1. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione: w poniedziałek i we środę o godzinie 630. W Wielką Środę Nowenna do MBNP wyjątkowo po porannej Mszy Świętej.
 2. We wtorek Mszą Świętą o godzinie 1800wraz z całą wspólnotą parafialną złożymy dziękczynienie Bogu i Matce Najświętszej za czas i wszystkie łaski nawiedzenia obrazu „Serca Maryi”, który peregrynował po naszych domach od 6.I.2014 r. do 1.III.2015 r. Omodlony przez Was obraz znalazł już stałe miejsce w przygotowywanej na plebani kaplicy, w ołtarzu której zostanie umieszczona także figura Pana Jezusa, znajdująca się do pory nad bocznym wejściem do naszej świątyni. Z racji obchodzonej dzisiaj Niedzieli Palmowej zmiana tajemnic różańcowych będzie po wtorkowej, wieczornej Mszy Świętej.

    Od Wielkiego czwartku rozpocznie się  TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

Jest to pamiątka Ostatniej Wieczerzy, na której Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament i Sakrament Kapłaństwa. W naszym kościele Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godzinie 1800 uroczystą Mszą Świętą, następnie przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracją do godziny 2100. W tym dniu przypada 10 rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II, dlatego o godzinie 1730 modlić się będziemy przez wstawiennictwo naszego Wielkiego Rodaka w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.

WIELKI PIĄTEK

Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Od godziny 800 rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w ciemnicy prowadzona przez zelatorów róż różańcowych według wyznaczonej kolejności. O godzinie 1100 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na Drogę Krzyżową, której duchową przewodniczką będzie służebnica Boża Antonietta Meo (Nennolina). Na to nabożeństwo dzieci, które przez cały Wielki Post zbierały ofiary na pomoc potrzebującym przynoszą skarbonki z materialnym darem serca. O godzinie 1700 rozpocznie się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego (ta nowenna będzie kontynuowana do soboty 11.IV. w Wielką Sobotę będzie przed poświęceniem pokarmów o godzinie 900, a w Wielką Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 1600). Po nowennie będzie Droga Krzyżowa Miłosierdzia prowadzona przez Akcję Katolicką, a o godzinie 1800 rozpoczniemy  liturgię Wielkiego Piątku, na którą się składa: liturgia Słowa Bożego, adoracja krzyża, obrzęd Komunii Świętej oraz przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Po skończonych obrzędach będą śpiewane Gorzkie Żale i dalsza adoracja do godziny 2100 prowadzona przez młodzież naszej parafii. Ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na odnowienie zabytków w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. W Wielki Piątek przypada jednocześnie I piątek miesiąca kwietnia, nie będzie tradycyjnego objazdu chorych po domach, ale jeśli ktoś pragnie przyjąć Komunię Świętą może poprosić Nadzwyczajnego Szafarza Eucharystii o przywiezienie Jej choremu.

 

WIELKA SOBOTA

Od godziny 800  - adoracja Pana Jezusa w grobie według wyznaczonej kolejności. Święcenie pokarmów będzie o godzinie 900, 10001100 i 1200. Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczną się o godzinie 1800. Na te obrzędy składać się będą: poświęcenie ognia (przynosimy świece), liturgia chrzcielna oraz uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej.

WIELKA NIEDZIELA

Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W naszym kościele o godzinie 600 procesja rezurekcyjna wokół kościoła ( bardzo prosimy o przygotowanie obrazów i feretronów) i Msza Święta. Pozostałe Msze Święte o godzinie 900, 1100 i 1600.

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą składkę, a przeznaczone na WSD w Tarnowie.
 2. Przez pana Rafała Nowaka została odnowiona strona internetowa naszej parafii, do odwiedzania której zachęcamy wszystkich chętnych. Jej obecny adres to:
 3. Do sprzątania kościoła w sobotę wyjątkowo o godzinie 1500 (w przerwie w adoracji) są proszone następujące osoby z Okręglika od Barbary Cygan do rodziny Wierzbickich. 

 

ADORACJA - WIELKI PIĄTEK – 3.IV. 2015 r.            

   800 – 900 –  prowadzą róże zelatorów: Marii Madej i Benedykta Żmudy.

   900 –1000  -  prowadzą róże zelatorów: Jadwigi Armatys i Teresy Łakoma.

