1. We czwartek przypada Uroczystość Narodzenia NMP – głównej patronki naszej Diecezji. Msze Święte zarówno rano o godzinie 630, jak i wieczorem o godzinie 1800. Po Mszach Świętych poświęcenie ziarna siewnego.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione w poniedziałek, wtorek i w sobotę  rano o godzinie 630,  natomiast we środę i w piątek o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa: we środę – Nowenna do MBNP, w piątek - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. W przyszłą niedzielę – odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Bolesnej. Uroczysta suma z procesją wokół kościoła o godzinie 1100, pozostałe Msze Święte o godzinie 700, 900 i .Na sumę bardzo prosimy o udział dzieci klasy III „b” w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących, strażaków OSP, niosących obrazy i feretrony. Składka na tacę podczas odpustu będzie przeznaczona na cele parafialne. Za złożone ofiary  z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. Spowiedź święta przed odpustem parafialnym we środę, czwartek i w piątek od godziny 1700 – 1800. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do spowiedzi świętej, aby w niedzielę odpustową móc uzyskać odpust zupełny.
  5. W przyszły wtorek 13 września odbędzie się parafialna pielgrzymka dla ludzi starszych, chorych, samotnych do Odporyszowa w ramach Wielkiego Odpustu. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1500, tam Msza Święta o  1700. Zapisy tradycyjnie u pań z Caritasu. Natomiast za 2 tygodnie w niedzielę 18.IX. jest organizowana Dekanalna Pielgrzymka do Limanowej na Diecezjalne Dziękczynienie za Jubileusz 1050 lecia chrztu Polski i z okazji 50 rocznicy koronacji Piety Limanowskiej. Chętni są proszeni o zapisywanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli. Cena od jednej osoby wynosi  20 zł. 
  6. W zakrystii są do zakupu tradycyjne „Kalendarze Rolników”. Cena jednego egzemplarza wynosi 20 zł. Zachęcamy do zakupu i lektury.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Świętość w białym sari” – kilka opowieści ukazujących świętość Matki Teresy z Kalkuty; „Zranione serce Italii” – o ostatnim trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Włochy; „Proszę, módlcie się za nas” – o skutkach trwającej wojny domowej w Sudanie.
  8. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajduje się także czasopismo dla dzieci: „Promyczek dobra” w cenie 5 zł. W środku jest m.in. gra planszowa „Zamki i legendy”.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone osoby; od rodziny Konieczkowskich (nr domu 101) do rodziny Pytel.

 

 

INTENCJE MSZALNE – 5.IX. – 11.IX. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

1. + Mirosław Starzec w 7 dzień po śmierci od brata Krzysztofa z rodziną.

2. + Mirosław Starzec od brata Jerzego.

 

WTOREK: 

6.30

1. + Alojzy Stelmach od Krzysztofa Kiełbasa.

2. + Alojzy Stelmach od  Alojzy i Jana Kiełbasa.

 

ŚRODA:

18.00

1. + Stanisława Grycz w 5 rocznicę śmierci. 

2. + Edward Zaucha od Grzegorza Marszałek z synem.

 

CZWARTEK: - Uroczystość Narodzenia NMP.

6.30

1. + Alojzy Stelmach od Agnieszki Stelmach z rodziną.

2. + Alojzy Stelmach od Małgorzaty Starzec z rodziną.

 

18.00

- + Mirosław Starzec od siostry Renaty z mężem i dziećmi.

 

PIĄTEK:

18.00

1. + Władysława i Stanisław Filipowscy.

2. + Stanisław Starzyk od członków Męskiego Chóru Parafialnego z Tarnowa – Klikowej.

 

SOBOTA:

6.30

1. + Alojzy Stelmach od syna Janusza z rodziną.

2. + Alojzy Stelmach od syna Henryka z żoną i córką.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA: - UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA.

7.00

1. + Maria i Stanisław Żmuda w rocznicę śmierci Stanisława.

2. + Jan Łakoma, + Stefania Masłoń w 6 rocznicę śmierci.    

 

9.00

1. + Helena i Władysław Partyka w  rocznicę śmierci.

2. + Stanisław Starzyk od  klubu sportowego WKS Zorza Zaczarnie. 

 

11.00

1. Z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory, zachowanie od klęsk żywiołowych, z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla rodzin z rejonu od drogi cmentarnej do drogi na Wolę Rzędzińską.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla pewnego małżeństwa w 10 rocznicę ślubu.

3. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Janusza w 50 rocznicę ślubu od żony i dzieci.

 

16.00

- +  Helena i Stanisław Gumola w rocznicę śmierci od córki Stanisławy z rodziną. Joomla templates by a4joomla