1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione:
  3. w poniedziałek, wtorek i we czwartek rano o godzinie 630,
  4. we środę o godzinie 1800,potem Nowenna do MBNP,
  5. w I piątek miesiąca - rano o godzinie 630, a po południu od godziny 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, 1740 – koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do Serca Pana Jezusa oraz Msza Święta,
  6. w I sobotę miesiąca - o godzinie 800.
  7. ponadto we czwartek  - Msza Święta o godzinie 815 – na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zarówno dla wszystkich uczniów naszego Zespołu Szkół, jak i dzieci Przedszkola wraz z rodzicami.
  8. Spowiedź święta dla dzieci szkolnych, młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie we środę od godziny 1700 – 1800 i  dla wszystkich w I piątek także oraz codziennie przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  9. Dzisiaj - odpust ku czci MB Częstochowskiej w Starych Żukowicach, suma o godzinie 1100, natomiast za 2 tygodnie w naszej parafii.
  10. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  11. W przyszłą niedzielę papież Franciszek ogłosi bł. Matkę Teresę z Kalkuty nową świętą Kościoła. Ciesząc się Jej relikwiami w naszym kościele, łącząc się duchowo z tym wielkim wydarzeniem, po każdej Mszy Świętej ucałujemy je z szacunkiem i pobożnością, prosząc nową świętą o wstawiennictwo u Boga.
  12. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły „Kazanie o piekle” – o słowie Bożym wzywającym do nawrócenia; „Bohaterka (wszech) czasów” – o życiu zamordowanej przez funkcjonariuszy UB w wieku zaledwie 17 lat sanitariuszki Danuty Siedzikówny ps. „Inka”; „Allah akbar” w kościele – o dokonywanych przez muzułmanów profanacjach w kościele katolickim i próbach wzajemnego pojednania.
  13. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Marek Maria, Szczurek Dorota, Łuszcz Klaudia, Starzyk Magdalena, Kiełbasa Maria, Karczyńska Teresa.

INTENCJE MSZALNE – 29.VIII. – 4.IX. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

1. + Helena Pytel w 8 rocznicę śmierci.

2. + Edward Zaucha od Jerzego Łakoma z rodziną.

3. + Stanisław Starzyk od kolegi Stanisława Bartosza i rodziny Cichoniów.

1. + Józefa Wiatr w rocznicę śmierci.

2. + Alojzy Stelmach od rodziny Chrobaków.

3. + Alojzy Stelmach od Haliny Żmuda z rodziną.

1. + Stanisław Szczurek od żony.

2. + Janina i Tadeusz Łuszcz w 6 rocznicę śmierci Janiny.

I CZWARTEK miesiąca: - Wspomnienie bł. Bronisławy. Początek roku szkolnego i katechetycznego.

1. + Alojzy Stelmach od rodziny Sitko.

2. + Alojzy Stelmach od pracowników Tymbark S.A.

- Z podziękowaniem za szczęśliwe wakacje z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej w nowym roku szkolnym dla Dyrekcji, Nauczycieli i Wychowawców, dzieci i młodzieży naszej szkoły oraz pracowników obsługi szkolnej.

I PIĄTEK miesiąca:

1. + Stanisław Starzyk od Julii Kuta z córkami.

2. + Alojzy Stelmach od rodziny Świątków.

- + Stefania Marszałek w dniu imienin.

I SOBOTA miesiąca: - Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.

1. + Edward Zaucha od rodziny Marszałków i Wenców.

2. + Alojzy Stelmach od siostry z rodziną.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Maria Małochleb w 7 rocznicę śmierci.

2. + Janina i Bronisław Sysło z okazji imienin Bronisława.

1. + Edward Zaucha od OSP w Zaczarniu.

2. + Zygmunt i Stefania Walasiewicz od syna z rodziną.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Joanny i Krzysztofa w 7 rocznicę ślubu.

- + Helena i Bronisław Madej w 16 rocznicę śmierci Bronisława.