1. We czwartek w naszej parafii będzie 40 – godzinne nabożeństwo pokutne. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godzinie 630, a następnie adoracja będzie prowadzona przez poszczególne róże różańcowe:

700 – 800  -  prowadzą róże zelatorów: Marii Madej i Benedykta Żmudy.

800 – 900   - prowadzą róże zelatorów: Jadwigi Armatys i Heleny Szczurek.

900 – 1000 - prowadzą róże zelatorów: Alojzy Witek i Teresy Łakoma.

1000 – 1100 -  prowadzą róże zelatorów: Stanisławy Kapustka i Józefa Kapustka .

1100 – 1200 - prowadzą róże zelatorów: Józefy Brożek i Kazimierza Łakoma.

1200 – 1300 - prowadzą róże zelatorów: Mariana Szwalca i Anny Chłopek.

1300 – 1400 - prowadzą róże zelatorów: Jerzego Lisa i Czesławy Kutrzuba.

1400 – 1500 - prowadzą róże zelatorów: Mariana Madeja, Janiny  Chrzanowskiej i Elżbiety Jeż.

1500 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja róż  zelatorów: Ryszarda Kuty i Teresy Kocoł.

1600 – Msza Święta na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione: w poniedziałek, wtorek i w sobotę  o godzinie 630, we środę  – o godzinie 1700, potem Nowenna do MBNP, także w  piątek  o godzinie 1700, a następnie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3. W tym roku obchodzimy Rok św. Alberta Chmielowskiego. Dlatego w przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii siostry Albertynki, które prowadzą Przytulisko im. św. Brata Alberta dla Kobiet w Grywałdzie k. Krościenka. Tam mieszkają także 4 księża, jeden z nich wygłosi kazania. Zebrane przez siostry po Mszach Świętych ofiary będą przeznaczone na dalsze funkcjonowanie tego przytuliska. Za ich złożenie z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.

5.Składam serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary złożone w kopertach, a przeznaczone na ogrzewanie kościoła w okresie zimowym oraz wkrótce rozpoczynające się prace w kościele.

6.W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Tajemnica Medjugorja” – o miejscu objawień Matki Bożej, do którego pielgrzymuje co roku 2,5 mln wiernych; „Spór o prawdę” – jakim państwem była PRL?. Jest także dołożony dodatek z płytką CD a na niej program do rozliczenia podatku dochodowego za rok 2016.

7. W parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie jest organizowany Kurs Przedmałżeński. Rozpocznie się on w przyszłą niedzielę (26 lutego) o godz. 19.15. Katechezy będą głoszone w środy o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 19.15. Wszystkich chętnych - od 17 lat, którzy już poważnie myślą o życiu zapraszamy na I spotkanie w przyszłą niedzielę. Przypominamy, że świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej jest niezbędne i koniecznie wymagane przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa”.

8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Chłopek Katarzyna, Marek Agnieszka, Trybulec Genowefa, Janiszewska Józefa, Rokocz Bożena, Zięba Renata i Smutek Renata.

INTENCJE MSZALNE – 20.II. – 26.II. 2017 r.

- + Irena i Tadeusz Armatys w 4 rocznicę śmierci Ireny od synów z rodziną.

- + Wawrzyniec Bandyk w 7 dzień po pogrzebie od żony z dziećmi.

ŚRODA: - Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

1. + Anna i Stefan Nytko w 26 rocznicę śmierci Anny.

2. + Weronika Marcinek w 7 dzień po pogrzebie od rodziców i rodzeństwa.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Polikarpa.

40 – godzinne nabożeństwo.

- + Mirosław Starzec od Marii i Franciszka Kobyleckich.

- + Katarzyna i Ludwik Małochleb.

PIĄTEK:

1. + Zygmunt Starzec w 14 rocznicę śmierci.

2. + Julia Moździerz od wnuka Mateusza.

- + Kazimierz Kuta w 30 dzień po śmierci od Grzegorza Łuszcza z rodziną.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Stanisław Sitko w rocznicę śmierci.

2. + Mariusz Wardzała od Stanisławy Wardzała.

1. Z podziękowaniem Bogu i Matce Bożej Tuchowskiej za wszelkie otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla uczestników pielgrzymki do Tuchowa i ich rodzin.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dla Magdaleny i Aleksandry w rocznicę urodzin od rodziców.

1. W intencji Kacpra, który przyjmie chrzest święty i jego rodziny.

2. + Danuta i Maria Szostak w rocznicę śmierci Danuty.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Róży i Zbigniewa w 30 rocznicę ślubu od córki z rodziną.