1. Dzisiaj o godzinie 1330 w kościele – pogrzeb śp. Mariusza Wardzały.
  2. W nadchodzącym tygodniu nabożeństwo różańcowe będą odprawione codziennie o godzinie 1700, tylko w sobotę – rano o godzinie 800, po nich Msze Święte. Różaniec  prowadzą: w poniedziałek – klasa VI, we wtorek – Akcja Katolicka, we środę – klasa III „b”,  we czwartek – ministranci, w piątek – klasa II Gimnazjum. Jeszcze raz zachęcamy wszystkich: dzieci szkolne, młodzież i dorosłych do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.
  3. Dzisiaj odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Józefa w Tarnowie. Program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na misje święte.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Chłopak ze stali” – o nowym meksykańskim świętym Kościoła Jose Sanchezie del Rio zamordowanym przez masonów w wieku zaledwie 14 lat; „Świadkowie” – wstrząsające zeznania naocznych świadkach zamordowania przez islamistów ks. Hamela we Francji; „Biblia w obrazkach” – o pięknych mozaikach o. Marka Rupnika zdobiących krakowskie Sanktuarium św. Jana Pawła II.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Żołądź Jolanta, Okarma Anna, Nowak Agnieszka, Ptak Małgorzata, Walasiewicz Marzena, Tarnowska Renata i Merchut Anna.
  7. Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii organizują wyjazd do Częstochowy na noc czuwania z 21 na 22 października ( z piątku na sobotę) w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy. Wyjazd w piątek 21 października o godz. 15.00, z przystanku przy teatrze w Tarnowie. Cena 60 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafii katedralnej. Kontakt s. Monika Jurewicz - kom. 695818226.

 

INTENCJE MSZALNE – 17.X. – 23.X. 2016 r.

 

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

17.00

1. + Marian Stelmach w 15 rocznicę śmierci.

2. + Helena Madej w 15 rocznicę śmierci od męża.

 

WTOREK:  - Święto św. Łukasza.

17.00

1. O zdrowie, bł. Boże dla Kacperka w 3 rocznicę urodzin.

2. + Marian Pączek w 10 rocznicę śmierci.

 

ŚRODA:

17.00

1. + Helena i Bronisław Madej w 7 rocznicę śmierci Heleny.                   

2. + Karolina i Michał Małek w 9 rocznicę śmierci Karoliny.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Jan Kantego.

17.00

1  + Mariusz Wardzała w 7 dzień po śmierci od żony z synami.

2. + Irena i Tadeusz Armatys od synów z rodzinami.

 

PIĄTEK: - Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię.

17.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Krystyny i Tadeusza Wapiennik w 35 rocznicę ślubu od dzieci i wnuków.

2. + Alojzy Stelmach od rodziny Starców.

 

SOBOTA: - Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

8.00

1. + Stanisława i Józef Jamróg w rocznicę śmierci Stanisławy.

2. + Julia Moździerz od Władysławy Kędzior i Anny Witek.

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA: 

7.00

- + Alojzy Stelmach od Józefa Małochleb z rodziną.

 

9.00

1. + Julia Jeż w 29 rocznicę śmierci.

2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jerzego w 60 rocznicę urodzin od całej rodziny.

 

11.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jakuba w 18 rocznicę urodzin.

 

16.00

- W intencji Huberta, który przyjął chrzest święty i jego rodziny.Joomla templates by a4joomla