1. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione: w poniedziałek i we wtorek o godzinie 630.
  2. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania NMP, jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Z tej okazji wszyscy ludzie dobrej woli podejmują dar Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone z przeróżnych powodów w łonie matki. Więcej na ten temat usłyszymy podczas dzisiejszego rozważania pasyjnego. Deklaracje do Duchowej Adopcji znajdują się na nowym ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Wszyscy chętni zabierają je dzisiaj ze sobą i wypełnione przynoszą na środową nowennę. do której przygotowujemy się przez odprawianą codziennie nowennę.
  3. Środową Uroczystością Zwiastowania Pańskiego rozpoczniemy czas świętych rekolekcji parafialnych, które w tym roku poprowadzi wicedyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie, ks. Piotr Pasek. Na nowennie o  godzinie 1745 będziemy modlić się w intencji podejmujących dar Duchowej Adopcji, w intencji księdza rekolekcjonisty i o dobre przeżycie tego szczególnego czasu łaski. Program rekolekcji będzie następujący:

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA NMP – 25.III.

830 – NABOŻEŃSTWO DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJUM

1000 – NABOŻEŃSTWO DLA DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1745 – NOWENNA DO MBNP

1800 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ DLA WSZYSTKICH

CZWARTEK – 26.III.

830 – NABOŻEŃSTWO DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJUM

1000 – NABOŻEŃSTWO DLA DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1800 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ DLA WSZYSTKICH, a potem nauka stanowa dla wszystkich niewiast (matki, wdowy, osoby samotne)

PIĄTEK – 27.III.

700 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

830 – NABOŻEŃSTWO DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJUM ( potem spowiedź  święta)

1000 – NABOŻEŃSTWO DLA DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ (potem spowiedź  święta)

1730 – DROGA KRZYŻOWA DLA MAŁŻONKÓW I RODZICÓW (prowadzi Akcja Katolicka)

1800 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ DLA WSZYSTKICH, a potem nauka stanowa dla wszystkich mężczyzn (ojcowie, wdowcy, kawalerowie)

SOBOTA – 28.III. – DZIEŃ SPOWIEDZI PARAFIALNEJ.

900 – MSZA ŚWIĘTA DLA CHORYCH, CIERPIĄCYCH I SAMOTNYCH

1000 – 1200 – SPOWIEDŹ ŚWIĘTA – CZĘŚĆ I

1300 – OBJAZD CHORYCH PO DOMACH

1600 – 1800 – SPOWIEDŹ ŚWIĘTA – CZĘŚĆ II

1800 – MSZA ŚWIĘTA I NAUKA DLA MŁODZIEŻY (młodzież Gimnazjum, szkół średnich, młodzież studiująca oraz pracująca)

NIEDZIELA PALMOWA – 29.III.

900 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

1100 –  MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

1500  – GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM  I  MSZA ŚWIĘTA

1. W Niedzielę Palmową tradycyjnie organizowany jest konkurs plam. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej. Z tej racji wyjątkowo niedzielna Droga Krzyżowa będzie po Mszy Świętej o godzinie 900. Składka na tacę będzie przeznaczona na WSD w Tarnowie.
  2. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Nic z tego świata” – o tym, że Bóg kocha tych, którzy krzywdzą niewinne dzieci; „Niespodzianka papieża Franciszka” – o Roku Miłosierdzia, który potrwa w Kościele od 8.XII. br. do 20.XI. 2016 r.; „Ocalić życie – tylko Bóg zna imię tego dziecka” – o Duchowej Adopcji i modlitwie do Patronki Dzieci Poczętych; „Z nienawiści do wiary” – o klasztorze Franciszkanów w pobliżu Medjugorie; „Upominać i kochać” – o wolnych związkach, prawach i obowiązkach rodziców i nadziei, która nie zawodzi.
  3. Do sprzątania kościoła w sobotę wyjątkowo o godzinie 1200 (w przerwie w spowiedzi św.) są proszone następujące osoby: Ciochoń Agnieszka, Czarnik Marta, Szawica Krystyna, Mondel Anna i Kozioł Małgorzata.

INTENCJEMSZALNE – 23.III. – 29.III. 2015 r.

6.30 - 1. + Janina i Tadeusz Łuszcz w 5 rocznicę śmierci

Tadeusza.

2. + Erich Kiefer  od żony (Msza Św. Gregor.)

6.30 - 1. + Maria Jojczyk w 3 rocznicę śmierci.

2. + Erich Kiefer  od żony (Msza Św. Gregor.)

ŚRODA: - Uroczystość Zwiastowania NMP.

I dzień rekolekcji św.

8.30 - 1. + Teresa Kozioł od dzieci, młodzieży i rodziców  Zespołu Szkół w Zaczarniu.

2. + Erich Kiefer  od żony (Msza Św. Gregor.)

10.00 -     + Stanisław Płaczek od Anny i Arkadiusza.

18.00 - 1. + Janina Paulina Lis od koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy.

2. + Waleria, Wiktoria i Julia oraz Alicja Dumańska z d. Stelmach.

CZWARTEK: - II dzień rekolekcji św.

7.00 - 1.  + Ludwika i Franciszek Nytko.

2. + Erich Kiefer  od żony (Msza Św. Gregor.)

8.30 -      + Grażyna Starzec od rodziców i uczniów Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru.

10.00 -      + Teresa Kozioł od pracowników Przedszkola w Zaczarniu.

18.00 -  1. + Katarzyna i Stanisław Stachura.

2. + Franciszek Stelmach w 21 rocznicę śmierci.

PIĄTEK: - III dzień rekolekcji św.

7.00 -   1. + Stanisław Płaczek od rodziny Sasaków.

2. + Erich Kiefer  od żony (Msza Św. Gregor.)

18.00 -   1. + Julia i Stanisław Szostak, +Adam Szponder w 30 rocznicę śmierci Adama.

2. + Jan Dziekan w rocznicę śmierci.

SOBOTA: - dzień spowiedzi świętej.

9.00 -   1. + Tadeusz Zając od szwagierki Anny i Zbigniewa Witczak z dziećmi.

2. + Marian Mucha.

3. + Erich Kiefer  od żony (Msza Św. Gregor.)

18.00 -   1. + Zygmunt i Stefania Walasiewicz w 1 rocznicę śmierci Stefanii  od córki z rodz..

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą

dla Wojciecha w dniu urodzin.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ:

7.00 -  1. Z podziękowaniem za łaskę nawiedzenia obrazu „Serca Maryi” z prośbą

o bł. Boże i opiekę Matki Bożej w rodzinach z Partuł Lisiogórskich i Podgórza.

9.00 -  1. + Antonina i Franciszek Kocoł w rocznicę śmierci.

2. + Józefa i Józef Taraszka z okazji imienin.

3. + Piotr Nytko w 4 rocznicę śmierci od całej rodziny.

11.00 -  1. + Władysława Taraszka od męża Stanisława.

2. + Erich Kiefer (Msza Św. Greg.)

16.00 -      + Andrzej Żmuda w 18 rocznicę śmierci.