1. Przez cały tydzień Msze Święte połączone z nabożeństwem majowym będą odprawione o goz 18.00, tylko w sobotę  o godzinie 800.
 2. Jutro z racji 15 – dnia miesiąca będzie odmawiana koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii.
 3. O lutego do chwili obecnej w naszym kościele zostały przeprowadzone następujące inwestycje:
   1. WYMIANA SPRZĘTU NAGŁAŚNIAJĄCEGO NA CHÓRZE (przepływ śpiewu pana organisty przez głośniki na kościele). ZAKUP NOWEGO WZMACNIACZA, MIKSERA  I MIKROFONÓW - prace wykonane przez firmę pana Wiesława Sakowskiego).
   2. GENERALNY  REMONT  INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ W KOŚCIELE (zostały zainstalowane nowe tablice rozdzielcze, reflektory oraz powymieniane przewody elektryczne na stropie kościoła, chórze i wieży kościelnej – prace wykonane przez pana Józefa Małochleba).
   3. WYKONANIE WENTYLACJI W KOŚCIELE (poprzez zamontowanie na stropie kościoła specjalnego wentylatora, które zadaniem jest wymiana powietrza w kościele - prace zostały wykonane przez firmę FRB Profil pana Tadeusza Bezaka z Brnia).
   4. DOCIEPLENIE STROPU KOŚCIOŁA (przy pomocy specjalnego agregatu wysokociśnieniowego na powierzchni  535 m2  stropu została rozprowadzona specjalna piana poliuretanowa marki Purinova - prace zostały wykonane przez Firmę „Izoler” pana inż. Krzysztofa Majdy z Wesołowa k. Zakliczyna).  
   5. MALOWANIE ŚCIAN KOŚCIOŁA POŁĄCZONE Z DOCIEPLANIEM ŚCIAN SKOŚNYCH STROPU STYROPIANEM O GRUBOŚCI 15 CM (po 25 latach po ostatnim malowaniu prace te zostały wykonane przez firmę „Budorem” pana Pawła Jakubowskiego z Woli Rzędzińskiej).
   6. PRZY OKAZJI MALOWANIA KOŚCIOŁA ZOSTAŁO ODNOWIONYCH 18 KINKIETÓW ŚCIENNYCH ( jest to dar rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ponadto za złożoną przez nich ofiarę odnowiono także gong i zakupiono nowe dzwonki). Ponadto WYKONANO NOWĄ TABLICĘ O HISTORII KOŚCIOŁA UMIESZCZONĄ W PRZEDSIONKU KOŚCIOŁA ( dziękuję rodzinie, która pragnęła zachować anonimowość za jej gratisowe wykonanie).
   7. WYKONANIE PODJAZDU DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ( jest to całkowity dar dla parafii udziałowców „dawnego” naszego Kółka Rolniczego, za co ich składam serdeczne „Bóg zapłać”).

  Myślę, że te wszystkie wykonane prace, mające na celu upiększenie naszej świątyni będą służyć naszej wspólnocie parafialnej przez długie lata i są realizacją powizytacyjnego sprawozdania Komisji Budowlanej Kurii Diecezjalnej ( w kwietniu minęło 2 lata od tej wizytacji – w tym czasie w parafii zostało wykonanych 12 prac budowlanych, zostało jeszcze 9). Te prace były bardzo kosztowne, zwracam się więc do wszystkich wiernych o składkę specjalną w kopertach w przyszłą niedzielę na pokrycie kosztów tychże inwestycji. Nie wyznaczam jakiejś kwoty, niech każdy oceni według własnego sumienia i możliwości finansowych, niech to będzie dar waszych serc na rzecz naszej światyni.

 4. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Józefa w Tarnowie, suma  o godzinie 1100.
 5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać wiele artykułów związanych z objawieniami Matki Bożej w Fatimie, m.in. „Centrum świata” – co te objawienia sprzed 100 lat mają dziś do powiedzenia Kościołowi i światu; „Inna ręka” – jaki jest związek tych objawień fatimskich z zamachem na życie Jana Pawła II; „Ta walka się nie kończy” – o filmie „Teraz i w godzinie śmierci” opowiadającym  o tym, jak modlitwa różańcowa zmienia bieg historii i ludzkie życie. W numerze jest także specjalny dodatek IPN – w 40 rocznicę zabójstwa Stanisława Pyjasa.
 6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Libirt Anna, Gancarz Pelagia, Zaucha Zofia, Pytel Maria, Nytko Władysław i Tokarz Małgorzata.

 

INTENCJE MSZALNE – 15.V. – 21.V. 2017 r.

PONIEDZIAŁEK: 

18.00

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Czesławy Kutrzuba.

2. + Stefan Ciochoń w 18 rocznicę śmierci.

 

WTOREK: - Święto św. Andrzeja Boboli.

18.00

1. + Stanisław, Maria i Zofia Łakoma z okazji imienin.

2. + Mariusz Wardzała od rodziny Słowików i Zająców.

 

ŚRODA:

18.00

1. O zdrowie, bł. Boże, wstawiennictwo Jezusa Miłosiernego, opiekę Matki Bożej Bolesnej, zachowanie od klęsk żywiołowych dla członkiń róży Janiny Chrzanowskiej i ich rodzin.

2. + Stanisław Nowak z okazji imienin.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.

18.00

1. + Kazimierz Kuta od Mariana Partyka z rodziną.

2. + Mieczysław Mechla od Agnieszki z rodziną.

 

PIĄTEK:  

18.00

1. + Franciszek i Ludwika Nytko w 33 rocznicę śmierci Ludwiki.

2. + Julian Małek od Grzegorza Kajpust z rodziną.

 

SOBOTA:

8.00

1. + Andrzej Masłowski w 30 dzień po śmierci od żony Haliny z dziećmi. 

2. + Wawrzyniec Bandyk od sąsiadów Stelmachów.

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA:

7.00

1. + Kazimierz Wardzała w rocznicę śmierci.

2. + Mariusz Wardzała od rodziny Martuszewskich.

    

9.00

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej na każdy dzień oraz w godzinie śmierci dla członkiń róży Jadwigi Armatys.

2. + Stefania i Tadeusz Stach w 5 rocznicę śmierci Stefanii od rodziny.

 

11.00

- + Zofia Nawrocka z okazji imienin i w 9 rocznicę śmierci.

 

16.00

- + Zofia i Mieczysław Ocłoń w 5 rocznicę śmierci Zofii, + Marian i Michał Żmuda od Doroty.Joomla templates by a4joomla