1.W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione:

     a)   w poniedziałek i we czwartek rano o godzinie 630,

    b)  we wtorek – o godzinie 1700, wcześniej z racji 15 – dnia miesiąca od godziny 1620 - koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii,

     c)we środę – o godzinie 1700 – po niej Nowenna do MBNP,

    d)w piątek przypada 102 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, córki naszej tarnowskiej ziemi, patronki Ruchu Czystych Serc. Msza Święta będzie o godzinie 1700, a po niej Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii bł. Karoliny,

     e)w sobotę od godzinie 1615 - różaniec prowadzony przez dzieci z Przedszkola, Szkolnego Koła Caritas oraz wolontariat Gimnazjum w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta. Po Mszach Świętych w ciągu tygodnia – nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Równocześnie jest to zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W naszej parafii uwieńczeniem tego Roku Jubileuszowego będzie poświęcenie nowej kapliczki Matki Bożej Bolesnej. Nastąpi to podczas  Mszy Świętej  o godzinie 1100. Poświęcenia tego dokona ks. prof. Jan Lorek.

3.  Do najbliższego wtorku prosimy o zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na placu firmy „Hakpol” na rzecz Stowarzyszenia Kościoła Katolickiego „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Wywóz tego sprzętu nastąpi w ten dzień o godzinie 1200.

4.  Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołoży kalendarz Jasnogórski na rok 2017  z okazji przypadającej w przyszłym roku 300 – setnej rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Czarnej Madonny.  W środku numeru   możemy przeczytać m.in. artykuły: „Duże szczęście” – o budowanej przez wiele lat Świątyni Opatrzności Bożej, w której 11 listopada została odprawiona pierwsza Msza Święta; „Szwedzi wracają do Mamy” – o oznakach odradzającej się w tym kraju wiary katolickiej.

5.Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Łakoma Elżbieta, Łakoma Sylwia, Łakoma Halina, Kocoł Bożena, Nytko Anna, Wawrzon Renata.

INTENCJE MSZALNE – 14.XI. – 20.XI. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

1. + Stanisława Pajdos.

2. + Józef, Maria, Władysław Flis, Antonina Kuca.

WTOREK:

17.00

1. Za zmarłe siostry z róży Teresy Kocoł.

2. + Bronisława Filipowska z okazji imienin.

ŚRODA:

17.00

1. + Józefa i Wojciech Taraszka.

2. + Bogdan Kocoł.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

6.30

1. + Stefan Łakoma, + Antoni i Urszula Jarosz.

2. + Franciszek i Maria Zaucha, zmarłe córki Elżbieta i Genowefa.

PIĄTEK: - Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

17.00

1. Za zmarłe siostry z róży Stanisławy Kapustka.

2. + Danuta i Tadeusz Duź, + Franciszek Jarowski, w 11 rocznicę śmierci Tadeusza i w 30 rocznicę śmierci Franciszka.

SOBOTA: - Wspomnienie bł. Salomei.

17.00

1. + Józef  i Tekla Łakoma.

2. + Lesław Król w 17 rocznicę śmierci oraz zmarli Helena i Jan.

NIEDZIELA: - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

7.00

1  + Andrzej Banaś, + Bronisława Kapustka od Mariusza Banasia.

2. + Andrzej Banaś w 9 rocznicę śmierci od córki Agnieszki z wnukami.

9.00

1. + Jan i Anna Łuszcz w rocznicę śmierci Jana.

2. + Genowefa Kołodziej w 4 rocznicę śmierci od syna Jana z rodziną.

3. + Franciszek i Agata Pytel.

11.00

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Ks. Kanonika Kazimierza w przede dniu urodzin oraz wszystkich zaangażowanych w powstanie i budowę tej kapliczki oraz ich rodzin.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Genowefy w 90 rocznicę urodzin.

3. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Marii w 70 rocznicę urodzin od córek z rodzinami.

4. Za zmarłe siostry z róży Józefy Brożek.

16.00

 

- W intencji Fabiana, który przyjął chrzest święty i jego rodziny.

