1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała, a przede wszystkim rodzinom, które przygotowały piękne ołtarze, strażakom za dopilnowanie porządku na drodze i asystę podczas procesji, noszącym obrazy, feretrony, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, panu organiście, liturgicznej służbie ołtarza.
  2. W nadchodzącym tygodniu w trwającej oktawie Bożego Ciała do czwartku włącznie Msze Święte połączone z procesją wokół kościoła będą odprawione o godzinie 1800. Zachęcamy do licznego udziału.
  3. We czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała podczas Mszy Świętej o godzinie 1800 będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz specjalne błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy wraz ze swoimi małymi pociechami do udziału w tym nabożeństwie.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem I piątek miesiąca. W tym dniu przypada ustanowiony przez papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Msza Święta - rano o godzinie 630, natomiast wieczorem o godzinie 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna o 1740 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do Serca Pana Jezusa oraz Msza Święta.
  5. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca: dla dzieci szkolnych we środę od godziny 1700 – 1800, także w piątek od godziny 1700 – 1800  oraz codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.
  6. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  7. W sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza Święta – rano o godzinie 800.
  8. W przyszłą niedzielę – odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowej Jastrząbce, suma o godzinie 1100.
  9. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. „” – o życiu prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w 35 rocznicę jego śmierci; „Mama Irena” – o życiu pani Bertoni, współzałożycielce Nomodelfii – jednej z największych wspólnot katolickich we Włoszech, która wychowała 68 osieroconych dzieci. Jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł z małą niespodzianką dla wszystkich maluchów.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Stach Jolanta, Kozioł Ewa, Łakoma Teresa, Krzysztofek Ewa i Bogacz Ewa.

INTENCJE MSZALNE - 30.V. – 5.VI. 2016 r.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o  zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Moniki z okazji 18 urodzin.

2. + Ludwika Wardzała od rodziny Słowików i Zająców.

WTOREK: - Święto Nawiedzenia NMP.

1. O zdrowie, bł. Boże dla rodzin wykonujących I ołtarz na Boże Ciało.

2. + Edward i Adela Partyka od siostrzenicy Teresy z rodziny.

ŚRODA: - Wspomnienie św. Justyna.

1. O szczęśliwe zbiory, zachowanie od burz, gradobicia i innych klęsk żywiołowych oraz o zdrowie i zgodę w sąsiedztwach dla mieszkańców po stronie południowej od rodziny Jeżów do rodziny Pytlów.

2. + Józefa Tarnowska w 25 rocznicę śmierci.

CZWARTEK: - zakończenie oktawy Bożego Ciała.

1. O szczęśliwe zbiory, zachowanie od burz, gradobicia i innych klęsk żywiołowych oraz o zdrowie i zgodę w sąsiedztwach dla mieszkańców rejonu od drogi cmentarnej do drogi na Wolę Rzędzińską.

2. + Wiktoria Taraszka od chrześnicy Janiny z mężem.

PIĄTEK: - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

1. + Ludwika Wardzała od szwagierki Stefanii.

2. + Barbara Wajda od sąsiadów Teresy, Grażyny i Marka Stelmach.

- + Julia i Franciszek Kapustka.

SOBOTA: - Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

1. + Stanisław i Ludwika Habel w rocznicę śmierci Stanisława.

2. + Bronisława Kapustka od córki Wandy Rzepa.

X NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla braci z róży Ryszarda Kuty.

2. + Wiesława Łakoma z okazji imienin.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze bł. Boże dla Marii i Mariana z okazji 30 rocznicy ślubu od córek.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Kacperka w 4 rocznicę urodzin.

- + Stanisław i Jadwiga Lachawiec w rocznicę śmierci od córki Agnieszki z rodziną.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Wiesławy i Mieczysława w 30 rocznicę ślubu od synów i córek z rodzinami.