1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte Roratnie w naszym kościele będą odprawione codziennie o godzinie 1700.W zakrystii są do zakupu lampiony w cenie 5 zł. Ogromnie zachęcamy wszystkich: dzieci  przedszkolne i szkolne z lampionami, młodzież  i dorosłych do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.
  2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza Święta rano o 630, natomiast wieczorem porządek będzie następujący: o godz. 1600 –  wystawienie Najświętszego Sakramentu i  adoracja prywatna, 1640 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, 1700 – nabożeństwo pierwszopiątkowe, po nim Msza Święta.
  3. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca: dla dzieci szkolnych: we środę od godziny 1600 – 1700, dla dorosłych: w piątek również od godziny 1600 – 1700 oraz codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  4. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  5. W I sobotę miesiąca po Mszy Świętej Roratniej o godzinie 1700 – w kościele spotkanie młodzieży wszystkich klas Gimnazjum z odbywającym w naszej parafii praktykę duszpasterską diakonem Mateuszem Kawą. Jest to dla nich nabożeństwo obowiązkowe.
  6. Przyszła niedziela jest obchodzona jako dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie.
  7. Od dzisiaj można nabywać tradycyjne świece adwentowe rozprowadzane przez Caritas (małe – 5 zł, duże – 12 zł)w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zebrane ofiary będą przeznaczone na najbiedniejsze dzieci naszej Ojczyzny. Zachęcamy do zakupu i wsparcia tego dzieła.
  8. Od czwartku od Brzozówki po całej parafii nasz pan organista będzie rozwoził opłatki po domach. Złożone przy tej okazji ofiary są wynagrodzeniem dla niego za całoroczną pracę w naszym kościele. Dziękując mu za to poświęcenie starajmy się o właściwe i godziwe wynagrodzenie.
  9. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Ewangelizator muzułmanów” – o działalności zmarłego 100 lat temu bł. brata Karola de Foucauld; „ Jestem tylko rękawiczką” – o otwarciu Boga na modlitwę i sensie modlitwy wstawienniczej; „Szok nie mija” – o obchodach pierwszej rocznicy zamachów terrorystycznych w Paryżu, w których zginęło 90 osób.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Białas Ewa, Łakoma Joanna, Skicka Iwona, Płaczek Piotr, Madej Joanna i Gębica Anna.

 

INTENCJE MSZALNE – 28.XI. – 4.XII. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK:

17.00

1. + Tekla i Franciszek Okarma.

2. + Maria i Czesław Stachura w rocznicę śmierci Czesława.

 

WTOREK:

17.00

1. + Władysław Szostak w 1 rocznicę śmierci.

2. + Maria i Zygmunt Starzec, Bronisława i Wojciech Pęcak.

 

ŚRODA : - Święto św. Andrzeja, Apostoła.

17.00

1. + Jan Łuszcz w 13 rocznicę śmierci.

2. + Andrzej Żmuda w dniu imienin.

 

CZWARTEK:

17.00

1. + Mieczysław Nytko w rocznicę śmierci.

2. Za zmarłych rodziców i rodzeństwo z rodziny Nytków.

 

I PIĄTEK miesiąca:

6.30

- + Julia Moździerz od Danuty Chmura.

 

17.00

- + Kazimiera Łakoma w 30 dzień po śmierci od córki i syna z rodziną.  

 

I SOBOTA miesiąca:

17.00

1. + Stanisław Madej w 13 rocznicę śmierci.

2. + Alojzy Nytko w 19 rocznicę śmierci.

 

II NIEDZIELA ADWENTU:

7.00

1. Za zmarłe siostry z róży Elżbiety Jeż.     

2. + Józef i Maria Wijas.

 

9.00

1. Za zmarłych braci z róży Jerzego Lisa.

2. + Barbara Wajda w dniu imienin od rodziny.

 

11.00

1. + Andrzej Banaś z okazji imienin od żony i dzieci z rodzinami.

2. + Maria i Władysław Banaś od syna Mariana z rodziną.

 

16.00

- + Mariano Sardin.Joomla templates by a4joomla