1. We czwartek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, do której przygotowujemy się przez odprawianą codziennie nowennę. W samą uroczystość Msze Święte będą zarówno rano o godzinie 6.30, jak i wieczorem o godzinie 17.00. Po wieczornej Mszy Świętej – Droga Krzyżowa dla ojców i noszących imię św. Józefa.
 2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą:
  1. poniedziałek i we wtorek o godzinie 6.30,
  2. we środę o godzinie 17.00, potem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji ojców naszej parafii, wszystkich chorych oraz o dobre przeżycie rekolekcji świętych.
  3. piątek od godziny 16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, 16.30– Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci naszej parafii (dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przynoszą białe znicze), o 17.00 – Msza Święta, a po niej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych (prowadzona przez członków „kościoła domowego”),
  4. sobotę od godziny 16.15 – różaniec prowadzony przez dzieci ze SKC i wolontariat Gimnazjum, w intencjach o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta, na zakończenie której ucałujemy relikwie bł. Matki Teresy z Kalkuty.
 3. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Pierwsi święci małżonkowie” – o kanonizacji rodziców św. Teresy z Lisieux; „Dwa lata pontyfikatu papieża Franciszka”, który wzywa do wyjścia z getta egoizmu i wykorzystania wszystkich dostępnych kanałów, by mówić o Chrystusie; „Mnożenie przez dzielenie” – o tym, czy przy dawaniu jałmużny powinna drżeć ręka; „Wymodliła mi zdrowie” – o chorobie nowotworowej i świętej z Nawojowej, która czyni cuda;„Papież robi przelew” – o pomocy udzielonej przez Franciszka chorej Julce Piskorskiej.
 4. Ponadto jest do nabycia czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 4 zł, baranki wielkanocne oraz paschaliki „Caritas”, które przyniesiemy na procesję światła w Wigilię Paschalną. li>Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Żmuda Paweł, Małochleb Katarzyna, Starzec Małgorzata, Nytko Magdalena i Ciochoń Dariusz.
 5. Jutro w Tarnowie – Klikowej o godzinie 15.00 będzie pogrzeb śp. Teresy Kozioł, mamy pana dyrektora naszej szkoły. Wyjazd na uroczystości pogrzebowe dla młodzieży oraz wszystkich chętnych o godzinie 14.20 spod Gimnazjum ( gdyby jeszcze ktoś chciał jechać autobusem jest proszony o zgłoszenie w sekretariacie szkoły do godziny 9.00).
 6. Stowarzyszenie ,,Kropla” zaprasza na kolejną akcję rekrutacji honorowych dawców szpiku z Tarnowa i okolic, do polskiego rejestru PL-3. Odbędzie się ona w piątek 20 marca 2015 r. w godzinach od 10.00 do 14.00 w budynku Szkół Katolickich w Tarnowie ul. Warzywna 3 pod hasłem ,,Wszystko budzi się do życia”. Honorowym dawcą szpiku może zostać osoba pełnoletnia, zdrowa, chcąca w razie potrzeby podzielić się tą życiodajną cząstką. Wystarczy w tym dniu zgłosić się do rejestru, wypełnić ankietę i oddać 10 ml krwi.
INTENCJE MSZALNE - 16.III. – 22.III. 2015 r.


PONIEDZIAŁEK:
6.30

 • Za zmarłych (ks. Kanonik).

WTOREK:
6.30

 1. + Zbigniew Nytko w 7 dzień po śmierci od żony i dzieci z rodzinami.
 2. Za zmarłych (ks. Kanonik).

ŚRODA:
17.00

 1. + Edward Madej, Józef Łakoma z okazji imienin.
 2. + Helena i Józef Potępa.
 3. Za zmarłych (ks. Kanonik).

CZWARTEK: - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
6.30

 1. + Józefa Tarnowska w dniu imienin.
 2. Za zmarłych (ks. Kanonik)

17.00

 1. + Józef i Józefa Wiatr, Józef Duź.
 2. + Józefa i Józef Szatko w dniu imienin.

PIĄTEK:
17.00

 1. + Bronisław i Zbigniew w rocznicę śmierci Zbigniewa.
 2. + Tadeusz i Stanisława Wójcik w 17 rocznicę śmierci (ks. Kanonik)

SOBOTA:
17.00

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Klaudii i Dawida z okazji urodzin Klaudii.
 2. + Józefa i Ludwik Gondek z okazji imienin Józefy.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:
7.00

 1. + Józef Zaraza z okazji imienin od córki Marty z rodziną.
 2. + Genowefa i Stanisław Kuta.
 3. + Józef Wapiennik z okazji imienin (ks. Kanonik).

9.00

 1. + Bogdan Kocoł w 3 rocznicę śmierci.
 2. + Weronika Kuta w rocznicę śmierci (ks. Kanonik).

11.00

 • + Elżbieta Marszałek w 3 rocznicę śmierci od męża z synem.

16.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Urszuli w 1 rocznicę urodzin oraz całej rodziny.

 

Przez cały tydzień będą odprawione Msze Święte Gregoriańskie za duszę śp. Ericha Kiefera od żony; w poniedziałek i we czwartek rano o godzinie 6.30, we środę, piątek i w sobotę o 17.00, a w niedzielę o godzinie 11.00. Ks. Jan we wtorek poza parafią.Joomla templates by a4joomla