1. Jutro przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę tj. i 1600. Z racji 15 – dnia miesiąca - koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii. Na  Mszach Świętych dopołudniowych – poświęcenie ziół i wianków żniwnych. W tym dniu odpust w Brzozówce –  suma o godzinie 1100.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione we wtorek i w czwartek rano o godzinie 630, we środę i w piątek o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa: we środę – Nowenna do MBNP, w piątek - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Natomiast w sobotę – od godziny 1715 – różaniec prowadzony przez przedszkolaków, dzieci ze SKC i wolontariat Gimnazjum, a potem Msza Święta, na zakończenie której ucałujemy relikwie bł. dzieci Fatimskich: Franciszka i Hiacynty.
  4. Od środy Mszą Świętą o godzinie 630 na placu katedralnym w Tarnowie rozpocznie się XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Ci, którzy wybierają się są proszeni o złożenie bagażów przy kościele bł. Karoliny we wtorek w godziny od 1700 – 1900. Wtedy też można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę, do czego gorąco zachęcamy.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii gościć , wieloletniego proboszcza w Nowej Jastrząbce, od 5 lat pracującego na misjach w Boliwii. Wygłosi on kazanie i po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła będzie zbierał ofiary na budowany przez niego kościół. Za złożone ofiary z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Nuncjusz z dalekiego kraju” – o nowym nuncjuszu apostolskim w Polsce abp Salvatore Pennacchio; „Franciszek z Franciszkańskiej” – o niedawno zmarłym kardynale Franciszku Macharskim: „Ostatnie słowa” – o zamordowanym przez dżihadystów francuskim kapłanie Jacgues’u  Hamel.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Dochnal Agata, Książek Edyta, Zaucha Bogusława, Pęcak Magdalena, Wapiennik Irena, Kula Grzegorz, Trela Krystyna i Wierzbicka Józefa.

 

INTENCJE MSZALNE – 15.VIII. – 21.VIII. 2016 r.

 

PONIEDZIAŁEK: - Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

7.00

1. + Stanisław Starzyk od najbliższych sąsiadów.

2. + Alojzy Stelmach w 7 dzień po śmierci od syna Janusza z rodziną.

9.00

1. + Maria Mruk w dniu imienin od córki Elżbiety z rodziną.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla pewnej osoby w 83 rocznicę urodzin.

11.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej  dla Haliny i Stanisława Łuszczów i całej rodziny.

16.00

- + Edward Zaucha od Kazimierza Łakoma.

 

WTOREK:

6.30

1. + Edward Zaucha od koleżanek i kolegów z pracy Grupa Azoty Prorem.

2. + Edward Zaucha od koleżanek i kolegów z pracy Grupa Azoty Prorem.

 

ŚRODA: - Wspomnienie św. Jacka.

18.00

1. + Augustyn Taraszka w 4 rocznicę śmierci.

2. + Maria i Stanisław Przystalscy.

 

CZWARTEK:

6.30

1. + Stanisław Starzyk od pewnej osoby.

2. + Edward Zaucha od koleżanek i kolegów z pracy Grupa Azoty Prorem.

 

PIĄTEK:

18.00

1. + Edward Zaucha od Roberta Łakoma z rodziną.

2. + Julian Kuta w 17 rocznicę śmierci.

 

SOBOTA: - Wspomnienie św. Bernarda.

18.00

- + Stanisław Starzyk od Tadeusza Armatys z żoną.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Stanisław Starzyk w 30 dzień po śmierci od brata Sylwestra z rodz.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla pewnej osoby w dniu urodzin i w 35 rocznicę ślubu.

 

9.00

1. + Maria i Tadeusz Armatys w rocznicę śmierci Marii.  

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Kingi i Dawida w 1 rocznicę ślubu od rodziców.

3. + Maria i Franciszek Kozioł w rocznicę śmierci Franciszka.

 

11.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł.  Boże, opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Wioletty i Krzysztofa w 25 rocznicę ślubu.

 

16.00

- W intencji Pauliny, która przyjmie chrzest święty i jej rodziny.Joomla templates by a4joomla