1. Jutro odbędzie się w naszej parafii adwentowa spowiedź święta. Porządek tej spowiedzi będzie następujący:

1000 – Msza Święta na rozpoczęcie spowiedzi świętej

1030 – 1200 – spowiedź święta – część I

1200 – 1400 – przerwa

1400 – 1500 – spowiedź święta – część II

1500 – 1600 – przerwa

1600 – 1700 – spowiedź święta – część III

1700 – Msza Święta Roratnia

Będzie 5 zaproszonych kapłanów z sąsiednich parafii. Gorąco zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty, nie odkładania go na ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia.

2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte Roratnie będą odprawione we wtorek i środę o godzinie 1700, natomiast we czwartek, piątek i w sobotę rano o godzinie 700.

3. W sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza Święta Roratnia rano o godzinie 700. Po tej Mszy Świętej będzie można zabrać do swoich domów światełko z Betlejem ( przynosimy świece).W czasie Wieczerzy Wigilijnej przeżywanej w gronie rodzinnym pamiętajmy o zachowaniu tak pięknych zwyczajów jak: wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu z Ewangelii Świętej  o Narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu się opłatkiem wraz  z składaniem sobie życzeń, śpiewie pięknych kolęd.

4. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Bożego Narodzenia. O północy – Msza Święta Pasterska. Podczas tej Mszy Świętej – składka na tacę będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W sam dzień Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godzinie 700, 900, 1100 i 1600.

5. Jutro po Mszy Świętej wieczornej – spotkanie wszystkich dzieci, które będą uczestniczyć w tegorocznej akcji „Kolędników Misyjnych”.

6.We środę od godziny 1000 -  przedświąteczny objazd chorych po domach.

7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajduje się  dodatek  z tekstem modlitw na Wigilię Bożego Narodzenia. Można także przeczytać wiele  ciekawych artykułów m. in. : „Módlcie się za Aleppo” – o dramatycznej sytuacji w bombardowanym syryjskim mieście opowiada proboszcz tamtej katolickiej parafii; „W krainie lodu” – o 100 tysiącach Polskich dzieci powołanych do życia in vitro i zamrożonych w stanie embrionalnym.

8. Do sprzątania kościoła w piątek o godzinie do ustalenia z panem kościelnym są proszone następujące osoby: Stelmach Zofia, Zając Ireneusz, Gąsior Renata, Szegda Marzena, Jeż Urszula i Mazur Władysław.

INTENCJE MSZALNE – 19.XII. – 25.XII. 2016 r.

PONIEDZIAŁEK: - dzień spowiedzi adwentowej.

- + Stefania Sitko w rocznicę śmierci.

1. + Stanisław Płaczek w 2 rocznicę śmierci.

2. + Szczepan Piotrowski w 17 rocznicę śmierci od córki z rodziną.

- + Józefa i Kazimierz Okarma w rocznicę śmierci Józefy.

- + Maria Kuta w rocznicę śmierci.

- + Marek Sęk w 4 rocznicę śmierci.

PIĄTEK:

- + Kazimierz, Jan i Anna Małochleb.

SOBOTA: - Wigilia Bożego Narodzenia.

- + Katarzyna i Jan Szatko od rodziny Ostrowskich.

NIEDZIELA: - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO.

1. + Tadeusz Okarma, Maria i Tomasz Kiełbasa.

2. + Wiesława i Janina Łakoma.

1. + Irena Okarma od męża.

2. + Ludwika Chmura, Włodzimierz Sznajder.

1. + Adam Gąsior, Józefa i Wawrzyniec Nosal.

2. + Maria i Józef  Płachta.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Weroniki w 5 rocznicę urodzin od rodziców.

- W intencji Elizy, która przyjmie chrzest święty i jej rodziny.