1. Przez cały tydzień nabożeństwo różańcowe codziennie  o godzinie 1700,  tylko w sobotę rano o godzinie 800, po nich Msze Święte. Różaniec prowadzą: w poniedziałek – klasa III „b”, we wtorek – klasa I, we środę – klasa II Gimnazjum, we czwartek – SKC, w piątek – dzieci pierwszokomunijne, w sobotę – Parafialna Caritas. Zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. Ten tydzień jest obchodzony w kościele jako Tydzień Miłosierdzia. W to dzieło miłosierdzia można się włączyć w sposób praktyczny kupując specjalny „chlebek miłosierdzia” w cenie   5 zł. Zebrane ofiary będą przeznaczone na różne formy dożywiania dzieci w diecezji Tarnowskiej.

 

  1. Ponadto I piątek miesiąca – Msza Święta także rano o godzinie 630, natomiast po południu od godziny 1600 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, o 1640 – koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca dla dzieci szkolnych we środę od godziny 1600 – 1700, również I piątek także od godziny 1600 – 1700 oraz w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

 

  1.   We środę przypada wspomnienie wielkiej orędowniczki Bożego Miłosierdzia św. siostry Faustyny Kowalskiej. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 1700 nastąpi ucałowanie Jej świętych relikwii.

 

  1. W piątek – Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe o godzinie 1700, potem Msza Święta, podczas której nastąpi poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom klasy II i III „a” przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii Świętej.

 

  1. Również I piątek miesiąca   od godziny 800 – objazd chorych po domach.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski pod hasłem: „

Bądźcie świadkami Miłosierdzia”. Zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną, pochodzącą  z biednych rodzin młodzież.

 

  1. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze, suma o godzinie 1100, a za tydzień – odpust ku czci Matki Bożej Pompejańskiej  w kaplicy w Lipinach.

 

  1. W ostatnim czasie w kościele zostały umieszczone nowe ocynkowane ramy okienne wraz nowymi szybami, natomiast do Krakowa, do Pracowni Konserwacji Witraży, do rewitalizacji (odnowienia) zostały zawiezione wszystkie witraże. Jest to bardzo kosztowna, ale równocześnie niezbędna inwestycja, dlatego zwracam się do wszystkich parafian z  prośbą o składkę specjalną w przyszła niedzielę,  o ofiary w kopertach w wysokości 50 zł  ( kto chce, może ofiarować więcej). Zebrane ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów tejże inwestycji. Za ich złożone  z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

  1. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Franciszek wraca na Kaukaz” – o pielgrzymce papieża do Gruzji i Azerbejdżanu; „Perły dla grzesznika” – o potrzebie i potędze modlitwy różańcowej dla każdego człowieka.

 

  1. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Starzec Krystyna, Flis Zofia, Flis Marta, Łuszcz Halina, Wawrzon Krystyna i Papuga Jolanta.

 

INTENCJE MSZALNE – 3.X. – 9.X. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK:

17.00

1. + Stanisław Szczurek w 9 rocznicę śmierci.

2. + Teresa i Adolf  Pinas z okazji imienin Teresy od syna Józefa z rodziną.

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

17.00

1. + Ludwika Starzec w rocznicę śmierci.

2. + Franciszek Stelmach w dniu imienin.

 

ŚRODA: - Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. 

17.00

1. + Justyna Kuta w 10 rocznicę śmierci.

2. + Justyna Kuta w 10 rocznicę śmierci od chrzestnej z rodziną.

 

CZWARTEK:

17.00

1. + Helena i Franciszek Madej w 25 rocznicę śmierci Heleny.  

2. + Mieczysław Mechla od córki Agnieszki z rodziną.

 

I PIĄTEK miesiąca: - Wspomnienie NMP Różańcowej.

6.30

1. + Alojzy Stelmach od Jerzego Kozioła z rodziną.

2. + Alojzy Stelmach od Ewy i Bogdana Kłęk.

 

17.00

- W intencji wszystkich dzieci pierwszokomunijnych klasy II i III „a” - o dobre przygotowanie się o I spowiedzi  i I Komunii św. oraz  za ich rodziców.

 

SOBOTA:

8.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Genowefy w 92 rocznicę urodzin.

2. + Janina i Stanisław Starzyk w rocznicę śmierci.

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Alojzy Stelmach od Benedykta Żmudy z rodziną.

2. + Ignacy Nytko w 8 rocznicę śmierci od żony z rodziną. 

 

9.00

1. + Justynka Kuta w 10 rocznicę śmierci od rodziny Ostręgów.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Laurencji w 2 rocznicę urodzin i jej rodziców od dziadków.

 

11.00

- + Ryszard Nytko w 1 rocznicę śmierci od żony i dzieci.

 

16.00

- + Jan i Maria Starzyk w 15 rocznicę śmierci Jana.