1.                  W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione:

a)                  w poniedziałek i we czwartek rano o godzinie 630,

b)                 we wtorek – o godzinie 1700, wcześniej z racji 15 – dnia miesiąca od godziny 1620 - koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii,

c)                  we środę – o godzinie 1700 – po niej Nowenna do MBNP,

d)                 w piątek przypada 102 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, córki naszej tarnowskiej ziemi, patronki Ruchu Czystych Serc. Msza Święta będzie o godzinie 1700, a po niej Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii bł. Karoliny,

e)                  w sobotę od godzinie 1615 - różaniec prowadzony przez dzieci z Przedszkola, Szkolnego Koła Caritas oraz wolontariat Gimnazjum w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta. Po Mszach Świętych w ciągu tygodnia – nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2.                  W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Równocześnie jest to zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W naszej parafii uwieńczeniem tego Roku Jubileuszowego będzie poświęcenie nowej kapliczki Matki Bożej Bolesnej. Nastąpi to podczas  Mszy Świętej  o godzinie 1100. Poświęcenia tego dokona ks. prof. Jan Lorek.

3.                  Do najbliższego wtorku prosimy o zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na placu firmy „Hakpol” na rzecz Stowarzyszenia Kościoła Katolickiego „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Wywóz tego sprzętu nastąpi w ten dzień o godzinie 1200.

4.                  Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołoży kalendarz Jasnogórski na rok 2017  z okazji przypadającej w przyszłym roku 300 – setnej rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Czarnej Madonny.  W środku numeru   możemy przeczytać m.in. artykuły: „Duże szczęście” – o budowanej przez wiele lat Świątyni Opatrzności Bożej, w której 11 listopada została odprawiona pierwsza Msza Święta; „Szwedzi wracają do Mamy” – o oznakach odradzającej się w tym kraju wiary katolickiej.

5.                  Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Łakoma Elżbieta, Łakoma Sylwia, Łakoma Halina, Kocoł Bożena, Nytko Anna, Wawrzon Renata.

INTENCJE MSZALNE – 14.XI. – 20.XI. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

1. + Stanisława Pajdos.

2. + Józef, Maria, Władysław Flis, Antonina Kuca.

WTOREK:

17.00

1. Za zmarłe siostry z róży Teresy Kocoł.

2. + Bronisława Filipowska z okazji imienin.

ŚRODA:

17.00

1. + Józefa i Wojciech Taraszka.

2. + Bogdan Kocoł.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

6.30

1. + Stefan Łakoma, + Antoni i Urszula Jarosz.

2. + Franciszek i Maria Zaucha, zmarłe córki Elżbieta i Genowefa.

PIĄTEK: - Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

17.00

1. Za zmarłe siostry z róży Stanisławy Kapustka.

2. + Danuta i Tadeusz Duź, + Franciszek Jarowski, w 11 rocznicę śmierci Tadeusza i w 30 rocznicę śmierci Franciszka.

SOBOTA: - Wspomnienie bł. Salomei.

17.00

1. + Józef  i Tekla Łakoma.

2. + Lesław Król w 17 rocznicę śmierci oraz zmarli Helena i Jan.

NIEDZIELA: - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

7.00

1  + Andrzej Banaś, + Bronisława Kapustka od Mariusza Banasia.

2. + Andrzej Banaś w 9 rocznicę śmierci od córki Agnieszki z wnukami.

9.00

1. + Jan i Anna Łuszcz w rocznicę śmierci Jana.

2. + Genowefa Kołodziej w 4 rocznicę śmierci od syna Jana z rodziną.

3. + Franciszek i Agata Pytel.

11.00

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Ks. Kanonika Kazimierza w przede dniu urodzin oraz wszystkich zaangażowanych w powstanie i budowę tej kapliczki oraz ich rodzin.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Genowefy w 90 rocznicę urodzin.

3. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Marii w 70 rocznicę urodzin od córek z rodzinami.

4. Za zmarłe siostry z róży Józefy Brożek.

16.00

- W intencji Fabiana, który przyjął chrzest święty i jego rodziny.Joomla templates by a4joomla