1. We środę przeżywamy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę tj., 900, 1100 i 1600 połączona z nabożeństwem majowym. Na Mszy Świętej o godzinie 900 modlić się będziemy w intencji naszych strażaków z OSP oraz i ich rodzin, wdzięczni za zaangażowanie i troskę o bezpieczeństwo w naszej miejscowości. W tym dniu – odpust w Nowej Jastrząbce – suma o godzinie 1100.
  2. Od jutra rozpoczyna się miesiąc maj. Msze Święte będą codziennie o godzinie 1800, tylko w sobotę rano o godzinie 800, a po nich nabożeństwa majowe. Gorąco zachęcam do jak najliczniejszego udziału wszystkich  parafian w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.
  3. Ponadto w I piątek miesiąca Msza Święta także rano o godzinie 630, natomiast po południu od godziny 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, o 1740 – koronka do Miłosierdzia Bożego i potem Msza Święta.
  4. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca dla dzieci szkolnych we czwartek od godziny 1700 - 1800, dla wszystkich w piątek również od godziny 1700 – 1800 oraz codziennie pół godziny przez Mszą Świętą wieczorną.
  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 1100 dzieci klasy II i III „A” przystąpią do  I Komunii Świętej, dlatego prosimy, aby pozostawić na tej Mszy Świętej dla nich i ich rodzin wolne miejsce w nawie głównej kościoła. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, chrzestnych będzie w sobotę od godziny 900.
  6. Spotkanie z dziećmi klasy II i III „A” wraz z rodzicami – jutro po Mszy Świętej wieczornej.
  7. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  8. W przyszłą niedzielę – odpust w parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie; suma o 1130.
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Weź i czytaj” – o pierwszym Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego, który dzisiaj w Polsce obchodzimy, zachęcający wszystkich do sięgnięcia po Biblię na co dzień: „Małżeńska historia z Jezusem” – o rodzinie żyjącej  przez wiele lat na „kocią łapę” aż do ich nawrócenia i przyjęcia Sakramentu Małżeństwa; „Czas na patriotów” – o życiu wybitnych polskich naukowców, wynalazców i patriotów, często zupełnie zapomnianych w naszej historii.  
  10. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu są proszeni rodzice dzieci pierwszokomunijnych
  11. Prosimy o zabranie palm, które znajdują się w bocznej nawie kościoła.

 

INTENCJE MSZALNE – 1.V. – 7.V. 2017 r.

 

PONIEDZIAŁEK:

18.00

1. + Edward Ciochoń w 7 dzień po śmierci od żony z rodziną.

2. + Leszek Trędota w 4 rocznicę śmierci od żony i dzieci.

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Atanazego.

18.00

1. + Zygmunt Toczek w dniu imienin od syna z rodziną.

2. + Teresa i Adolf Pinas w 2 rocznicę śmierci Teresy od Józefa  z rodziną.

 

ŚRODA: - Uroczystość NMP, Królowej Polski.

7.00

1  O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Anny Chłopek i ich rodzin.

2. + Józef  i Agnieszka Kapustka.

 

9.00

1. O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej oraz św. Floriana dla członków OSP w Zaczarniu i ich rodzin.

2. Za zmarłych członków OSP w Zaczarniu.

 

11.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Mariusza w 10 rocznicę ślubu oraz ich dzieci.

    

16.00

- + Maria Kuta w dniu imienin.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Floriana.

18.00

- + Stanisława Prowadzisz w 7 rocznicę śmierci  od rodziny.

 

I PIĄTEK miesiąca:

6.30

- + Teresa i Adolf Pinas w 2 rocznicę śmierci od córki Marii z rodziną

 

18.00

- + Irena Okarma w dniu imienin od męża.

 

SOBOTA: - Święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

8.00

- + Genowefa Starzec w 3 rocznicę śmierci.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA:

7.00

- + Maria i Stanisław Żmuda.

 

9.00

- + Stanisław Wardzała z okazji imienin.

 

11.00

- W intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. 

     

16.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą, dary Ducha Świętego, silną wiarę dla Daniela w 18 rocznicę urodzin.Joomla templates by a4joomla