1. We środę popielcową rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte połączone z obrzędem posypania głowy popiołem będą o godzinie 700, 1000 i 1700. Pól godziny przed każdą Mszą Świętą będzie możliwość spowiedzi świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne Diecezji Tarnowskiej.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Świętebędą odprawione: w poniedziałek, wtoreki w czwartek  rano o godzinie 630.
  3. W I piątek miesiąca – Msza Święta zarówno rano o godzinie 630, natomiast po południu od godziny 1600 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, o 1640 – koronka do Miłosierdzia Bożego, o 1700 – Droga Krzyżowa, a po niej Msza Święta.
  4. W I sobotę miesiąca – Msza Świętaku czci Niepokalanego Serca Maryi rano o godzinie 800.
  5. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca: dla dzieci szkolnych we środę od godziny 1600 – 1700, dla dorosłych w piątek także od godziny 1600 – 1700 oraz pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  6. W I piątek miesiąca od godziny 800 objazd chorych po domach.
  7. W przyszłą I Niedzielę Wielkiego Postu Msze Święte do południa będą o zwykłej porze tj. o godzinie 700, 900 i 1100 (po tej Mszy Świętej – Droga Krzyżowa), natomiast po południu o godzinie 1500 – Gorzkie Żale, (kazania pasyjne w tym roku wygłosi – wikariusz w parafii św. Krzyża i MBNP w Tarnowie), a po nich .
  8. Od dzisiaj w całym kościele będzie trwał Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu. Przez cały tydzień będziemy się modlić w tej intencji.
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Szedł jak burza” - o życiu ks. Franciszka Blachnickiego w 30 rocznicę jego śmierci, twórcy Ruchu Światło – Życie, dzisiaj kandydacie na ołtarze; „Jesteśmy im to winni” – dlaczego niektórzy nie lubią żołnierzy wyklętych; „Oni czuwają!” – o badaniach naukowców, którzy potwierdzają, że niektóre osoby pozostające w śpiączce słyszą, widzą i pamiętają.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Zaucha Czesław, Partyka Agnieszka, Klich Renata, Kapustka Krystyna, Gumola Marzena i Stachura Agnieszka.

 

 

INTENCJE MSZALNE – 27.II. – 5.III.2017 r.

 

 

PONIEDZIAŁEK:

6.30

– + Kazimiera Łakoma od sąsiadów Kapustka.

 

WTOREK:

6.30

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Tymona.

 

ŚRODA POPIELCOWA:

7.00

– + Józef Kocoł od brata Edwarda z rodziną.

 

10.00

– + Wiktoria Kuta w 7 dzień po śmierci od bratanicy Haliny z mężem.

 

17.00

1. + Stefania i Tadeusz Stach w 11 rocznicę śmierci Tadeusza.

2. + Mariusz Wardzała od Stanisława Sysło z rodziną.

 

CZWARTEK:

6.30

– + Helena Pytel.

 

I PIĄTEK miesiąca:

6.30

– Z prośbą o dar potomstwa dla Elżbiety i Rafała.

 

17.00

– + Helena, Jan i Edward Zaucha.

 

SOBOTA: - Święto św. Kazimierza.

8.00

1. + Kazimierz Wardzała w dniu imienin.

2. + Stefania i Kazimierz Marszałek w dniu imienin Kazimierza.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:

7.00

1. O zdrowie, bł. Boże dla członków róży Kazimierza Łakoma i ich rodzin.

2. + Kazimierz Bańdur z okazji imienin.  

 

9.00

– + Helena i Józef Potępa w rocznicę śmierci Heleny.

 

11.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej na każdy dzień dla Klaudii w 10 rocznicę urodzin od rodziców i brata.

2. + Zofia Zając.

16.00

– + Zygmunt i Maria Łakoma.Joomla templates by a4joomla