1. W piątek przypada wspomnienie wielkiego mistyka i świętego naszych czasów św. Ojca Pio z Pietrelciny. Msza Święta o godzinie 1800, a po niej  ucałowanie relikwii tego świętego, które zawierają mały wycinek z jego sutanny. Po nabożeństwiespotkanie z uczniami klasy II i III „A”rozpoczynającymiprzygotowanie do I spowiedzi i I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione codziennie rano o godzinie 630, tylko we środę o godzinie 1800, potem Nowenna do MBNP.
  3. W środę po Mszy Świętej o godzinie 1800 w kościele spotkanie  z młodzieżą klasy I Gimnazjum, która w tym dniu otrzyma indeksy do Sakramentu Bierzmowania.
  4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się najpierw do przygotowania uroczystości odpustowej: wyznaczonym mieszkańcom z Podlesia za udekorowanie kościoła,  sprzątanie w środku  i wokół niego, panu kościelnemu za ciągłe dbanie o lad i porządek, pani kucharce oraz pani Renacie za przygotowanie posiłku, pani dbającej o czystość obrusów i bielizny kościelnej oraz wszystkim biorącym aktywny udział w samej uroczystości odpustowej: strażakom z OSP, osobom, które pięknie  przygotowały liturgię Mszy Świętej, niosącym obrazy, feretrony, dzieciom starszym niosącym poduszkę z figurką Matki Bożej, dzieciom młodszym niosącym sztandar fatimski, dzieciom pierwszokomunijnym, małym dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, panu organiście, ministrantom i lektorom. Dziękuję pani Marii Potempa za bezinteresowne uszycie nowych strojów dla dziewcząt. Wszystkim zaangażowanym jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przy tej okazji dziękuję także wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Caritasu „Tornister pełen uśmiechu” zakupując przybory szkolne dla dzieci naszej parafii.
  5. Przyszła niedziela jest przeżywana jako Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu jest organizowana dekanalna pielgrzymka autokarowa o charakterze przebłagalnym za grzechy pijaństwa do Szczepanowa, do Sanktuarium św. Stanisława, biskupa. Zapisy chętnych w zakrystii do środy włącznie. Wyjazd w przyszła niedzielę o godzinie 815 spod naszego kościoła. Jako organizator tej pielgrzymki z całego naszego dekanatu zachęcam do licznego w niej udziału.
  6. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  7. Również w przyszłą niedzielę zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa ordynariusza zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.
  8. Dzisiaj - odpusty ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łukowej i z okazji święta Podwyższenia krzyża w Tarnowie – Krzyżu , sumy o godzinie 1100.
  9. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Życie po trzęsieniu” – wystarczyło zaledwie 154 sekundy kataklizmu, aby życie mieszkańców Accumoli zmieniło się nie do poznania; „Padre, zostań z nami” – o pracy misyjnej ks. Józefa Zyzaka, którego gościliśmy  3 tygodnie temu w naszej parafii.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Kuta Marta, Okarma Barbara, Zaucha Lucyna, Krupski Maciej, Kmiecik Alicja i Porosło Krystyna.

 

INTENCJE MSZALNE – 19.IX. – 25.IX. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

1. + Alojzy Stelmach od chrześnika Mariana z rodziną.

2. + Alojzy Stelmach od Katarzyny i Czesława Czyrnek z rodziną z Tymbarku.

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy.

6.30

1. + Mirosław Starzec od Józefa Łakoma z rodziną.

2. + Mirosław Starzec od pewnej osoby.

 

ŚRODA: - Święto św. Mateusza.

18.00

1. + Andrzej Mazur od Magdaleny.

2. + Jan Ciochoń w rocznicę śmierci.

 

CZWARTEK:

6.30

1. + Alojzy Stelmach od Kazimierza Kiełbasa z rodziną.

2. + Alojzy Stelmach od Marii i Józefa Hładkulik z Tymbarku.

 

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.

18.00

1. + Mieczysław Kutrzuba w rocznicę śmierci.

2. + Helena Świech w 3 rocznicę śmierci od córki i wnuka z rodziną.

 

SOBOTA:

6.30

1. + Julia i Józef  Nytko w 5 rocznicę śmierci Józefa.

2. + Helena i Józef Potępa.

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Roman Witek.

2. + Mirosław Starzec od Stanisława Partyka z rodziną.

 

9.00

1. + Władysława i Franciszek Mechla.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Stanisława w 80 rocznicę urodzin i w 55 rocznicę ślubu.

 

11.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Jasnogórskiej Pani dla Michała z okazji imienin.

 

16.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Zuzi z okazji 1 rocznicy urodzin od rodziców.Joomla templates by a4joomla