1. We czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie 700, 1000 i 1700 połączone z poświęceniem gromnic. Składka na tacę będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. Podczas Mszy Święte o godzinie 1700 – poświęcenie i rozdanie książeczek dzieciom klas II i III „A”, przygotowującym się do I spowiedzi i I Komunii Świętej. Pól godziny przed każdą Mszą Świętą będzie możliwe skorzystanie ze spowiedzi świętej.
  2. W pozostałe dni  tygodnia Msze Święte będą odprawione: w poniedziałek i we wtorek o godzinie 630, we środę – o godzinie 1700, potem Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W  I piątek  - Msza Święta  rano o godzinie 630, a wieczorem od godziny 1600 – prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, 1640 – koronka do Miłosierdzia Bożego i o  1700nabożeństwo do Serca Jezusowego i  Msza Święta.
  4. W I sobotę miesiąca – Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi rano o godzinie 800.
  5. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca: dla dzieci szkolnych we środę od godziny 1600 – 1700, dla dorosłych w piątek także od godziny 1600 – 1700 oraz pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  6. W I piątek od godziny 800 - objazd chorych po domach.
  7. Z racji zakończonej wczoraj wizytacji kolędowej składam podziękowanie za otwarcie drzwi Waszych domów na dar Chrystusowego błogosławieństwa, a także za przyjęcie nas kapłanów do Waszych rodzin. Dziękuję za wspólną modlitwę, za życzliwość okazywaną wobec kapłanów, jak również wobec Pana Organisty. Jeszcze raz składam  wszystkim wraz z Panem Organistą z serca płynące „Bóg zapłać”.
  8. Dnia 11 lutego (tj. sobota) z okazji Światowego Dnia Chorego jest planowana parafialna pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Bezpłatny wyjazd z naszej parafii o godzinie 900. Dokładny program zostanie podany w przyszłą niedzielę. Prosimy, aby chętni zapisywali się u pań z Caritasu.
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać następujące m.in. artykuły: „Oni, Naród” – relacja specjalnych wysłanników z zaprzysiężenia nowego prezydenta USA Donalda Trumpa; „Biskupi miasta świętych” – o życiu wybitnych hierarchów kościoła krakowskiego; „Prawo Jachimowicz” – o procesie polskiej lekarki pracującej w Norwegii, wyrzuconej z pracy za obmowę wykonywania aborcji.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Cichoń Stanisława, Bartosz Stanisław, Marszałek Tadeusz, Myjkowska Ewa, Stono Halina i Schab Beata.

 

INTENCJE MSZALNE – 29.I. – 5.II. 2017 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

– O powrót do zdrowia i opiekę Bożą dla Józefa.

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Jana Bosko. 

6.30

– + Kazimierz Kuta w 7 dzień po śmierci od żony.

 

ŚRODA:

17.00

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże  i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla pewnej osoby w 79 rocznicę urodzin.

 

CZWARTEK: - Święto Ofiarowania Pańskiego.

7.00

– + Maria i Władysław Szostak w rocznicę śmierci Marii.

 

10.00

1. + Bronisław Nytko w rocznicę śmierci.

2. + Ignacy Nytko z okazji imienin od całej rodziny.

 

17.00

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla całej rodziny w 15 rocznicę ślubu.

 

I PIĄTEK miesiąca:

6.30

– + Julia Moździerz od wnuczki Moniki z mężem i dziećmi.

 

17.00

– + Ignacy Wojtaczka z okazji imienin od rodziny Prusak.

 

I SOBOTA miesiąca:

8.00

– + Stanisław Starzec w 5 rocznicę śmierci.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Agata i Karol Szatko w dniu imienin Agaty.

2. + Mirosław Starzec od rodziny Warchałowskich.

 

9.00

1. + Bronisław i Ludwika Wardzała w 10 rocznicę śmierci Bronisława i w 1 rocznicę śmierci Ludwiki.

2. + Kazimiera Łakoma od rodziny Chrzanowskich.

 

11.00

– + Bronisław i Janina Sysło w rocznicę śmierci Bronisława.

 

16.00

– + Mariusz Wardzała od chrześnicy Anny z rodziną.

 

 

Ks. Kanonik na plebanii odprawi Msze Święte:

NIEDZIELA:

- + Mirosław Starzec od rodziny Iwańskich.

 

PONIEDZIAŁEK:

- + Mirosław Starzec od rodziny Lach z Pilzna.

 

WTOREK:

- + Kazimiera Łakoma od wnuczki Moniki z rodziną.

 

ŚRODA:

- + Mariusz Wardzała od pracowników Banku PKO S.A. w Bochni.

 

CZWARTEK:

- + Mirosław Starzec od rodziny Fularów.

 

PIĄTEK:

- + Julia Moździerz od wnuka Marcina.

 

SOBOTA:

- + Kazimiera Łakoma od wnuczka Pawła z rodziną.

 

NIEDZIELA:

- + Mariusz Wardzała od pracowników Banku PKO S.A. w Brzesku.Joomla templates by a4joomla