Andrzeja Zając z dziećmi.

2.  O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla braci z róży Mariana Szwalca.

1. O szczęśliwe zbiory, zachowanie od burz, gradobicia i innych klęsk żywiołowych oraz o zdrowie, wiarę i miłość w rodzinach dla mieszkańców z rejonu Okręglika.

2.  O szczęśliwe zbiory, zachowanie od burz, gradobicia i innych klęsk żywiołowych oraz o zdrowie i zgodę w sąsiedztwach dla mieszkańców od Brzozówki do kapliczki.

3. O szczęśliwe zbiory, zachowanie od burz, gradobicia i innych klęsk żywiołowych oraz o zdrowie, wiarę i miłość w rodzinach dla mieszkańców z rejonu Partuł Żukowskich.

- + Teresa Pinas w Dniu Matki od córki Barbary z rodziną.

PIĄTEK:

1. + Kazimierz Wardzała w 5 rocznicę śmierci.

2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla sióstr z róży Józefy Brożek.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla sióstr z róży Stanisławy Kapustka.

2. + Andrzej i Agata Sasak w rocznicę śmierci.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. O szczęśliwe zbiory, zachowanie od burz, gradobicia i innych klęsk żywiołowych  oraz o zdrowie, wiarę i miłość w rodzinach dla mieszkańców z rejonu Podlesia.

2. + Barbara Wajda od sąsiadów Skoczeń i Marszałek.

1. + Elżbieta Płaczek z okazji Dnia Matki od córki i syna z rodzinami.

2. + Elżbieta Płaczek.

1. O szczęśliwe zbiory, zachowanie od burz, gradobicia i innych klęsk żywiołowych oraz o zdrowie, wiarę i miłość w rodzinach  dla mieszkańców z rejonu pana Stanisława Sysło.

2. O szczęśliwe zbiory, zachowanie od burz, gradobicia i innych klęsk żywiołowych oraz o zdrowie, bł. Boże w rodzinach  dla mieszkańców Partuł Lisiogórskich.

3. + Stanisław Papuga z okazji imienin.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze bł. Boże dla Samuela Supi od rodziców.