1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę – rano o godzinie 630, we środę o godzinie 1800, potem Nowenna do MBN Pomocy.
  2. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godzinie 815 – Msza Święta z okazji zakończenia roku szkolnego zarówno dla dzieci Szkoły Podstawowej, jak i młodzieży Gimnazjum, natomiast wieczorem Msza Święta o godzinie 1800, a po niej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele, natomiast podczas Mszy Świętej o godzinie 1100 będziemy przeżywać „złoty” Jubileusz, 50 – lecia kapłaństwa naszego Rodaka księdza Tadeusza Lubelskiego.
  4. Dzisiaj  – odpust ku czci św. Alberta Chmielowskiego w Brniu, suma o godzinie 1100.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in.  artykuły: „Daj odpocząć kasjerce” – o Obywatelskim projekcie ustawy, próbującej ograniczyć handel w niedzielę i święta; „Do kacetu za Mszę” – o życiu niedawno zmarłego w wieku 102 lat niemieckiego kapłana Hermanna Scheipersa – ostatniego księdza więzionego w obozie w Dachau; „Moje powołanie” – o niepełnosprawnej Katarzynie nie tracącej pogody ducha, wierzącej, że Bóg ma wobec niej swój plan.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Rybak Alicja, Gaczoł Małgorzata, Jachym Agnieszka, Łakoma Maria i Świątek Anna.

 

INTENCJE MSZALNE – 20.VI. – 26.VI. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

1. + Bronisława Kapustka od Małgorzaty i Zbigniewa Kawa.

2. + Barbara Wajda od Szatkowej.

3. + Barbara Wajda od Szatkowej.

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

6.30

1. + Alojzy Nytko w dniu imienin. 

2. + Jan Wiatr w rocznicę śmierci.

3. + Barbara Wajda od rodziny Golubiewskich.

 

ŚRODA:

18.00

1. + Czesław i Maria Stachura w rocznicę śmierci Marii. 

2. + Bronisława Kapustka od wnuka Mariusza z rodziną.

3. + Bronisława Kapustka od wnuka Wojciecha z rodziną.

 

CZWARTEK:

6.30

1. W pewnej Bogu wiadomej intencji.

2. + Barbara Wajda od Lucyny Nosal z rodziną.

3. + Bronisława Kapustka od rodziny Jarków z Krzyża.

 

PIĄTEK: - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8.15

– Z podziękowaniem za szczęśliwie przeżyty rok szkolny z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej w czasie wakacji dla Dyrekcji, Nauczycieli i Wychowawców, obsługi szkoły oraz dzieci i młodzieży naszego Zespołu Szkół.

 

18.00

1. W intencji ks. kanonika Jana w dniu imienin.

2. + Janina Łakoma w dniu imienin.

3. + Tadeusz i Janina Łuszcz w dniu imienin Janiny.

 

SOBOTA:

6.30

1. + Ryszard Nytko od siostry Ewy.

2. + Barbara Wajda od Zofii i Ryszarda Olszówka.

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA: 

7.00

1. + Władysława Leszczyńska z okazji imienin od męża.

2. + Jan Łuszcz z okazji imienin.

 

9.00

1. + Janina Jeż z okazji imienin.

2. + Jan Nowak z okazji imienin.

 

11.00

1. W intencji Jubilata ks. Tadeusza Lubelskiego w 50 rocznicę święceń kapłańskich od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej w Zaczarniu.

2. + Bronisław i Janina Sysło z okazji imienin Janiny.

3. + Władysław Rachwalski w 2 rocznicę śmierci.

 

16.00

– + Maria i Jan Starzyk w 8 rocznicę śmierci Marii.



Joomla templates by a4joomla