1. Najbliższy tydzień w kościele będziemy przeżywać jako VI Tydzień Wychowania pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Podczas Mszy Świętych w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich uczniów, nauczycieli i wychowawców.
  2. We czwartek przypada liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – patronki naszej parafii. Msze Święte zarówno rano  o godzinie 630, natomiast wieczorem od godziny 1700 – nabożeństwo do Matki Bożej połączone z koronką do 7 Jej boleści, potem  Msza Święta. Modlitwom   i Mszy Świętej będzie przewodził ks. Jan Lorek. To nabożeństwo o godzinie 1700 jest obowiązkowe dla wszystkich klas Gimnazjum, rozpoczynających kolejny rok przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  3. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
  4. w poniedziałek i we wtorek rano o godzinie 630,
  5. we środę i w piątek  – wieczorem o godzinie 1800, potem we środę: Nowenna do MBNP, a w piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  6. w sobotę – od godziny 1715 – różaniec prowadzony przez przedszkolaków, dzieci ze SKC i wolontariat Gimnazjum, w intencjach o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta, na zakończenie której ucałujemy relikwie bł. dzieci Fatimskich: Hiacynty i Franciszka.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  8. Także w przyszłą niedzielę - odpusty  ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łukowej oraz z okazji święta Podwyższenia Krzyża w Tarnowie – Krzyżu , sumy o godzinie 1100.
  9. W wtorek odbędzie się parafialna pielgrzymka dla ludzi starszych, chorych, samotnych do Odporyszowa w ramach Wielkiego Odpustu. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1500, tam Msza Święta o  1700. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy tradycyjnie u pań z Caritasu. Natomiast w niedzielę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Dziękczynna do Limanowej  za Jubileusz 1050 lecia chrztu Polski i z okazji 50 rocznicy koronacji Piety Limanowskiej. Chętni  z naszej parafii, którzy chcieliby uczestniczyć w tej pielgrzymce są proszeni  o zgłoszenie się w zakrystii do dzisiaj włącznie. Cena od jednej osoby - 20 zł.
  10. W zakrystii są do zakupu ostatnie już „Kalendarze Rolników”. Cena jednego egzemplarza wynosi 20 zł. Zachęcamy do zakupu i lektury.
  11. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Bądź Królową” – o czekającej nas za rok 300 rocznicy koronacji Jasnogórskiego obrazu; „Ostatnie rozmowy z Benedyktem” - o najnowszej książce – wywiadzie z papieżem seniorem.
  12. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Mechla Magdalena, Okarma Danuta, Lis Barbara, Ciapraga Bernadetta, Kaziród Marta i Oślizło Dorota.

INTENCJE MSZALNE – 12.IX. - 18.IX. 2016 r.

1. + Mirosław Starzec od sąsiada Antoniego z rodziną.

2. + Mirosław Starzec od Marii i Juliana Szczerba z Koszyc Wielkich.

WTOREK: - Wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Małgorzaty i Stanisława w 30 rocznicę ślubu od dzieci ( 2 Msze Święte – ks. Jan poza parafią).

2. + Alojzy Stelmach od rodziny Chrobaków z Woli Rzędzińskiej.

ŚRODA: - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jolanty i Zenona w 20 rocznicę ślubu.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Boże, o szczęśliwą śmierć dla pewnej osoby w 85 rocznicę urodzin.

CZWARTEK: - Wspomnienie NMP Bolesnej.

- + Alojzy Stelmach od sąsiadów Nytków.

1. + Józef, Agnieszka i Ryszard Kapustka.

2. + Mieczysław Partyka w rocznicę śmierci.

3. + Jan Łakoma w 6 rocznicę śmierci od siostry z rodziną.

PIĄTEK – Wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana.

1. Z podziękowaniem za szczęśliwe zakończenie studiów, z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Eweliny.

2. + Józef Kudła w 13 rocznicę śmierci.

- + Józef  i Agnieszka Kapustka w 32 rocznicę śmierci.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Agnieszki i Andrzeja w 18 rocznicę ślubu.

2. + Czesław i Danuta Cichoń w 6 rocznicę śmierci Czesława od syna z rodziną.

3. + Józef  i Katarzyna Łuszcz, syn Jan.

1. + Krystyna Wardzała w 12 rocznicę śmierci.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej w 60 rocznicę urodzin i w dniu imienin.

- W intencji Jakuba, który przyjmie chrzest święty i jego rodziny.

- + Alicja i Krzysztof Książek w 1 rocznicę śmierci Krzysztofa.