śmierci od żony z rodziną. 

1.                  Przez cały tydzień nabożeństwo różańcowe codziennie  o godzinie 1700,  tylko w sobotę rano o godzinie 800, po nich Msze Święte. Różaniec prowadzą: w poniedziałek – klasa III „b”, we wtorek – klasa I, we środę – klasa II Gimnazjum, we czwartek – SKC, w piątek – dzieci pierwszokomunijne, w sobotę – Parafialna Caritas. Zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. Ten tydzień jest obchodzony w kościele jako Tydzień Miłosierdzia. W to dzieło miłosierdzia można się włączyć w sposób praktyczny kupując specjalny „chlebek miłosierdzia” w cenie   5 zł. Zebrane ofiary będą przeznaczone na różne formy dożywiania dzieci w diecezji Tarnowskiej.

2. Ponadto I piątek miesiąca – Msza Święta także rano o godzinie 630, natomiast po południu od godziny 1600 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, o 1640 – koronka do Bożego Miłosierdzia.

 3. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca dla dzieci szkolnych we środę od godziny 1600 – 1700, również I piątek także od godziny 1600 – 1700 oraz w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

4.  We środę przypada wspomnienie wielkiej orędowniczki Bożego Miłosierdzia św. siostry Faustyny Kowalskiej. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 1700 nastąpi ucałowanie Jej świętych relikwii.

5. W piątek – Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe o godzinie 1700, potem Msza Święta, podczas której nastąpi poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom klasy II i III „a” przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii Świętej.

6. Również I piątek miesiąca   od godziny 800 – objazd chorych po domach.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami Miłosierdzia”. Zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną, pochodzącą  z biednych rodzin młodzież.

8. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze, suma o godzinie 1100, a za tydzień – odpust ku czci Matki Bożej Pompejańskiej  w kaplicy w Lipinach.

9. W ostatnim czasie w kościele zostały umieszczone nowe ocynkowane ramy okienne wraz nowymi szybami, natomiast do Krakowa, do Pracowni Konserwacji Witraży, do rewitalizacji (odnowienia) zostały zawiezione wszystkie witraże. Jest to bardzo kosztowna, ale równocześnie niezbędna inwestycja, dlatego zwracam się do wszystkich parafian z  prośbą o składkę specjalną w przyszła niedzielę,  o ofiary w kopertach w wysokości 50 zł  ( kto chce, może ofiarować więcej). Zebrane ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów tejże inwestycji. Za ich złożone  z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”.

10. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Franciszek wraca na Kaukaz” – o pielgrzymce papieża do Gruzji i Azerbejdżanu; „Perły dla grzesznika” – o potrzebie i potędze modlitwy różańcowej dla każdego człowieka.

11. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Starzec Krystyna, Flis Zofia, Flis Marta, Łuszcz Halina, Wawrzon Krystyna i Papuga Jolanta.

INTENCJE MSZALNE – 3.X. – 9.X. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK:

17.00

1. + Stanisław Szczurek w 9 rocznicę śmierci.

2. + Teresa i Adolf  Pinas z okazji imienin Teresy od syna Józefa z rodziną.

WTOREK: - Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

17.00

1. + Ludwika Starzec w rocznicę śmierci.

2. + Franciszek Stelmach w dniu imienin.

ŚRODA: - Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. 

17.00

1. + Justyna Kuta w 10 rocznicę śmierci.

2. + Justyna Kuta w 10 rocznicę śmierci od chrzestnej z rodziną.

CZWARTEK:

17.00

1. + Helena i Franciszek Madej w 25 rocznicę śmierci Heleny.  

2. + Mieczysław Mechla od córki Agnieszki z rodziną.

I PIĄTEK miesiąca: - Wspomnienie NMP Różańcowej.

6.30

1. + Alojzy Stelmach od Jerzego Kozioła z rodziną.

2. + Alojzy Stelmach od Ewy i Bogdana Kłęk.

 

17.00

- W intencji wszystkich dzieci pierwszokomunijnych klasy II i III „a” - o dobre przygotowanie się o I spowiedzi  i I Komunii św. oraz  za ich rodziców.

SOBOTA:

8.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Genowefy w 92 rocznicę urodzin.

2. + Janina i Stanisław Starzyk w rocznicę śmierci.

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Alojzy Stelmach od Benedykta Żmudy z rodziną.

2. + Ignacy Nytko w 8 rocznicę śmierci od żony z rodziną. 

 

9.00

1. + Justynka Kuta w 10 rocznicę śmierci od rodziny Ostręgów.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Laurencji w 2 rocznicę urodzin i jej rodziców od dziadków.

 

11.00

- + Ryszard Nytko w 1 rocznicę śmierci od żony i dzieci.

 

16.00

- + Jan i Maria Starzyk w 15 rocznicę śmierci Jana.Joomla templates by a4joomla