1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 1100 będziemy przeżywać „złoty” Jubileusz, 50 – lecia kapłaństwa naszego Rodaka księdza Tadeusza Lubelskiego.
  2. Także dzisiaj o godzinie 1730 w kościele – pogrzeb śp. Juliana Grucy, wcześniej od godziny 1700 – różaniec za spokój jego duszy.
  3. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i we czwartek rano o godzinie 630.
  4.  We środę  przeżywamy Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w tym dniu o godzinie 700, 1000 i Składka na tacę będzie przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego.
  5. I piątek miesiąca - Msza Święta  rano o godzinie 630, a wieczorem od godziny 1700 – prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, 1740 – koronka do Miłosierdzia Bożego i o  1800nabożeństwo do Serca Jezusowego Msza Święta.
  6. W I sobotę miesiąca obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Tuchowskiej - Msza Święta o godzinie 800.
  7. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca: we środę od godziny 1700 – 1800dla dzieci szkolnych, w I piątek także od godziny 1700 – 1800dla wszystkich oraz codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  8. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  9. Także w piątek rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski pod hasłem; „Z Matką Miłosierdzia po nowe życie w Chrystusie”. Będzie on  trwał do niedzieli 10 lipca. Dokładny program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do udania się w pielgrzymce do Kościoła Jubileuszowego z „Bramą Miłosierdzia” do Sanktuarium w Tuchowie.
  10. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony piękny film „Ufam Tobie” o Bożym Miłosierdziu rozlewającym się na cały świat. Możemy także przeczytać m.in.  artykuły: „Papież pod Araratem” – o pielgrzymce Ojca Świętego Franciszka do Armenii; „Miasto świętych” – o polskich świętych pochodzących z Krakowa.
  11. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Juza Anna, Łukasik Teresa, Zaucha Edward, Jarosz Renata, Rzeszótko Dorota i Łakoma Krzysztof.

INTENCJE MSZALNE – 27.VI. – 3.VII. 2016 r.

1. + Władysław Starzec w dniu imienin.

2. + Barbara Wajda od Wiesława Wajda.

WTOREK: - Wspomnienie św. Ireneusza.

1. + Janina Ciochoń z okazji imienin i w 34 rocznicę śmierci.

2. + Bronisława Kapustka od rodziny Lulków.

ŚRODA: - Uroczystość św. Piotra i Pawła.

1. + Stefania Chłopek w 12 rocznicę śmierci.

2. + Józef  Wapiennik w 5 rocznicę śmierci.

1. + Edward Kuta w rocznicę śmierci.

2. + Paweł i Weronika Łakoma.

1. + Jan i Zofia Mechla.

2. + Władysława Frąc.

1. + Wojciech i Józefa Taraszka w 36 rocznicę śmierci Wojciecha.

2. + Bronisława Kapustka od wnuczki Bernadetty z rodziną.

I PIĄTEK miesiąca:

1. + Julian Gruca w 7 dzień po śmierci od żony.

2. + Barbara Wajda od Bolka z rodziną

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej Bolesnej w dalszym życiu dla Czesławy w 70 rocznicę urodzin od dzieci i wnuków.

I SOBOTA miesiąca: - Święto NMP Tuchowskiej.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Marty i Wacława w 27 rocznicę  ślubu i całej ich rodziny.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej i miłość w rodzinie dla Józefa w 50 rocznicę urodzin od żony.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Jolanty i Adama w 20 rocznicę ślubu.

2. + Piotr Kuta z okazji imienin i w 16 rocznicę śmierci.

1. W intencji Antosia – o szczęśliwą operację, powrót do zdrowia oraz dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej.

2. + Andrzej Banaś od brata Antoniego.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę MBNP dla Zofii i Jana w 40 rocznicę ślubu.

2. + Adam Marszałek, żona Zofia, córka Maria od syna.

– + Mieczysław Maca w rocznicę śmierci.