1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę rano godzinie 630.
  2. Natomiast we środę i w  piątek Msza Święta o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa: we środę – Nowenna do MBNP, a w piątek -  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Jutro o godzinie 1600 – pogrzeb śp. Stanisława Janusza Starzyka.
  4. Dzisiaj po Mszach Świętych dopołudniowych poświęcenie pojazdów mechanicznych w związku z wczorajszym wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców, motocyklistów i podróżujących.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  6. Tradycyjnie 17 sierpnia uroczystą Eucharystią o godz. 630 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpocznie się XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W czasie 9 dni „rekolekcji w drodze" tarnowscy pielgrzymi pokonają ponad 200 km trasy. Zapisy na tę pielgrzymkę będą prowadzone w naszej parafii do przyszłej niedzieli włącznie. Koszt uczestnictwa  wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł, resztę dopłaca Caritas.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać wiele artykułów dotyczących ŚDM m.in. „Franciszek przyjeżdża do Polski”, „Nie lękajcie się”, „Młodzi i miłosierdzie”, „Po wzmocnienie” czy „Bracia odwagi”. W środku numeru jest także duży obrazek Ojca Świętego Franciszka. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajdują się także czasopisma misyjne: dla dorosłych „Misje dzisiaj” po 3 zł i dla dzieci „Świat misyjny” w cenie 2, 50 gr.
  8. Na sobotnie czuwanie nocne oraz niedzielną Mszę Świętą z udziałem Ojca Świętego Franciszka na zakończenie ŚDM o godzinie 1000 są do nabycia w zakrystii bezpłatne bilety. Chętnych zachęcamy do udziału w tym wielkim wydarzeniu.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Starzec Renata, Ogonowska Wioletta, Wodzisz Małgorzata, Żmuda Bernard, Żmuda Monika, Janiewicz Monika i Świątek Renata.

INTENCJE MSZALNE – 25.VII. – 31.VII. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK: - Święto św. Jakuba.

1. + Julian Gruca od bratanka Tadeusza Gruca z rodziną z Grybowa.

2. + Julian Gruca od bratanicy Krystyny Kmak z rodziną.

3. + Barbara Wajda od dyrekcji i pracowników Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

4. + Barbara Wajda od dyrekcji i pracowników Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

WTOREK: - Wspomnienie św. Joachima i Anny.

1. + Józefa i Bolesław Flis w rocznicę śmierci od dzieci z rodzinami.

2. + Edward Zaucha od  Stanisława Ciochoń.

3. + Edward Zaucha od sąsiadów Bandyków.

4. + Edward Zaucha od Anny i Łukasza Nytko, Renaty i Marka Wawrzon.

1. + Bronisława Filipowska w 2 rocznicę śmierci.

2. + Julian Gruca od rodziny Zając.

3. + Barbara Wajda od Joanny Bielawskiej.

1. + Julian Gruca od  bratanka Czesława Gruca z rodziną.

2. + Julian Gruca od Bogumiły i Stanisława z rodziną.

3. + Julian Gruca od siostrzenicy Bożeny Grybel.

4. + Julian Gruca od Anny i Adama Grybel.

PIĄTEK: Wspomnienie św. Marty.

1. + Stanisław Starzyk w 7 dzień po śmierci od brata Sylwestra z rodziną.

2. + Edward Zaucha od Marcina Łakoma z żoną.

3. + Edward Zaucha od sąsiadów Giża i Kalita z rodzinami.

1. + Julian Gruca od Anny i Józefa Gruca.

2. + Julian Gruca od bratanicy Zofii ze Starego Sącza.

3. + Edward Zaucha od koleżanki z pracy Wandy z rodziną.

4. + Edward Zaucha od Pawła i Jolanty Piórkowskich z Tuchowa.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Julian Gruca od chrześnicy Małgorzaty.

2. + Julian Gruca od chrześnicy Danuty Karnafał z rodziną.

1. + Edward Zaucha od braci z róży różańcowej.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Elżbiety w 50 rocznicę urodzin od męża.

- + Józefa i Jan Starzec w 9 rocznicę śmierci Józefy od syna Krzysztofa z rodziną.

- + Michalina i Tadeusz Nytko w rocznicę śmierci Michaliny.