1000 – 1100 – prowadzą róże zelatorów: Janiny Chrzanowskiej i Alojzy Witek.

1100 – 1200 – DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI

1200 – 1300–  prowadzą róże zelatorów: Stanisławy Kapustka, Józefa

                                                                  Kapustka i Józefy Brożek.

1300– 1400 –  prowadzą róże zelatorów: Mariana Szwalca,

                                                                 Anny Chłopek i Kazimierza Łakoma.

1400– 1500 – prowadzą róże zelatorów: Jerzego Lisa i Czesławy Kutrzuba.

1500– 1600  – prowadzą róże zelatorów: Mariana Madeja, Elżbiety

                                                                  Jeż i Heleny Szczurek.

1600 – 1700 – prowadzą róże zelatorów: Ryszarda Kuty i Teresy Kocoł.

          1700 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa

          1800 – Liturgia Wielkiego Piątku  

PO LITURGII WIELKIEGO PIĄTKU – GORZKIE ŻALE

2000 – 2100 – MŁODZIEŻ PARAFII     

 

ADORACJA – WIELKA SOBOTA – 4.IV. 2015 r.     

POŚWIĘCENIE POKARMÓW – 900,1000, 1100, 1200      

   800 – 900 –  prowadzą róże zelatorów: Marii Madej i Benedykta Żmudy.

   900– 1000  -  prowadzą róże zelatorów: Jadwigi Armatys i Teresy Łakoma.

1000 – 1100 – prowadzą róże zelatorów: Janiny Chrzanowskiej, Alojzy

                                                                   Witek i Ryszarda Kuty.

1100– 1200– prowadzą róże zelatorów: Józefy Brożek, Kazimierza Łakoma

                                                                   i Teresy Kocoł.

1200 – 1300 – prowadzą róże zelatorów: Mariana Madeja, Elżbiety

                                                                  Jeż i Heleny Szczurek.

1300 – 1400 – prowadzą róże zelatorów: Stanisławy Kapustka i Józefa Kapustka

1400 – 1500 – prowadzą róże zelatorów: Mariana Szwalca i Anny Chłopek.

1400 – 1500 – prowadzą róże zelatorów: Jerzego Lisa i Czesławy Kutrzuba.

1500 – 1800 – PRZERWA (sprzątanie i ubieranie kościoła)

           1800 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

 

 

 

 INTENCJE MSZALNE  – 30.III. – 5.IV. 2015 r.

 

PONIEDZIAŁEK:

   6.30

 1. + Stanisław Płaczek od ciotki z rodziną.
 2. + Erich Kiefer ( zakończenie Mszy Św. Greg.)

WTOREK:

18.00 

 1. Dziękczynna za łaskę nawiedzenia obrazu „Serca Maryi” oraz za wszystkich ofiarodawców.
 2. O bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Kevina w 5 rocznicę urodzin.

ŚRODA:

   6.30 

 1. O bł. Boże dla Weroniki w 85  rocznicę urodzin.
 2. + Grażyna Starzec od kuzynki Danuty z mężem. 

WIELKI CZWARTEK:

18.00

 1. + Kazimierz Chrzanowski w 25 rocznicę śmierci.

 2. Dziękczynna za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa, z prośba o zdrowie, bł. Boże i łaski dla Kapłanów pracujących w parafii i Kapłanów Rodaków oraz za ks. abp Jerzego Ablewicza w 25 rocznicę śmierci.
 3. Z podziękowaniem za szczęśliwe rozwiązanie z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Wiktora.

WIELKA SOBOTA: - WIGILIA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

18.00

 1. + Stefania i Stefan Buda w rocznicę śmierci od córki i rodziny Skickich.
 2. + Waleria i Stefan Sak.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

  6.00

 1. O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej oraz zachowanie od pożarów i innych klęsk żywiołowych dla wszystkich mieszkańców od OSP Zaczarnie.
 2. + Stanisław Płaczek od braci z róży.
 3. + Maria i Franciszek Szatko w rocznicę śmierci.
   

  9.00 –  + Aniela i Franciszek Dochnal w 10 rocznicę śmierci Anieli.

     

11.00 –  + Irena Okarma.    

    

16.00 –  + Grażyna Starzec od Krystyny i Józefa Toczek z rodziną.Joomla templates by a4joomla