1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę  rano     o godzinie 630.
  2. We środę Msza Święta o godzinie 1800, potem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, także piątek o godzinie 1800,  a po niej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Do niedzieli będzie trwał Wielki Odpust Tuchowski pod hasłem: „Z Matką Miłosierdzia po nowe życie w Chrystusie”. Dokładny program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej. Caritas Parafialna organizuje pielgrzymkę na nabożeństwo dla ludzi chorych, cierpiących i starszych w piątek o godzinie 1500. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1300. Zapisy u pań z Caritasu. Wszystkich gorąco zachęcamy do licznego udziału w tym odpuście.
  4.  Tradycyjnie 17 sierpnia uroczystą Eucharystią o godz. 630 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpocznie się XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W czasie 9 dni „rekolekcji w drodze" tarnowscy pielgrzymi pokonają ponad 200 km trasy. Zapisy na tę pielgrzymkę będą prowadzone w naszej parafii do końca lipca. Koszt uczestnictwa  wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł, resztę dopłaca Caritas. Zachęcamy do udziału.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Stygmatyk z Calvo” – o wizycie w Polsce i wspólnej modlitwie włoskiego zakonnika brata Elii, noszącego stygmaty Pana Jezusa; „Ormiańska misja” – o pielgrzymce papieża Franciszka w Armenii; „Brat naszego Boga” – o życiu sióstr i braci naśladujących swojego założyciela św. Alberta Chmielowskiego.
  6. Także na stoliku koło figury św. Antoniego znajduję się czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł. Tam również dla chętnych znajdują się obrazki  z jubileuszu 50 – lecia kapłaństwa ks. Tadeusza Lubelskiego.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Partyka Halina, Madej Alicja, Martuszewska Barbara, Sysło Krystyna i Ciochoń Renata.

INTENCJE MSZALNE – 4.VII. – 10.VII. 2016 r.

1. + Barbara Wajda od Anny i Dariusza Taraszka z rodziną.

2. + Bronisława Kapustka od Stefani i Tadeusza Pędrak z rodziną z Woli Lubeckiej.

1. + Julian Gruca od rodziny Wajdów.

2. + Barbara Wajda od Macieja Gębali z rodziną  z Niemiec.

ŚRODA: - Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

1. + Katarzyna i Ludwik Małochleb.

2. + Jan i Józefa Banaś w rocznicę śmierci Józefy.

1. + Bronisława Kapustka od syna Tadeusza z rodziną.

2. + Barbara Wajda od Danuty Ptak z rodziną.

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Jana z Dukli.

1. + Tekla i Józef  Łakoma w rocznicę śmierci Tekli.

2. Z podziękowaniem Jezusowi Miłosiernemu z prośbą o zdrowie i dalsze bł. Boże dla pewnej osoby.

1. + Barbara Wajda od rodzin Łakoma i Krakowskich.

2. Za zmarłych rodziców Anielę i Walentego od córki Zofii.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. O głęboką wiarę, zdrowie, zgodę w rodzinach i w sąsiedztwie oraz bł. Boże dla rodzin przygotowując III ołtarz na Boże Ciało.

2. O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej  Bolesnej dla rodziny Partyków oraz za zmarłych Mieczysława i Edwarda.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Krystyny i Marka w 20 rocznicę ślubu.

2. + Helena i Jan Zaucha w rocznicę śmierci Heleny.

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od burz, gradobicia i innych nieszczęść oraz zgodę w rodzinach dla mieszkańców od Kółka Rolniczego do Krzyża.

2. + Jan Nowak w 4 rocznicę śmierci od żony i syna z rodziną.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej w 35 rocznicę ślubu.

MSZE ŚWIĘTE POZA PARAFIĄ:

PONIEDZIAŁEK – + Barbara Wajda od właścicieli Studia Fryzur „Jolka”

WTOREK – + Barbara Wajda od pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie.