1. W piątek przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte w tym dniu zarówno rano jak i wieczorem . Wcześniej , a po Mszy Świętej wobec Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie zawierzymy się dalszej opiece Matki  Bożej Jasnogórskiej. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Od piątku także będzie można zakupić książkę byłego przeora Jasnogórskiego Sanktuarium, zmarłego 28 stycznia tego roku naszego Rodaka Ojca Mariana Lubelskiego pt. „Niezwykłe audiencje” (wersja poprawiona) opisującą Jego spotkania z papieżem Janem Pawłem II. Dobrowolnie składane ofiary będą naszą cegiełką na budowany dla niego cmentarny nagrobek w Leśniowie, gdzie został pochowany.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione  w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę  rano o godzinie 630, natomiast we środę o godzinie 1800, potem Nowenna do MBNP. 
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  4. Jak co roku Caritas Diecezji Tarnowskiej przeprowadza akcję „Tornister pełen uśmiechu” mającą na celu pomoc dzieciom z rodzin ubogich w zakupie różnych przyborów szkolnych. Także ta akcja będzie prowadzona w naszej parafii. Do niej może przyłączyć się każdy, kto zakupi niezbędnie przybory szkolne (zeszyty, kredki, linijki, pisaki, długopisy, bloki techniczne itd.), przyniesie do kościoła i złoży na stoliku koło figury św. Antoniego najpóźniej do przyszłej niedzieli 28 sierpnia. Następnie będą one pakowane do tornistrów i przekazane po porozumieniu z Dyrekcją Szkoły i Przedszkola dzieciom najbardziej potrzebującym. Zachęcamy do udziału  w tej akcji.
  5. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Królowej Świata w Pawęzowie, suma o godzinie 1100, a w przyszła niedzielę – odpust ku czci MB Częstochowskiej w Starych Żukowicach, suma także o 1100.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „ Pokój jest w nas” – o przybyłych na ŚDM chrześcijanach z bombardowanego przez Państwo Islamskie syryjskiego Aleppo, którzy nieustannie proszą o modlitwę; „Ratowanie dzieci Boga” – o kanadyjce Mary Wagner, który spędziła już ponad 4 lata w więzieniach za ratowanie życia dzieci nienarodzonych.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Kamykowska Małgorzata, Lewandowska – Mechla Monika, Taraszka Janusz, Ablewicz Stanisław, Gaweł Agnieszka, Czosnyka Marta i Taraszka Lidia.

 

INTENCJE MSZALNE – 22.VIII. – 28.VIII. 2016 r.

 

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie NMP, Królowej.

6.30

1. + Stanisław Starzyk od właścicieli sklepu Ochał.

2. + Stanisław Starzyk od Nosalów z Koszyc Wielkich

 

WTOREK:

6.30

1. + Mieczysław Kmiecik.

2. + Edward Zaucha od Kółka Rolniczego.

 

ŚRODA: - Święto św. Bartłomieja.

18.00

- + Marian, Janina i Ryszard Kurzawa w 37 rocznicę śmierci Janiny.

 

CZWARTEK:

6.30

1. + Ludwika Wardzała w dniu imienin od Józefy i Józefa.

2. + Wincenty i Ludwika Marszałek w dniu imienin Ludwiki od Leona Marszałek.

 

PIĄTEK: - Uroczystość NMP Częstochowskiej.

6.30

- + Edward Zaucha od Barbary Pabian.

18.00

1. + Maria i Tadeusz Armatys w 4 rocznicę śmierci Marii.

2. + Józefa i Ludwik Gondek z okazji imienin Ludwiki.

 

SOBOTA: - Wspomnienie św. Moniki.

6.30

1. + Maria, Józef i Franciszek Rzepa w 25 rocznicę śmierci Marii.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, za szczęśliwie przeżyte lata z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Zofii i Stanisława w 55 rocznicę ślubu.

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Augustyn Nytko w dniu imienin.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla rodziny Małgorzaty i Wiesława w 30 rocznicę ślubu.

 

9.00

1. + Janina Jeż w 13 rocznicę śmierci.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże dla Józefy i Bogdana w 35 rocznicę ślubu od dzieci.

 

11.00

1. + Julia i Władysław Stelmach w 13 rocznicę śmierci Julii.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej  dla Elżbiety i Edwarda Jeż z okazji 40 rocznicy ślubu od córek i syna. 

3. + Ludwik Stelmach z okazji imienin.

 

16.00

- W intencji Mai, która przyjmie chrzest święty i całej jej rodziny. Joomla templates by a4joomla