1. Dzisiaj przeżywamy  XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami MiłosierdziaSkładamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek przed kościołem, które są przeznaczona na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną, pochodzącą  z biednych rodzin młodzież. Dziękuję także za dzisiejszą składkę specjalną w kopertach przeznaczoną na pokrycie kosztów wymiany ram okiennych i odnowienia witraży w naszym kościele.
  2. W nadchodzącym tygodniu nabożeństwo różańcowe w naszym kościele będzie odprawione codziennie o godzinie 1700, potem Msze Święte. Różaniec prowadzą: w poniedziałek – klasa VI, we wtorek – klasa V, we środę – klasa IV, we czwartek – klasa I Gimnazjum, w piątek – klasa III Gimnazjum,, w sobotę - z racji nabożeństwa Fatimskiego dzieci przedszkolne, SKC i wolontariat Gimnazjum. W sobotę  także . Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.
  3. W piątek obchodzimy Dzień Nauczyciela. Wszystkim naszym nauczycielom i wychowawcom życzymy wielu łaski Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
  4. W sobotę i w przyszłą niedzielę praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpocznie diakon WSD  w Tarnowie Mateusz Kawa, pochodzący z parafii p.w. św. Michała Archanioła w Ropie. W ramach tej praktyki będzie do nas przyjeżdżał 4 razy, głosząc słowo Boże podczas niedzielnych Mszy Świętych.
  5. Także w przyszłą niedzielę odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Józefa w Tarnowie. Program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Klaps – to nie bicie” – o wychowawczej roli rodzicielskiego klapsa; „Cuda błogosławionej Karoliny” – świadectwa wiernych o nieustannej pomocy błogosławionej w ich codziennym życiu; „Baw się dobrze” – o nawróceniu się na wiarę katolicką jednego z najlepszych polskich raperów Łukasza Bęsia.
  7. Także na stoliku koło figury św. Antoniego znajdują się kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Imiona i nazwiska naszych zmarłych wypisujemy w pierwszej osobie (można podać także, przed którą Mszą Świętą chcemy, aby te wypominki były czytane). Tam także znajduje się czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” z  specjalnym różańcem na rękę w cenie 4 zł oraz czasopisma misyjne: dla dzieci – „Świat misyjny’ w cenie 2, 50 gr i dla dorosłych – „Misje dzisiaj” po 3 zł.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Kajpust Małgorzata, Nytko Anna, Możdżeń Krystyna, Mechla Albina, Okarma Jolanta, Król Grażyna i Ważny Ewa.

 

INTENCJE MSZALNE – 10.X. – 16.X. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK:

17.00

1. + Julia Moździerz w 7 dzień po śmierci od córek Celiny i Bożeny z rodzinami.

2. + Helena i Bolesław Potempa.

 

WTOREK:

17.00

1. W pewnej Bogu wiadomej intencji.

2. + Alojzy Stelmach od rodziny Jachym i Łakoma.

 

ŚRODA:

17.00

1. + Edward Partyka w dniu imienin.

2. + Mirosław Starzec od sąsiada Tadeusza z rodziną.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

17.00

1. + Edward Zaucha w dniu imienin.

2. + Alojzy Stelmach od rodziny Szczerba.   

 

PIĄTEK:

17.00

1. + Wiktoria i Jan Gancarz.

2. + Mirosław Starzec od rodziny Białas.

 

SOBOTA: - Wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

17.00

- + Julia Moździerz od członkiń róży.

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Grażyny w 50 rocznicę urodzin od męża i córki.

2. + Alojzy Stelmach od członków OSP w Zaczarniu.

 

9.00

- + Maria i Stanisław Żmuda w rocznicę śmierci Marii.   

 

11.00

1.  Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej i dalsze zdrowie dla Krystyny w 85 rocznicę urodzin od dzieci z rodzinami. 

2. + Paweł  i Maria Stano, syn Edward od Tadeusza Marszałka.

 

16.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Zofii i Kazimierza w 40 rocznicę ślubu od dzieci z rodzinami.Joomla templates by a4joomla