1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Równocześnie jest to zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W naszej parafii uwieńczeniem tego Roku będzie poświęcenie nowej groty Matki Bożej Bolesnej oraz . Nastąpi to podczas  Mszy Świętej o godzinie 1100. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” ks. prof. Janowi Lorkowi za poświęcenie tej groty oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jej budowy; w szczególności panu mgr Kazimierzowi Dżalakowi (projekt oraz wnętrze groty), panom Wiesławowi Stelmach i Andrzejowi Schab (wykonanie całej konstrukcji betonowej), panu Stanisławowi Mróz ( obłożenie kamiennymi płytkami), firmie „Arkan” ze Śmigna (wykonanie symboli oraz malowanie części metalowej krzyża), panu Markowi Gąsior (wykonanie oszklonych drzwiczek), panu Krzysztofowi Duź (oczyszczenie i malowanie części drewnianej krzyża), panu Józefowi Małochleb (oświetlenie) oraz panu Marianowi Brożek (transport wszelkich materiałów). 
  2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione: w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę rano o godzinie 630, we środę i w piątek o godzinie 1700, a po nich: we środę – Nowenna do MBNP, a w piątek - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. W piątek po Mszy Świętej o godzinie 1700 w kościele spotkanie z dziećmi klas II i III „A” przygotowującymi się do I spowiedzi i Komunii Świętej wraz  z rodzicami.
  4. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny pod hasłem „Idźcie i głoście”.  W zakrystii są do zakupu lampiony dla dzieci na Msze Święte Roratnie w cenie 5 zł.
  5. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Uznajemy Twe panowanie Jezu Chryste” – o Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który jest dzisiaj odmawiany we wszystkich kościoła Polski; „ Biret dla męczennika” – o wyniesionym przez papieża Franciszka do godności kardynała męczenniku komunizmu w Albanii ks. Erneście Simonim;  Są także czasopisma misyjne: dla dzieci – „Świat misyjny” w cenie 2,50 gr i dla dorosłych – „Misje dzisiaj” po 3 zł.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Duź Beata, Kiełbasa Grażyna, Kuta Jolanta, Kołodziej Marta, Witek Monika i Giża Maria.

 

INTENCJE MSZALNE – 21.XI. – 27.XI. 2016 r.

 

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie Ofiarowania NMP.

6.30

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Krystyny i Stanisława Partyka w rocznicę ślubu.

2. + Mirosław Starzec od Andrzeja i Teresy Stelmach z Koszyc Wielkich.

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Cecylii.

6.30

1. + Tadeusz Ciochoń, zmarły syn Kazimierz.

2. + Julia Moździerz od koleżanek i kolegów córki z I LO w Tarnowie.

 

ŚRODA:

17.00

1. + Maria i Czesław Stachura w rocznicę śmierci Czesława.

2. + Stanisław Szczurek w rocznicę śmierci.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy.

6.30

1. + Mieczysław i Edward Partyka.

2. + Julia Moździerz od Danuty Chmura z rodziną.        

 

PIĄTEK:

17.00

1. Za zmarłe siostry z róży Heleny Szczurek.

2. + Maria i Zygmunt Starzec, + Bronisława i Wojciech Pęcak.

 

SOBOTA:

6.30

1. + Mirosław Starzec od kuzyna Mariusza z rodziną.

2. + Józef  i Katarzyna Partyka.

 

I NIEDZIELA ADWENTU:

7.00

1. Za zmarłych braci z róży Mariana Madeja.  

2. Za zmarłych braci z róży Ryszarda Kuty.

 

9.00

1. + Antoni i Kazimiera Łakoma w 15 rocznicę śmierci Antoniego.     

2. + Gustaw i Genowefa Kuklińscy w rocznicę śmierci Genowefy.

3. + Andrzej Banaś z okazji imienin od żony i dzieci z rodzinami.

 

11.00

1. Za zmarłych braci z róży Kazimierza Łakoma.

2. + Mieczysław i Waldemar Niemiec.

 

16.00

- + Paulina i Roman Biskup w 9 rocznicę śmierci Pauliny.Joomla templates by a4joomla